Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 - UWAGA! Nie dotykać

99 postów w tym temacie

Ciekawe...tylko kto dotyka karty, kiedy ona pracuje? Montaż i demontaż wykonuje się przy wyłączonym komputerze, na chłopską logikę :)

Pewnie karta będzie tak droga, że mało ludzi ją kupi, dla wiekszosci wystarczy np. pojedyńczy 8800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotykać to ja dotykam.

Lecz dziwi mnie dlaczego nikt z tych firm nie pomyślał o tym aby energię z ciepła przekształcić tak aby służyła również do zasilania karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dzięki. nie wiedziałem , że można wykorzystać kartę graficzną w taki sposób. ;}
"Nie używajcie więc GeForce''a 9800 GX2 jako podstawki pod monitor, głośniki, ani słownik japońsko-polski przez wsadzeniem jej do komputera," i przy okazji literówka, chyba powinno być przed wsadzeniem a nie przez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się dowcip o firmie samochodowej, która w swoich wozach przeznaczonych na rynek amerykański umieszczała ostrzeżenia: "Uwaga! Schyl się zanim wsiądziesz!" Tutaj z tym zgniataniem jest podobnie... Za to ostrzeżenie o możliwości poparzenia się (?) jest już mniej zabawne - jak wydajna ta karta by nie była, to przy takich temperaturach pracy nie może być raczej energooszczędna. Nadal nie mogę wyjść ze zdumienia wywołanego decyzją nVidii o nieprzechodzeniu na nowy proces technologiczny, co ATI zrobiło już jakiś czas temu... Może fanboye nVidii, przepowiadający rychłą śmierć "zielono-czerwonych" przejrzą na oczy i zauważą, że nVidia chyba zaczyna gonić w piętkę... Chcę zobaczyc wyniki tego cuda w testach, jego cenę i apetyt na prąd - czuję, że będzie śmiesznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyżby przysłowiowy piecyk zmieniał się w nowego typu system ogrzewania domowego :P
PS.:mam nadzieje że dzieki premierze tej karty stanieje 8800 gt i wkoncu go sobie kupie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie gdyby mieć 3 lub 4 pci na płycie gł... i 3 lub 4 takie karty (serwerowy zasilacz) to można by chłodzeniem wodnym ogrzewać kaloryfer ;] (dość to niewyraźnie opisałem ale mi sie nie chce bardziej obrazowo :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to musi potwierdzać wasze informacje o tymże karta będzie gorąca, ale co tam kiedyś procki od AMD miły w stresie między 90-120 i bło dobrze, bo były zaprojektowane z myślą o wytrzymaniu takiej temperatury, czyli znaleźliśmy nową funkcję chipu G92 ogrzewanie mieszkania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki fajny "grzejnik" co odprowadzał ciepło z kompa i ogrzewał dom, wraz z chłodzeniem wodnym. : >
Trzeba rozważyć jego zakup wraz z tą "kanapką". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o tak jak będzie mi zimno to zdejme obudowę i będe sie grzał przy komputerze i cała rodzina razem zemną, a w lato będziemy robić jako sadzonexD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro karta na samym starcie ma takie wysokie temperatury, to co z podkręcaniem? Chyba niedługo zobaczymy w sklepach specjalne chłodzenia na ciekły azot ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne. Szczególnie gdy spojrzy sie na ostrzeżenie z lewej strony - nawet słowa się zlewają, jakby pozapominano spacji między nie upchać. Pytanie jakie się wobec tego nasuwa - niefrasobliwość ekspertów BHP w nVidii, czy raczej internetowy żart? Bo ciężko mi uwierzyć, że poważna firma mogłaby próbować na swoim topowym produkcie wprowadzać takie oznaczenia w tak żałosny sposób.
A to, że ta karta może ich potrzebować... cóż taka jest widać cena wyjątkowej wydajności, lub samej ceny karty (w wypadku drugiego ostrzeżenia, które ma chyba zabezpieczyć firmę przed kosztownymi pozwami ze strony inteligentnych inaczej użytkowników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować