• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
seba444

Problem z X-Boxem i DMC 4 ;/

Pytanie

Witam kupiłem niedawno na gram.pl DMC4 i wsadziłem do napędu X-Boxa nagle usłyszałem jakby coś się łamało więc wyjąłem płytę i pojawiła sie na niej duza rysa ;/ .... Wsadzam i pisze ze nie można odczytać ... Wiecie czy da się jakoś naprawić grę czy już do wyrzucenia ;/ Kupiona niedawno grałem w nią 2 dni ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Żadna gwarancja prawdopodobnie tego nie obejmie, bo raz że nie da rady tego udowodnić, a dwa że jeśli już to nawaliła twoja konsola. Możesz spróbować poszukać jakichś punktów w sklepach z grami, w których można zregenerować płytki. Nie wiem jak to działa w praktyce, ale podobno porysowaną płytę można przywrócić do stanu idealnego. Z tego co sam wiem, to rysy na płytce nie oznaczają iż jest ona już trwale uszkodzona, bo tak na prawdę uszkodzona jest zwykle tylko jej powierzchnia. To trochę tak jakby powiedzieć, że kaseta magnetofonowa jest do wyrzucenia, bo połamała się jej obudowa, a przecież taśma z danymi nienaruszona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No zobaczę w Gdyni czy są takie punkty i zobaczę co sie da zrobić to kosztuje 5 zł wiem bo na Allegro patrzałem i mój kolega tez w Gdańsku jak kiedyś mieszkał tak naprawiał płyty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tylko dobrze się zastanów, jak pisałem - nie wiem jak takie coś wygląda w praktyce i czy przypadkiem może nie pogorszyć stanu płytki. Spróbuj zadzwonić do dystrybutora (CDP?) i zapytać się czy jest możliwość zdobycia nowego nośnika i za ile, być może da rady takie coś załatwić za niewiele więcej, a oszczędzisz sobie chociaż ewentualnego rozczarowania.

Polecałbym też upewnić się, że konsola jest w pełni sprawna... Skoro rysuje ci płyty, to być może lepiej byłoby oddać ją do serwisu? Sam mam na tym polu przykre doświadczenie - bagatelizowałem sprawę i przez to, że nie chciało mi się czekać kilka tygodni na naprawę skończyłem z wieloma porysowanymi nieczytalnymi płytami i straconą gwarancją na konsolę, naprawa kosztowała mnie połowę wartości samej konsoli, a płyty przepadły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Konsola jest sprawna ponieważ teraz sobie przypomniałem ze jak grałem to przestawiałem konsole i wtedy zaczęło się rysować ;/ ........ Dobra juz nie ważne odnowiłem płytę i działa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować