Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Mahou Sensei Negima / UQ Holder!

1083 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2010 o 12:45, Hubi_Koshi napisał:

> który chap. był najnowszy, bo się trochę zagubiłem ?
Najnowszy dostępny chap to 305, najnowszy, ale jeszcze bez translacji i skanlacji to
306

już jest translacja, chapter wspaniały,

Spoiler

tylko ciekawe, czy się powstrzyma oraz, czy powróci do ludzkiej formy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chapter 306

Dnia 20.10.2010 o 17:16, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Negi idzie w Full Demona i nawet Dynamis nie jest w stanie stawić mu czoła


Spoiler

Dynamis? Negi mało nie rozwalił całej tej twierdzy XD Evangeline-san będzie z niego dumna :)
Ciekawi mnie co miał na myśli Dynamis mówiąc o Magia Erebea, czyżby MotB (bo to chyba on jest tym mistrzem) miał coś wspólnego z tym zaklęciem?
Końcówka natomiast wygląda nieprzyjemnie, wątpię co prawda żeby Negi własnoręcznie zabij Lunę (Negima nie jest na to dość poważna) ale z drugiej strony Akamatsu lubi zaskakiwać...


BTW - jak już sfilmują finałową walkę na arenie (porządnie bez skrótów!) to niech zabiorą się za OVĘ o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 23:25, Tohno napisał:

Mou Hitotsu no Sekai 4 już zsubbowany.

Dzięki za info. Nareszcie sobie obejrzałem :)
Coś w tym epku chyba oszczędzali na animacjach bo za wyjątkiem walki z Evangeline trochę sztywne były. Trójka prezentowała się dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chapter 307

Spoiler

Nie wiem skąd ta cała gadka o tym że jeśli Negi dałby się pochłonąć ciemności to Cosmo Entheleheia by wygrała, co to Gwiezdne Wojny? Dynamis miałby niezłą niespodziankę gdyby Negi przeszedł w pełni na ciemną stronę, urwał mu ręce i nogi po czym sp0okojnym w pełni opanowanym i zrównoważonym głosem powiedział że teraz idzie powstrzymać Fate''a XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 17:06, Karharot napisał:

Chapter 307

Spoiler

Nie wiem skąd ta cała gadka o tym że jeśli Negi dałby się pochłonąć ciemności to Cosmo
Entheleheia by wygrała, co to Gwiezdne Wojny? Dynamis miałby niezłą niespodziankę gdyby
Negi przeszedł w pełni na ciemną stronę, urwał mu ręce i nogi po czym sp0okojnym w pełni
opanowanym i zrównoważonym głosem powiedział że teraz idzie powstrzymać Fate''a XD


Spoiler

Cóz sam widziałeś w jakim stanie jest Negi gdy wchodzi w Berserka ^^; Gdyby całkiem hop-siupnął na główkę w The Dark Side i złamał sobie kręgosłup moralny na wystających kamieniach deprawacji to nie byłby raczej zdolny rozsądnie i sensownie dojść do wniosku że powinien iść urwać Fate''owi nogi i ręce, skoncentrowałby się raczej na mordowaniu wszystkiego w zasięgu wrogu, a po godzinie z kawałkiem BAM Bad End, ale Tiger Dojo raczej byśmy nie dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chapter 307

Spoiler

Dynamisowi przypadkiem nie urwało dolnej połowy już? XD
Z całym tym popadaniem w ciemność, to właśnie Negi stałby się tym złem z którym Cosmo Entheleheia miałaby walczyć. Poza tym, skoro stał się trochę niedyspozycyjny jeszcze się okaże, że dziewczynki będą na końcu, bez Negiego, ratowały magiczny świat. : D



@up Ou, dokładnie ta sama pora na napisanie posta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 22:51, Gol_Galad napisał:

Chapter 307
@up Ou, dokładnie ta sama pora na napisanie posta. :)

Spoiler

Co do dolnej połowy to Ku-chan wspominała o tym XD Ten facet to naprawdę klon Rakana, rozerwij go na strzępy, urwij mu nogi, a on nadal będzie rzucał speechami XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chapter 307

Dnia 30.10.2010 o 22:51, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Cóz sam widziałeś w jakim stanie jest Negi gdy wchodzi w Berserka ^^; Gdyby całkiem hop-siupnął na główkę w The Dark Side i złamał sobie kręgosłup moralny na wystających kamieniach deprawacji to nie byłby raczej zdolny rozsądnie i sensownie dojść do wniosku że powinien iść urwać Fate''owi nogi i ręce,


Spoiler

Cóż, Negi uważał że po przejściu na Ciemną Stronę byłby "The same as Master" a w takim wypadku dostałby wręcz upgrade do obwodów logicznych i zimnej kalkulacji XD Choć możliwe że najpierw musiałby przejść przez gorączkę przemiany (tak z kilka lat/dekad totalnego berserku) więc może faktycznie nie wyrobiłby się na czas aby zatrzymać Fate''a...

Dnia 30.10.2010 o 22:51, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

a po godzinie z kawałkiem BAM Bad End, ale Tiger Dojo raczej byśmy nie dostali.


Spoiler

Może chociaż Vampire Dojo w którym byłoby wyjaśnione dlaczego boya zawiódł? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 22:51, Gol_Galad napisał:

Chapter 307

Spoiler

Dynamisowi przypadkiem nie urwało dolnej połowy już? XD


Spoiler

Ano fakt. Połowa roboty już wykonana, zostały jedynie ręce XD

Dnia 30.10.2010 o 22:51, Gol_Galad napisał:

Spoiler

Poza tym, skoro stał się trochę niedyspozycyjny jeszcze się okaże, że dziewczynki będą na końcu, bez Negiego, ratowały magiczny świat. : D


Spoiler

Też mi się w to nie chce wierzyć, już prędzej dostaną totalny omłot od Fate''a aby pokazać jak wielkim jest on badassem zanim na scenie cudownie pojawi się Negi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 04:06, Karharot napisał:

Chapter 307

Spoiler

Cóż, Negi uważał że po przejściu na Ciemną Stronę byłby "The same as Master" a w takim
wypadku dostałby wręcz upgrade do obwodów logicznych i zimnej kalkulacji XD Choć możliwe
że najpierw musiałby przejść przez gorączkę przemiany (tak z kilka lat/dekad totalnego
berserku) więc może faktycznie nie wyrobiłby się na czas aby zatrzymać Fate''a...


Spoiler

Pod względem formy, ale raczej nie mentalności ^^; Także tu masz racje pewnie przez jakiś okres byłby lokalną katastrofą naturalną aż doszedłby do siebie XD

Dnia 31.10.2010 o 04:06, Karharot napisał:

Spoiler

Może chociaż Vampire Dojo w którym byłoby wyjaśnione dlaczego boya zawiódł? XD


Spoiler

Obawiam się że w Vampire Dojo Eva była by zbyt zajęta karaniem/molestowaniem boyi żeby nam biednym śmiertelnikom cokolwiek wyjaśniać XD


Spoiler


Też mi się w to nie chce wierzyć, już prędzej dostaną totalny omłot od Fate''a aby pokazać jak wielkim jest on badassem zanim na scenie cudownie pojawi się Negi :)


Spoiler

Niekoniecznie, cała sytuacja kojarzy mi się nieco z Raidem w WoW, Kaede była by Tankiem blokującym Fate''a przed atakowaniem innych członków drużyny Konoka była by Healerem, Ako rozdawała by Buffy, a Nodoka była by osobą z solucją jak pokonać Bossa XD Mogła by odczytywać umysł Fate''a i podawać reszcie drużyny co ten ma zamiar zrobić, ach żeby tylko Akamatsu to tak rozegrał T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chapter 307

Dnia 31.10.2010 o 10:04, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Obawiam się że w Vampire Dojo Eva była by zbyt zajęta karaniem/molestowaniem boyi żeby nam biednym śmiertelnikom cokolwiek wyjaśniać XD


Spoiler

Nie doceniasz jej - jedno drugiego nie wyklucza XD

Dnia 31.10.2010 o 10:04, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Niekoniecznie, cała sytuacja kojarzy mi się nieco z Raidem w WoW, Kaede była by Tankiem blokującym Fate''a przed atakowaniem innych członków drużyny Konoka była by Healerem, Ako rozdawała by Buffy, a Nodoka była by osobą z solucją jak pokonać Bossa XD Mogła by odczytywać umysł Fate''a i podawać reszcie drużyny co ten ma zamiar zrobić, ach żeby tylko Akamatsu to tak rozegrał T_T


Spoiler

Te dziewczyny są całkiem utalentowane ale obawiam się że Fate to nie ich kategoria wagowa, nawet jeśli to Kaede weźmie na siebie rolę tanka Tertium jest zbyt szybki i silny aby go przyblokować, a do tego jeszcze ma do swoj4ej dyspozycji Code of the Lifemaker. Oczywiście jest jeszcze Twilight Princess która może tu odegrać rolę dzikiej karty (Fate chyba nie wie że się pozbierała) lecz z drugiej strony gdzieś tam jeszcze czai się Chao o której nikt z drużyny Negiego nie wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 11:38, Karharot napisał:

Chapter 307

Spoiler

Nie doceniasz jej - jedno drugiego nie wyklucza XD


Spoiler

Taaa długa przemowa o tym jak Boya zawalił w trakcie Whipowania go Dominatrixowym biczem XD

Dnia 31.10.2010 o 11:38, Karharot napisał:

Spoiler

Te dziewczyny są całkiem utalentowane ale obawiam się że Fate to nie ich kategoria
wagowa, nawet jeśli to Kaede weźmie na siebie rolę tanka Tertium jest zbyt szybki i silny
aby go przyblokować, a do tego jeszcze ma do swoj4ej dyspozycji Code of the Lifemaker.
Oczywiście jest jeszcze Twilight Princess która może tu odegrać rolę dzikiej karty (Fate
chyba nie wie że się pozbierała) lecz z drugiej strony gdzieś tam jeszcze czai się Chao
o której nikt z drużyny Negiego nie wie...


Spoiler

Hmm taaak pociski były by wobec niego bezużyteczne, przynajmniej te magiczne, no i drań może się chyba w każdej chwili Zrestartować... jakby nad tym pomyśleć to Dynamis stwierdził że bodaj Magia Erebea to twór Lifemakera, kto wie może okaże się że Fate jest na nią podatny jak trawiasty pokemon na ogień XD Ale i tak chciałbym zobaczyć jak dziewczyny walczą z Fate''em za pomocą taktyki, cóż może przynajmniej z początku zawalczą a potem pojawi się Negi. Hmm mnie ciekawi czy Asuna w ogóle będzie "dostępna" bo Fate pewnie jakoś ją unieruchomił... a może przekonał ją do współpracy... naaah to niezbyt możliwe, no nic zobaczymy. A co do Chao, HEJ przecież ona wróciła do przyszłości... chyba że ja o czymś nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chapter 307

Dnia 31.10.2010 o 12:12, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Hmm taaak pociski były by wobec niego bezużyteczne, przynajmniej te magiczne, no i drań może się chyba w każdej chwili Zrestartować... jakby nad tym pomyśleć to Dynamis stwierdził że bodaj Magia Erebea to twór Lifemakera, kto wie może okaże się że Fate jest na nią podatny

Spoiler

Interesująca teoria, mogłaby ona wyjaśniać czemu Dynamis uważa Negiego za takie zagrożenie.

Dnia 31.10.2010 o 12:12, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Hmm mnie ciekawi czy Asuna w ogóle będzie "dostępna" bo Fate pewnie jakoś ją unieruchomił... a może przekonał ją do współpracy... naaah to niezbyt możliwe,


Spoiler

Mhm, negocjacje z tsundere nigdy nie są takie proste... O czym Fate się przekona jak już go Negi zbefrienduje po czym Asyna zechce sobie z nim parę spraw wyjaśnić... XD

Dnia 31.10.2010 o 12:12, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

A co do Chao, HEJ przecież ona wróciła do przyszłości... chyba że ja o czymś nie wiem.


Spoiler

Ta osoba z chaptera 295 która włączyła do walki siostrę Zazie, są teorie że to Chao (poza teoriami jest niewiele więcej bo poza tą jedną sceną nie widzimy jej więcej). Ktokolwiek by to nie był wygląda na cięzkokalibrowego gracza i trochę to niepokojące że tak cicho siedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 12:42, Karharot napisał:

Chapter 307

Spoiler

Interesująca teoria, mogłaby ona wyjaśniać czemu Dynamis uważa Negiego za takie zagrożenie.


Spoiler

Cóż pozostaje czekać, być może Magia Erebea ma wbudowaną jakąś tajną technikę pozwalającą na eliminację gości takich jak Fate, ewentualnie Dynamis mówi o czystym Bonusie do siły ognia jaką ta technika daje. Teraz tylko pytanie brzmi jakie jest powiązanie między Evą a Lifemakerem... Może to jakiś gigantyczny Xanatos Gambit, Lifemaker stworzył Evę żeby wytrenowała kogoś takiego jak Negi albo coś XD Hmm jeśli założymy że Lifemaker stworzył ten świat, a potem chciał go Re-writnąć, można dojść do wniosku że nie był zły, po prostu w jakiś sposób zdesperowany, jego eksperyment się nie powiódł więc chociaż próbował ratować dusze stworzeń z tego świata, kto wie co robił wcześniej...

Dnia 31.10.2010 o 12:42, Karharot napisał:

Spoiler

Mhm, negocjacje z tsundere nigdy nie są takie proste... O czym Fate się przekona jak
już go Negi zbefrienduje po czym Asyna zechce sobie z nim parę spraw wyjaśnić... XD


Spoiler

Hmm znając Asunę to gdy całośc z ratowaniem dusz itd. wyjdzie na wierzk Asuna pewnie strzeli "You are not so evil after all" i spróbuje się z nim zaprzyjaźnić tak jak z Evą XD

Dnia 31.10.2010 o 12:42, Karharot napisał:

Spoiler

Ta osoba z chaptera 295 która włączyła do walki siostrę Zazie, są teorie że to Chao
(poza teoriami jest niewiele więcej bo poza tą jedną sceną nie widzimy jej więcej). Ktokolwiek
by to nie był wygląda na cięzkokalibrowego gracza i trochę to niepokojące że tak cicho
siedzi...


Spoiler

Naaah, oblookaj te dwie strony (jeśli się nie będą chciały otworzyć to je uploadne)
http://pic.mangapark.com/manga/660/53821/2.jpg
http://pic.mangapark.com/manga/660/53124/9.jpg
Porównaj włosy Fate''a i tego Unknowna mają prawie identyczne fryzury, ja tam obstawiam że to albo Drugi albo czwarty Averruncus. Poza tym Dynamis wspomina o Averruncus series, czyli dał ostateczne potwierdzenie że jest więcej niż jeden Fate. Teraz tylko właśnie pytanie brzmi, jeśli mają Dwóch Averruncusów to czemu jeden z nich siedzi tak cicho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 14:06, Hubi_Koshi napisał:

> Chapter 307

Dnia 31.10.2010 o 14:06, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Cóż pozostaje czekać, być może Magia Erebea ma wbudowaną jakąś tajną technikę pozwalającą
na eliminację gości takich jak Fate, ewentualnie Dynamis mówi o czystym Bonusie do siły
ognia jaką ta technika daje. Teraz tylko pytanie brzmi jakie jest powiązanie między Evą
a Lifemakerem... Może to jakiś gigantyczny Xanatos Gambit, Lifemaker stworzył Evę żeby
wytrenowała kogoś takiego jak Negi albo coś XD Hmm jeśli założymy że Lifemaker stworzył
ten świat, a potem chciał go Re-writnąć, można dojść do wniosku że nie był zły, po prostu
w jakiś sposób zdesperowany, jego eksperyment się nie powiódł więc chociaż próbował ratować
dusze stworzeń z tego świata, kto wie co robił wcześniej...


Spoiler


Primo, nie mamy pewności czy Lifemaker był mistrzem Dynamisa. Secundo, równie dobrze on był uczniem samej Evangeline (Magia Erebea wedle wszelkich źródeł to właśnie jej technika). Chociaż w to akurat wątpię, nie widać po nim takiej ilości śladów tortur ;)
Co do tego że Lifemaker stworzył Evę...w życiu. Są granice tego co można stworzyć, a ona je z łatwością przekracza. No i sama Evangeline chyba sama wspomniała że pozbyła się tego kto ją przemienił w wampira (choć tu pewności nie mam).
A sam Lifemaker...na pewno nie był do końca zły. Bo takich postaci po prostu w Negimie nie ma (poza jedną szaloną babą, którą Negi już dawno powinien był rozerwać na strzępy...).



>
Spoiler

Poza tym Dynamis wspomina o Averruncus series,

Dnia 31.10.2010 o 14:06, Hubi_Koshi napisał:

czyli dał ostateczne potwierdzenie że jest więcej niż jeden Fate. Teraz tylko właśnie
pytanie brzmi, jeśli mają Dwóch Averruncusów to czemu jeden z nich siedzi tak cicho...



Spoiler

Prff, jeszcze będzie motyw "atakują klony, będą nas miliony" vs Demon Negi ;P Takie karty atutowe należy zostawić na sam koniec.

Notabene, ja się z lekka zaczynam martwić że powoli bo powoli, ale docieramy do końca serii. A konkretniej w wywiadzie z Akamatsu on sam przyznał, że historia Zazie zostanie wyjaśniona w ostatnim arcu. A prawie na pewno tuż po Magic World omówiony zostanie właśnie ten wątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 14:22, ziptofaf napisał:

> > Chapter 307

Spoiler


Primo, nie mamy pewności czy Lifemaker był mistrzem Dynamisa. Secundo, równie dobrze
on był uczniem samej Evangeline (Magia Erebea wedle wszelkich źródeł to właśnie jej technika).
Chociaż w to akurat wątpię, nie widać po nim takiej ilości śladów tortur ;)
Co do tego że Lifemaker stworzył Evę...w życiu. Są granice tego co można stworzyć, a
ona je z łatwością przekracza. No i sama Evangeline chyba sama wspomniała że pozbyła
się tego kto ją przemienił w wampira (choć tu pewności nie mam).
A sam Lifemaker...na pewno nie był do końca zły. Bo takich postaci po prostu w Negimie
nie ma (poza jedną szaloną babą, którą Negi już dawno powinien był rozerwać na strzępy...).


Spoiler

Lifemaker, Master of the Beginning, jak dla mnie to te tytuły (oraz jego Power Level którego nawet Rakan się bał) wskazuje na to że ten facet Stworzył Magiczny Świat, poza tym sam negi powiedział że Bariera Dynamisa jest taka sama jaką ma Fate, czyli że jest uczniem Lifemakera. O samej Evie wiemy tak malutko że praktycznie nic nie jest pewne, jedyne co mamy to jej skrócona biografia, jej reputacja jako Super Złej Magini i jej sen o walce z Nagim, to wszystko co wiemy o jej przeszłości. Akamatsu może nam takiego plot twista wywinąć że z foteli spadniemy :-3 Co do Evci, ona Urosła do potęgi jaką ma teraz, pewnie, zostanie wampirem dało jej jakiś power-up, ale stała się naprawdę potężna dzięki wiekom rozwoju, nauki i przetrwania. Tak samo jak Rakan który wystartował jako zwykły niewolnik gladiator aż stał się Niepokonanym Gamebreakerem którego znamy i kochamy ^^ Co do tego że Eva zabiła tego kto ją przemienił, mamy na to tylko jej słowo i nic więcej.
Taaa a nawet Tsukuyomi może się okazać tylko Trochę zakręconą dziewczyną która wyciągnęła łapę po przeklęty miecz i została przez niego skorumpowana. XD

Dnia 31.10.2010 o 14:22, ziptofaf napisał:

Spoiler

Prff, jeszcze będzie motyw "atakują klony, będą nas miliony" vs Demon Negi ;P Takie
karty atutowe należy zostawić na sam koniec.

Notabene, ja się z lekka zaczynam martwić że powoli bo powoli, ale docieramy do końca
serii. A konkretniej w wywiadzie z Akamatsu on sam przyznał, że historia Zazie zostanie
wyjaśniona w ostatnim arcu. A prawie na pewno tuż po Magic World omówiony zostanie
właśnie ten wątek...


Spoiler

Naaah wątpię by była to aż Taka przewaga liczebna XD Gdyby ten zakapturzony gość był tak potężny jak Averruncus to po co wzywałby Poyo Rainday... coś tu śmierdzi.

Nom niestety powoluteńku zbliżamy się do końca T_T Pozostaje mieć nadzieję że Akamatsu stworzy jakiegoś prequela opowiadającego o przygodach Nagiego i Ala Rubry XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: na czym polega Proper Partner?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 12:04, necron1501 napisał:

Mam pytanie: na czym polega Proper Partner?

W sensie ?? Ogólnie wszystkie dziewczyny z którymi Negi ma teraz Pactio to Probationary Contract, czyli taki tymczasowy, testowy. Są pewnie pewne ograniczenia, z kolei Pełny Kontrakt tworzy między magiem a partnerem dużo silniejszą więź, teoretycznie mag może mieć tylko jednego Proper Partnera, ale Akamatsu wydaje się sugerować że Negi może mieć więcej. Niewiele mogę ci powiedzieć na temat Full Contractu bo jak do tej pory za wiele o nim nie było ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, :D Jestem na 66 i zaczynam przyśpieszać :D Nareszcie z nudnej haremówki zamienia się w Negimę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować