Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: gry bez prądu

74 postów w tym temacie

Bez urazy ale D&D Nie jest najlepsze. Polecam inne systemy np. Warhammer RPG który jest o wiele ciekawszy.. może i faktycznie D&D ma tony podręczników, ale nie o to chodzi :D chodzi o to aby samemu wymyślić przygodę ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 17:34, FranTheMan napisał:

Bez urazy ale D&D Nie jest najlepsze. Polecam inne systemy np. Warhammer RPG który jest o wiele
ciekawszy.. może i faktycznie D&D ma tony podręczników, ale nie o to chodzi :D chodzi o to
aby samemu wymyślić przygodę ;].

Nie siej demagogi, dnd jest tak samo dobre jak kazde inne rpg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem MG i z kolegami mamy 3 sesje w tygodniu. sprawia nam to dużo radości, a wcale opanowanie zasad nie jest takie trudne. Z początku były problemy, ale top przeszłość. Naprawdę polecam( granie lub prowadzenie gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 19:11, Chavez_pl napisał:

> Bez urazy ale D&D Nie jest najlepsze. Polecam inne systemy np. Warhammer RPG który
jest o wiele
> ciekawszy.. może i faktycznie D&D ma tony podręczników, ale nie o to chodzi :D chodzi
o to
> aby samemu wymyślić przygodę ;].
Nie siej demagogi, dnd jest tak samo dobre jak kazde inne rpg ;)


DnD Bestiariusz "Galaretowate Sześciany"
Każde RPG zależy od GM''a :P a to czy rpg jest dobre czy nie to nasz indywidualny gust :P ale jednakowoż 1248 podręczników do DnD mnie odpycha ;p..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 03:51, FranTheMan napisał:

DnD Bestiariusz "Galaretowate Sześciany"
Każde RPG zależy od GM''a :P a to czy rpg jest dobre czy nie to nasz indywidualny gust
:P ale jednakowoż 1248 podręczników do DnD mnie odpycha ;p..

WFRP - Krab gigant ;) Dzabersmok ;) - Wszedzie jak sie ktos uprze znajdzie jakis debilizm ;)
Druga sprawa, do dnd nie ma tyle podrecznikow (stety lub niestety). Do wfrp za to juz sie troche ich tez uzbieralo ;) Tak samo nWoD niezle sobie radzi jesli idzie o ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 15:15, Chavez_pl napisał:

WFRP - Krab gigant ;) Dzabersmok ;) - Wszedzie jak sie ktos uprze znajdzie jakis debilizm
;)
Druga sprawa, do dnd nie ma tyle podrecznikow (stety lub niestety). Do wfrp za to juz
sie troche ich tez uzbieralo ;) Tak samo nWoD niezle sobie radzi jesli idzie o ilosc.


1) Mówisz tutaj o pierwszej edycji WFRP do której było bardzo mało podręczników (w zasadzie był tylko jeden).. który praktycznie nie jest już dostępny w oryginale, a tu przechodzisz do edycji drugiej do której faktycznie, jest sporo podręczników.. ale to nic w porównaniu do ilości DnD.. Możemy już sobie darować te wymienianie.. bo zaraz dojdzie do wymieniania wszystkich podręczników jakie znamy.. a to trochę bezsensu jest ;) Każdy RPG zależy od GM .. ale po prostu zrobienie sesji która nie jest "Heroic" w DnD odbiegałoby od zasad na których jest zrobione DnD :P.. w Warhammerze zasady jednakowoż są zrobione pod bardziej ciemniejsze klimaty.. w świecie w którym samo przeżycie jednego dnia jest trudne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 18:09, FranTheMan napisał:

1) Mówisz tutaj o pierwszej edycji WFRP do której było bardzo mało podręczników (w zasadzie
był tylko jeden).. który praktycznie nie jest już dostępny w oryginale, a tu przechodzisz
do edycji drugiej do której faktycznie, jest sporo podręczników.. ale to nic w porównaniu
do ilości DnD.. Możemy już sobie darować te wymienianie.. bo zaraz dojdzie do wymieniania
wszystkich podręczników jakie znamy.. a to trochę bezsensu jest ;) Każdy RPG zależy od
GM .. ale po prostu zrobienie sesji która nie jest "Heroic" w DnD odbiegałoby od zasad
na których jest zrobione DnD :P.. w Warhammerze zasady jednakowoż są zrobione pod bardziej
ciemniejsze klimaty.. w świecie w którym samo przeżycie jednego dnia jest trudne ;)

Mowie o drugiej edycji - Krab gigant jest w ktoryms najnowszym dodatku (ew dopiero wyjdzie), Dzabersmok jest w Ksiedze Spaczenia. Gwarantuje - jak sie poszuka, znajdzie sie niezle rzeczy ;) A zrobienie sesji nie heroic w dnd? Prosze bardzo - Midnight :) Ew Grimm :)

Nie zgadzam sie po prostu ze stwierdzeniem, ze wszystko zalezy od MG ;) Przerobienie 90% systemu, zeby dalo sie grac, nie swiadczy dobrze o:
a) rozeznaniu MG przy wyborze systemu ;)
b) samym systemie, jesli mial wspierac dany typ rozgrywki, a tego nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nie rozumiesz o co mi chodzi chyba, w D&D od początku masz lepszą postać od innych, w warhammerze jeśli grasz złodziejem zabicie kogoś sprawi ci niemałą trudność - a w D&D będzie o wiele łatwiej.. a co do dodatków, to w warhammerze masz dodatki opisujące: świat, krainy,bronie, magie itd.. a w D&D " D&D Podręcznik Przygód Epickich"Jakby kto dobił do 20 level''a .. Po zatym samo dostawanie ''expa'' za zabijanie czegokolwiek jest wg mnie głupie .. W warhammerze dostajesz doświadczenie za to gdy Coś zrobisz- Nie mówie tutaj o zrobieniu quest''a jak w cRPG.. Poza tym proszę ciebie, czy ty w ogóle znasz świat warhammera, jeśli mówisz że D&D może być mroczniejsze od warhammera? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 20:08, FranTheMan napisał:

Ale ty nie rozumiesz o co mi chodzi chyba, w D&D od początku masz lepszą postać od innych,
w warhammerze jeśli grasz złodziejem zabicie kogoś sprawi ci niemałą trudność - a w D&D
będzie o wiele łatwiej.. a co do dodatków, to w warhammerze masz dodatki opisujące: świat,
krainy,bronie, magie itd.. a w D&D " D&D Podręcznik Przygód Epickich"Jakby kto dobił
do 20 level''a .. Po zatym samo dostawanie ''expa'' za zabijanie czegokolwiek jest wg
mnie głupie .. W warhammerze dostajesz doświadczenie za to gdy Coś zrobisz- Nie mówie
tutaj o zrobieniu quest''a jak w cRPG.. Poza tym proszę ciebie, czy ty w ogóle znasz
świat warhammera, jeśli mówisz że D&D może być mroczniejsze od warhammera? XD

BG w WFRP maja staty powyzej sredniej BNow. Nawet bodaj w podstawce cos pisze o tym, ze jako poszukiwacze przygod sa swego rodzaju bohaterami (niewazne, pozytywni czy negatywni;) ). Dodatkowo wspiera ich mechanika - maja PP, PS. Zobacz tez jak wyglada sprawa ucznia czarodzieja a analogicznej postaci w dnd. Ja bym raczej powiedzial, ze do w wfrp na starcie masz lepsza postac, ale pozniej wolniej sie rozwija.

Co do podrecznikow - no tak. Specyfika mechaniki, nigdy nie twierdzilem, ze wszystkie dodatki do wspomnianych systemow sa idealne :P Masz tez dodatek, z kilkunastoma kartami postaci, jakze niezbednymi ;P Ew kartusz bohatera, ktory tez jest tylko "bajerancki".

Co do expa - ee, skad takie wnioski? PD dostaje sie za uczestnictwo w sesji - w obu systemach. Szczegolowe przyznawanie zalezy juz od MG i typu sesji, jaki miala miejsce. PD za zabijanie sa zle? To wez jakas przygode do wfrp (mam pod reka akurat "Popioly...") i zobacz za co PDki sie dostaje (Pokonanie skavenow - 50PD, Pokonanie mieszkancow - 50PD, Pokonanie.... - strona 89). Wiec jak widzisz - dla Ciebie jest to bezsensowne i ok, niech takie bedzie, w koncu Ty grasz i Ty masz sie bawic, no nie? Ale oba systemy tak samo do tego podchodza.

Prosze Cie, nie odbieraj mnie jako obronca dnd i atakujacego wfrp - oba systemy sa fajne i tak samo "dobre" do grania - zalezy czego kto szuka w rpg.

Co do znajomosci wfrp - skaaad, nie znam ;) A czemu pytasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować