Zaloguj się, aby obserwować  
pirz

Trip-Hop -- Temat Ogólny

216 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2010 o 14:53, pirz napisał:

"...
To celebrate the film''s upcoming premiere the new UNKLE song, "Set No Sun", featured
in the soundtrack to the film, is now available for free here. Look for more information
coming soon about UNKLE''s soundtrack to "Lives Of The Artists".
..."



świetny jest ten utwór, aż sobie znów puściłem ''Psyence Fiction'' <3.
w ogóle jeszcze nie sprawdziłem ''Where Did The Night Fall'', w sumie to się boję tej płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 00:23, kobe47 napisał:

w ogóle jeszcze nie sprawdziłem ''Where Did The Night Fall'', w sumie to się boję tej
płyty.


też mam mieszane uczucia. ale cóż, zespoły na przestrzeni wielu lat zmieniają się, zmienia się ich muzyka. poza tym zespoły takie jak unkle nagrywają to, co chcą, nie to, co im wytwórnia narzuca. dlatego też za każdym razem mamy odmienny album.

co by jednak nie mówić o ich ostatnim albumie, bardzo się cieszę na ich występ w warszawie. :D

p.s. właśnie leci mi rabbit in your headlights i wg itunes jest to 1320raz... ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego albumu UNKLE, to już się kiedyś wypowiadałem. Ale od tamtego momentu minęło trochę czasu, a płytę zdążyłem przesłuchać kilkanaście/kilkadziesiąt razy. Teraz mogę powiedzieć, że nie jest to na pewno to samo co wcześniejsze ich albumy, a to dlatego, że Where Did The Night Fall już mi się najzwyczajniej nie chce słuchać. Po prostu mnie znudziła. Tymczasem Psyence Fiction, a nawet i War Stories, mogę słuchać w nieskończoność.
Ostatnia płyta UNKLE ma coś w sobie, ale zbyt często nie powinno się jej słuchać. Nie wspominając o tym, że większość kawałków jest bardzo podobna do siebie.

Nieco zmieniając temat, Yppah znacie?
http://www.youtube.com/watch?v=VBElI3KOKp0 - We Aim
http://www.youtube.com/watch?v=1M7Uyj1LPbA - Again With The Subtitles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 13:23, 8bit napisał:

Nieco zmieniając temat, Yppah znacie?
http://www.youtube.com/watch?v=VBElI3KOKp0 - We Aim
http://www.youtube.com/watch?v=1M7Uyj1LPbA - Again With The Subtitles


sprawdziłem, znalazłem parę wałków więcej. szczerze - nic porywającego. przyjemnie, ale wszystko (większość) już gdzieś było.

właśnie słucham/oglądam nowy kawałek/klip röyksopp.

http://www.youtube.com/watch?v=UoMxO8TNowU

edit:

dziewczyny kiepskie, kawałek bardzo spoko, sam klip wygląda bardziej jak making of niż końcowy produkt. niemniej, mój apetyt na nową płytę właśnie się wyostrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jak wrócę po swojej ''krótkiej'' nieobecności na forum, to w TYM temacie będzie się coś działo. A tu nic? Jestem nieco zawiedziony na Was, drodzy państwo. Przez ten czas tyle się przecież wydarzyło w świecie Trip-Hopu... Nie tylko z resztą, ale o to głównie mi chodzi.
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 19:31, 8bit napisał:

/.../


tu zawsze posucha. :P

nawiązując do mojego poprzedniego posta, sprawdziłem już cały album Royksopp i jestem pozytywnie zaskoczony. mało który zespół po długim okresie działalności utrzymuje równie wysoki poziom co na początku. ich dwie ostatnie płyty, junior i senior są godne polecenia, mimo iż z trip-hopem mają mało wspólnego.

a propos unkle, byli w warszawie we wrześniu, byłem i jestem równie pozytywnie zaskoczony, tym, ile energii podczas koncertu można wyciągnąć z kawałków, które na płycie mają nieco inny charakter. można było narzekać, ze krótko (ale to pierwsza edycja warsaw music week), że nagłośnienie kiepskie, ale warto było i tak.

a na koniec coś z klimatów około trip-hopowych, a też godnego polecenia: arms and sleepers (w szczególności utwory the paramour i the motorist) oraz hedgehog dillema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 21:23, pirz napisał:

tu zawsze posucha. :P

Co racja to racja. To trzeba jakoś rozruszać towarzystwo. ;P

Dnia 04.11.2010 o 21:23, pirz napisał:

nawiązując do mojego poprzedniego posta, sprawdziłem już cały album Royksopp i
jestem pozytywnie zaskoczony. [...]

Również przesłuchałem Seniora i nie jestem może "zaskoczony", ale album całkiem fajny.

Dnia 04.11.2010 o 21:23, pirz napisał:

a propos unkle, byli w warszawie we wrześniu [...]

Też miałem zamiar się wybrać, ale wyszło jak zwykle. :D

Dnia 04.11.2010 o 21:23, pirz napisał:

a na koniec coś z klimatów około trip-hopowych, a też godnego polecenia: arms and
sleepers

Dzięki, sprawdzi się. ;)

A tera kilka pytań do ogółu: Czy sprawdził ktoś już najnowszy krążek od Trickiego - Mixed Race? Podobno całkiem niezły.
Był ktoś może na koncercie Coldcut, DJ Krusha, itp. co to były w październiku w Warszawie?
I czy pamiętał ktoś o XX rocznicy powstania wytwórni Ninja Tune? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 19:37, 8bit napisał:

Co racja to racja. To trzeba jakoś rozruszać towarzystwo. ;P


mam wrażenie, że wpływa na to wąskość tematu. tak na prawdę mówimy tu o zespołach mało mających wspólnego z trip-hopem.

Dnia 05.11.2010 o 19:37, 8bit napisał:

Również przesłuchałem Seniora i nie jestem może "zaskoczony", ale album całkiem fajny.


jestem zaskoczony tym, że zespół trzyma formę.

Dnia 05.11.2010 o 19:37, 8bit napisał:

Też miałem zamiar się wybrać, ale wyszło jak zwykle. :D


ja tak miałem z tricky''m i krushem. ten pierwszy w warszawie dopiero będzie, ten drugi już był, ale już brak mi zapału, chęci i kasy, żeby wybrać się na ich performanse.

Dnia 05.11.2010 o 19:37, 8bit napisał:

A tera kilka pytań do ogółu: Czy sprawdził ktoś już najnowszy krążek od Trickiego - Mixed
Race? Podobno całkiem niezły.
Był ktoś może na koncercie Coldcut, DJ Krusha, itp. co to były w październiku w Warszawie?

I czy pamiętał ktoś o XX rocznicy powstania wytwórni Ninja Tune? xD


co do trickiego to nie, jeszcze nie słuchałem. po wcześniejszym albumie jakoś spadło moje zainteresowanie nim.
co do krush''a już się wypowiedziałem, coldcut też był na freeform i też nie poszedłem. i nawet nie wiem jak sobie poradzili.

ja pamiętam o rocznicy i o ile równie dobrze pamiętam to właśnie na freeformie były jakieś koncerty z tym związane, jakiś występ skalpela gdzieś... eh ta skleroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 23:09, 8bit napisał:

Wie ktoś może kiedy ma się pojawić nowy album DJ Shadow''a i jaki będzie jego tytuł?


z tego co mówił na zeszłorocznym koncercie w gdańsku będąc mówił o wiośnie tego roku. i w sumie żadnych nowych informacji nie widziałem ostatnimi czasy. o nazwie albumu też ani widu ani słychu. chyba, że ktoś ma świeższe info to chętnie przeczytam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 01:11, pirz napisał:

[...]
chyba, że ktoś ma świeższe info to chętnie przeczytam. :)

Mi udało się jedynie znaleźć informacje o tym, że "...prace nad nowym albumem wciąż trwają..." i to, że na płycie nie będzie tylu gości co w przypadku ostatniego krążka. Poza tym żadnych konkretów, nawet tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludu, o ludu poleć mi coś z trip-hopu instrumentalnego.

Niech będzie coś na wzór niezależnego muzyka Danny Bow`ego
http://www.youtube.com/watch?v=uhkzuoZONBE

Ewentualnie coś podobnego do Emancipatora (geniusz!)
http://www.youtube.com/watch?v=0rAfUUg1_gQ

PS. Jeżeli podane przeze mnie przykłady to nie trip hop, możecie mnie śmiało zlinczować.
PS2. Wiem, że to nie temat o muzyce elektronicznej, ale jak ktoś posiada coś interesującego z pogranicza chilloutu i post rocka, to też śmiało posłucham (oczywiście wszystko musi być instrumentalne - dawno już nie słuchałem muzyki z wokalem i coraz bardziej mnie wkurza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 15:25, Demagol napisał:

W sumie nie wiem, czy to trip hop, ale możesz spróbować Rika Schaffera i soundtracka
z Vampire: The Masquerade - Bloodlines:

http://www.youtube.com/watch?v=JSqVbywt9kw
http://www.youtube.com/watch?v=vJDwOK8Ke7Y


Soundtrack wydaje się być interesujący, mimo że nie wygląda mi na trip hop. Chyba tylko z jego powodu muszę zapoznać się w końcu z tą grą.

Dnia 08.01.2011 o 15:25, Demagol napisał:

Natomiast co do post-rocka: polecam God Is An Astronaut.


GiAA znam... jaki człowiek lubujący się w post rocku ich nie zna? ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 15:50, PAPISHON napisał:

Soundtrack wydaje się być interesujący, mimo że nie wygląda mi na trip hop. Chyba tylko
z jego powodu muszę zapoznać się w końcu z tą grą.


Ale parę kawałków w podobnym klimacie też tam znajdziesz, instrumentalne "Angel" Massive Attack" i parę innych utworów, które są już z innych gatunków. Do tego są tam też licencjonowane kawałki.

Dnia 08.01.2011 o 15:50, PAPISHON napisał:

GiAA znam... jaki człowiek lubujący się w post rocku ich nie zna? ^ ^


No to nie wiem, Pelican? Pewnie też znasz. Ja i tak słucham raczej post-metalu, w dodatku z wokalem (chociaż możesz posłuchać "Fogdiver" The Ocean, cała płyta jest instrumentalna, ale tylko pod warunkiem, że lubisz ostre brzmienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 15:20, PAPISHON napisał:

Ludu, o ludu poleć mi coś z trip-hopu instrumentalnego.


nie wiem czy to spełni Twoje oczekiwania, ale:

dj krush - kakusei
dj shadow - entroducing
amon tobin
massive attack - mezzanine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eskmo przypadkiem nie współpracował z Amonem Tobinem?

W każdym razie, już powoli zaopatrzam się album bo klipy, które poleciłeś naprawdę nieźle brzmią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 16:39, PAPISHON napisał:

Eskmo przypadkiem nie współpracował z Amonem Tobinem?

Nie mam pojęcia. Ale obydwu panów jest z Ninja Tune, więc to bardzo prawdopodobne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować