• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.08.2007 o 11:23, Barfolo napisał:

Bożeee...
Właśnie sprawdziłem raporty mojego antywirusa i okazało się, że to on blokował TDU porty.
Tak więc dzięki wszystkim za pomoc :).


lolz ale i tak masz dziwna siec ;]
nie wiem czemu masz adres IP przydzielany z sieci prywatnej (Serwer DHCP) skoro moga one byc nadane przez TPSA bo od nich twoj provider dzierzawi lacze
druga sprawa nie widze Serwera DNS po DHCP ;]
moze wklep sobie z palaca nsbrzesko.zetosa.com.pl IP 212.160.238.131 w konfiguracji DNS we wlasciowsciach polaczenia sieciowego w karcie protokol TCP/IP zaawansowane DNS moze zacznie ci szybciej witryny wyszukiwac, ew pokusic sie mozna o dodanie nsa TPsy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2007 o 10:17, OmenGda napisał:

sprawa jest prosta.... jezeli gra nie jest obslugiwana przez dany system, to jesy klopot...
to tak jak bys chcial to zainstalowac na win 95 i sie dziwil ze nie chce dzialac... a na liscie
napisane, ze na win95 nie dziala...
polecam reinstalke systemu.... tak bedzie naj szybciej...


Człowieku ty wiesz co piszesz ??? ja nie mam windowsa 95 tylko Windows XP x64 !!! to chyba różnica !!!
Po drugie nie wal mi smut że ta gra nie działa pod Win XP x64 bo działa !!! Patrz :


System Requirements
Windows XP, Windows 2000, Windows XP 64-bit, Windows Vista
512MB System RAM
2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
128MB Direct3D compatible video card Supporting DirectX 9.0
DirectX 9.0c Driver
DirectX 8.1 compatible sound card

Supported Video Card Chipsets:
ATI X1900 series
ATI X1800 series
ATI X1600 series
ATI X1300 series
ATI X850 series
ATI x800 series
ATI x700 series
ATI x600 series
ATI Radeon 9800 series
ATI Radeon 9700 series
ATI Radeon 9600 series
ATI Radeon 9500 series
NVIDIA GeForce 7800 series
NVIDIA GeForce 6800 series
NVIDIA GeForce 6600 series
NVIDIA GeForce 6200 series
NVIDIA GeForce FX series


Tak więc proszę o pomoc bo nie wiem co jest grane !!!

zainstalowałem Windowsa XP x64 Edition , pod XP zwykłym nie miałem takiego problemu ... No i chce wgrać Test Drive Unlimited i przy przygotowaniu do instalacji wyskakuje mi taki oto komunikat : (NA DOLE)


Co mam zrobić ???

20070806210856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem patcha i d.....a. Przez chwilę czarny ekran i komunikat, że to właśnie koniec. Próbuję wypełnić formularz pomocy technicznej, dołączyłem raport DXDiaga itd., ale po wpisaniu "klucza rejestracji elektronicznej" wyświtla się piękny czerwony napis "Ten klucz został już wykorzstany". O co chodzi? Skąd mam wziąć nowy? Przecież jak zarejestrowałem to wykorzystałem. Chyba to normalne? A może nie. Co mam zrobić dalej żeby osiągnąć sukces tzn. żeby TDU zadziałało?
Sławek Pepłoński
Dlaczego po upatchowieniu przestało działać. Miało być tak pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się iż nie doczekam sie dźwięku w TDU, ponieważ odinstalowałem je przez panel sterowania 2 razy i zainstalowałem patcha, po czym nadal nie ma dźwięku! Czy ktoś potrafi mi pomóc z tym gó*****ym patchem?



Mam Viste Pl jeżeli to coś zmienia

P.S. Piszę to już drugi raz, ponieważ wcześniej nie doczekałem sie odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2007 o 21:09, 4d3x napisał:

Tak więc proszę o pomoc bo nie wiem co jest grane !!!

zainstalowałem Windowsa XP x64 Edition , pod XP zwykłym nie miałem takiego problemu ... No
i chce wgrać Test Drive Unlimited i przy przygotowaniu do instalacji wyskakuje mi taki oto
komunikat : (NA DOLE)


Co mam zrobić ???


Mialem podobny problem pod Windows 2003 x64, rozwiazalem go instalujac gre przez wine na linuxie, kopiujac na odpowiedni dysk i dodajac plik .reg do rejestru ktory wygladal miejwiecej tak |>

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Atari]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Atari\TDU]
"Game_Version"="VMC1.45A_MC1.2"
"install_path"="c:\\games\\Test Drive Unlimited\\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać, ponieważ chce grać przez internet w TDU a nie moge. Posiadam orginalna wersje tej gry. Gdy chce sie polaczyc z internetem to mowi ze nie moze polaczyc sie z serwerm. Nie wiem jak temu zaradzic wiec prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.08.2007 o 10:47, yahoou napisał:

sprawdz na poczatek ustawienie swojego firewall''a... zarowno sprzetowego (jezeli masz) jak
i software''owego...

ja ma mam rozwiazanie na patrz 1.66
zainstalowalem jego piracka polska wersje i jest ok
piraci jednak sa ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.08.2007 o 02:34, arachnist napisał:

Mialem podobny problem pod Windows 2003 x64, rozwiazalem go instalujac gre przez wine na linuxie,
kopiujac na odpowiedni dysk i dodajac plik .reg do rejestru ktory wygladal miejwiecej tak |>

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Atari]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Atari\TDU]
"Game_Version"="VMC1.45A_MC1.2"
"install_path"="c:\\games\\Test Drive Unlimited\\"


Nie rozumiem ... możesz jakoś to mi dokładnie wyjaśnić ???

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.08.2007 o 16:04, 4d3x napisał:


Nie rozumiem ... możesz jakoś to mi dokładnie wyjaśnić ???

Pozdrawiam


Dokladniej? Poprostu instalujesz gre na innym systemie (nie uruchamiasz!), kopiujesz katalog z gra na odpowiedni dysk, i dokladasz odpowiednie klucze do rejestru (takie jak wyzej). Prosciej tego wytlumaczyc nie potrafie chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.08.2007 o 16:42, arachnist napisał:

Dokladniej? Poprostu instalujesz gre na innym systemie (nie uruchamiasz!), kopiujesz katalog
z gra na odpowiedni dysk, i dokladasz odpowiednie klucze do rejestru (takie jak wyzej). Prosciej
tego wytlumaczyc nie potrafie chyba...


ehh nie da się tego jakoś szybciej zrobić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.08.2007 o 20:12, 4d3x napisał:

ehh nie da się tego jakoś szybciej zrobić ???


Mozesz jeszcze sprobowac instalatora dla visty, ale mi on nie dzialal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam
mam nadzieje, że znalazłem się we właściwym miejscu :]
tak czy inaczej, mam pytanie dotyczące ''wyścigu dookoła krateru''
otóż czy ja mam problem z oczami, czy jednak możliwe jest, że nie mam go zaznaczonego na mapie,
mimo wytrwałego odblokowania tras w około krateru?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.08.2007 o 10:43, L-u-k-e napisał:

witam
mam nadzieje, że znalazłem się we właściwym miejscu :]
tak czy inaczej, mam pytanie dotyczące ''wyścigu dookoła krateru''
otóż czy ja mam problem z oczami, czy jednak możliwe jest, że nie mam go zaznaczonego na mapie,
mimo wytrwałego odblokowania tras w około krateru?
pozdrawiam


A doszedłeś do właściwego poziomu? Wyścig odblokowuje się. o ile pamiętam, na poziomie Zawodowiec, choć na 100% pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


mam pytanie dotyczące ''wyścigu dookoła krateru''

Dnia 09.08.2007 o 10:43, L-u-k-e napisał:

otóż czy ja mam problem z oczami, czy jednak możliwe jest, że nie mam go zaznaczonego na mapie,
mimo wytrwałego odblokowania tras w około krateru?


Musisz by na poziomie zawodowiec, aby go odblokowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

odpowie mi ktoś skąd mam wziaść ten kod gra była kupiona w Media Markt i kod miałem ale Tylko do gram.pl a w poradniku nic nie ma :(( POMOCY prease

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.08.2007 o 20:17, swirek9 napisał:

odpowie mi ktoś skąd mam wziaść ten kod gra była kupiona w Media Markt i kod miałem ale Tylko
do gram.pl a w poradniku nic nie ma :(( POMOCY prease

na odwrocie instrukcji (a nie poradnika) jest klucz produktu: ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować