Zaloguj się, aby obserwować  
Myniek_rp

Gry "bez" fabuły

51 postów w tym temacie

Witam!

Zakładam ten temat z myślą o grach, króre nie posiadają fabuły łączącej się w całość, a kolejność przechodzenia misji nie wpływa na całość.
Z założenia wszystie gry posiadają fabułę bo jak ucząna lekcjach języka polskiego na fabułę składa się: czas i
miejsce akcji, wydarzenia oraz bohaterowie.

Typowymi tego typu grami są gry sportowe (serie NFS pomijam :)), ponieważ ciężko mi powiedzieć, że rozgrywki np. ligowe są jednolitą fabułą.

Innym przykładem takich gier są gry z serii Commandos. Jeśli chcemy ukończyć gre co prawda musimy wykonywać misje w po kolei. Po wykonaniu misji dopiero uzyskujemy dostęp do następnego zadania. Zadania te jednak nie są ze sobą połączone zbyt silnie pod względem fabularnym.

Szczegulnymi grami z tej kategorii są dla mnie gry z serii Delta Force (Task Force Dagger i Xtreme). Misje w grze o podtytule Task Force Dagger są jak dla mnie przypadkowe niczym nie związane, a na dodatek, aby ukończyć kampanie można wykonać te misje w dowolnej kolejnośći. Podobnie sprawa ma się w podtytule Xtreme. Rozgrywka co prawda została podzielona na trzy kampanie i misji nie możemy wykonywać w dowolnej kolejności, ale nie spostrzegłem, aby były ze sobą powiązane fabularnie.

Mam również problem z serią gier Call of Duty, wię chciałbym to poddać dyskusji.

Zaznaczam, że dla mnie brak fabyły nie jest wadą.

Zachęcam wszystkich do przedstawienia swoich przykładów takich gier (z uzasadnieniem), również tych, którzy mają odmienne zdanie od mojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 18:28, paweusz napisał:

Wiekszość gier jakie przeszedłem to były RPG-i, wiec fabuła dla mnie jest pierwszoplanowa,
a tego nie znalazłem m.in. w Diablo-nic tylko na przód i zabijać

Za Diablo też nei przepadam ale Ma fabułę która łączy wszystkie kawałki układanki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 18:28, paweusz napisał:

Wiekszość gier jakie przeszedłem to były RPG-i, wiec fabuła dla mnie jest pierwszoplanowa,
a tego nie znalazłem m.in. w Diablo-nic tylko na przód i zabijać


Prawda, w Diablo co prawda istnieje fabuła, ale głównym celem gry jest rozwijanie postaci i walka z potworami, a druga część gry jest typowo sieciowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 31.01.2006 o 18:31, myniekka napisał:

Prawda, w Diablo co prawda istnieje fabuła, ale głównym celem gry jest rozwijanie postaci i
walka z potworami, a druga część gry jest typowo sieciowa.

Fabuła niby jest ale bardzo uboga, nie zbieramy informacji, nie przeżywa się akcji-tylko mordobicie. Jest wielu fanów tej gry ale ja do nich nie należę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 18:38, paweusz napisał:

Fabuła niby jest ale bardzo uboga, nie zbieramy informacji, nie przeżywa się akcji-tylko mordobicie.
Jest wielu fanów tej gry ale ja do nich nie należę.


zadania ograniczają się do znajdź albo zabij :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 18:39, myniekka napisał:

> Fabuła niby jest ale bardzo uboga, nie zbieramy informacji, nie przeżywa się akcji-tylko
mordobicie.
> Jest wielu fanów tej gry ale ja do nich nie należę.

zadania ograniczają się do znajdź albo zabij :(

Dokładnie-Diablo bardziej przypomina grę akcji niż RPG-chociaż jest w nim rozwój postaci itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hem hem Diablo owszem posiada fabułę, w miarę zjadliwą jeśli chodzi o ogólny pomysł. Bo to nie raz na ziemie najeżdżały demony ?? Gdyby ktoś się poważnie wziął za rozwijanie wątków w Diablo to mógł by z tego wyjść niezgorszy cRPG. Mnie tam zawsze ciekawiło czemu taka np. Fara z II Aktu kiedyś była czcicielką Zakarum, a teraz jakoś tak nagle sie odechciało. Dodatkowo jeden z NPC mówił że Fara umie świetnie walczyć. Ta postać skrywa w sobie pare ciekawych sekretów, których niestety z racji na ubogość faburalną Diablo nigdy nie poznamy. Świat Diablo mimo wszystko jest niezwykle ciekawy i bogaty i gdyby dostał się w dobre łapki mógłby z tego powstać naprawde wciągający cRPG.
A tak mamy po prostu sympatycznego i świetnie relaksującego hack''n''slasha i to mi w sumie odpowiada :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rainbow Six, seria, wykonujemy misje nie powiązane ze sobą. Ratujemy tylko zakładników i rozbrajamy bomby na kolejnych lokacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 19:34, RaiL Driver napisał:

Unreale , Quake''i i tym podobne to zero fabuły!

Unreal - statek więzienny którym leciałeś rozbił się na jakiejś dziwnej planecie opanowanej przez Skaarjów, mieszkańcy biorą cie za wybrańca który ma ich uratować od złych Skaarjów
Quake - jedynka faktycznie za wiele fabuły nie ma. Za to w II musisz sie przebić przez fortyfikacje złych (hmm zapomniałem jak sie nazywali) dokopać im, zniszczyć ich sprzęt i wogóle. Więc JAKAŚ tam fabuła jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuły nie ma w żadnym Syrious Samie. To że jej nie ma, jest całkowitym plusem w tej grze. Nie myslisz o niczym tylko lecisz z laserami, obrotówkami, wyżutniami pocisków różnego rodzaju i innymi brońmi, rozwalając setki przeciwników. Świetny sposób na rozładowanie się. Kocham ta gre <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2006 o 18:22, myniekka napisał:

Innym przykładem takich gier są gry z serii Commandos. Jeśli chcemy ukończyć gre co prawda
musimy wykonywać misje w po kolei. Po wykonaniu misji dopiero uzyskujemy dostęp do następnego
zadania. Zadania te jednak nie są ze sobą połączone zbyt silnie pod względem fabularnym.

Trudno wymagać żeby były ze sobą powiązane,zwłaszcza że fabuły raczej nikt tu nie pisał,gra jest oparta po prostu na historii drugiej wojny światowej

Dnia 31.01.2006 o 18:22, myniekka napisał:

Mam również problem z serią gier Call of Duty, wię chciałbym to poddać dyskusji.

Miej pretensje do Hitlera że nie wszystkie operacje wojenne były ze soba powiązane.
Ekhem,jaki problem? Możesz napisać dokładniej o co Ci chodzi? Problem można mieć z przejściem misji,ale nie z fabułą.Nie rozumiem w ogole twojego sformułowania.Fabuła jest,albo jej nie ma.Nie ma nad czym dyskutować,chyba że nad błedami historycznymi,ktorych w Call of Duty jednak nie dostrzegłem.

A od siebie dodam trzy gry pozbawione fabuły-Unreal ,Quake,oraz Duke Nukem 3d.Ten ostatni poza tym że obcy atakują Ziemię a my mamy ich rozwalić nie ma żadnej fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że też grą "bez" fabuły jest C-S. Najlepsze fabuły z gier są, jak są na podstawie filmu :) np.:
-LOTR: Battle of Middle Earthh
-Star Wars: KotOR 1 i 2
-Mortal Kombat wszytskie częśći
-Władca Pierścieni: Powrót Króla itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować