Zaloguj się, aby obserwować  
szoszosz

Poszukiwania ARKI NOEGO

7 postów w tym temacie

Noe, jego rodzina wraz z zwierzętami weszli do arki, a po siedmiu dniach „trysnęły z hukiem wszystkie źródła Wielkiej Otchłani i otworzyły się upusty nieba; przez czterdzieści dni i przez czterdzieści nocy padał deszcz na ziemię” (Rdz 7,11-12). Woda przykryła nawet szczyty najwyższych gór na wysokość 15 łokci[3] i wszystkie stworzenia na Ziemi, poza tymi, które znalazły schronienie w Arce, zginęły.

Po 150 dniach Arka osiadła na górach Ararat.



Witam, ostatnio oglądałem w National Geographic bardzo ciekawy program poświęcony arce Noego i jej poszukiwaniom. Starano się dowiedzieć, czy zbudowanie arki przez jednego człowieka jest możliwe, czy taka ilość zwierząt (po parze z jednego gatunku) zmieściła by się w torze ww. postaci. Ludzie pragnął znaleść arkę.

Wikipedia:
Poszukiwania koncentrują się na górze Ararat, chociaż Księga Rodzaju wspomina jedynie o „górach Ararat”. Obiekt Durupinar, niedaleko góry jednak nie na niej samej, dużo bardziej dostępne, skupiało uwagę w latach 80. i 90.; na początku 2004 roku pewien biznesmen z Honolulu przybył do Waszyngtonu by rozgłosić o ekspedycji planowanej w celu zbadania miejsca, które nazywał „anomalią Ararat”, lecz czasopismo National Geographic stwierdziło później, że był to nieefektywny „popis” mający na celu „przekonanie rządu tureckiego do wyrażenia pozwolenia”, które „kilka ekspedycji ostatecznie otrzymało”;[40] natomiast w 2006 zainteresowanie wzbudził raport pewnej ekspedycji o potencjalnym miejscu spoczynku Arki w Iranie. Pomimo starań, żadna fizyczna pozostałość nie została dotychczas znaleziona.

Jak myślicie czy Noe mógł zbudować arkę i czy może ona istnieć do dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem przeciwnikiem kościoła wszelkich zakonników ale w Boga wierze ale nie wierze w jego sprawiedliwość .

A co do samej arki , to pomyśl sam czy taka drewniana arka wytrwała by pare tysięcy lat? Wydaje mi się że nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mówie że to zdjecie to arka, tylko tak przypuszczają niektórzy i organizują tam wyprawy. Sam nie wierze, że to arka, zresztą to chyba wyjaśniniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować