Zaloguj się, aby obserwować  
hanti_gunner

Podkładka Chłodząca

6 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2009 o 22:10, hanti_gunner napisał:

Interesuje mnie podkładka chłodząca do laptopa jednak nie jestem w tym zbytnio zorientowany
;]

Jakieś propozycje ? ;]


Jakiego masz lapka? I jak do jakich temperatur się grzeje?

Ja posiadam podkładkę Zalman`a ZM-NC 1000 i mogę ją gorąco (a raczej chłodno :) ) polecić. Chłodzi mi o +/- 10*C, jeżeli lapek jest w stresie. Podczas normalnego użytkowania nie uruchamiam podkładki. Mimo to zapewnia minimalne obniżenie temperatury gdyż jest z czystego aluminium. Posiada 2 wejścia USB, z czego jedno jest wolne i daje Ci możliwość podpięcia np. jakiegoś sprzętu USB pod lapka. W moim przypadku to komfortowe rozwiązanie gdyż sam komputer ma tylko 3 wejścia USB. Zawsze przyda się kolejne ;) choćby na kontroler do gry. Podkładka ma zamontowane 2 wentylatory 70mm. Dalsza specyfika:
- prędkość obrotowa: 1100 - 1500 RPM
- łożysko: Hypro Bearing

Jedynym jej minusem jest dość głośna praca. Lecz podczas grania dźwięk jej pracy jest zagłuszony przez dźwięki z gry.

Ah zapomniałbym dodać :) moc nawiewu jest regulowana i wspomniany wcześniej hałas jest słyszalny tylko przy maksymalnym ustawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HP DV9600 .

Trudno mi stwierdzić odnośnie temperatur . Tzn mam zamiar sprezentować tą podkładkę , a zainteresował mnie fakt , gdyż gdy korzystałem z tego lapka i zauważyłem , że się nagrzewa a wydaje mi się że taka podkładka jest rozsądnym prezentem dla posiadaczy laptopów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał podkładki to bardzo bym się cieszył z takiego prezentu :) Więc myślę że pomysł na podarunek jak najbardziej trafny. Tym bardziej cieszyłbym się z zalmana, gdyż jeżeli chodzi o chłodzenia to naprawdę jest to godna polecenia firma. Wcześniej miałem GF7900 w stacjonarnym również z chłodzeniem zalmana i również byłem niesamowicie zadowolony. A podkładka daje dużo możliwości :) np. możliwość buszowania z lapkiem w łóżku na kołderce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ZM-NC1000 naprawdę świetna sprawa. Korzystam z niej od roku, nie licząc wakacji laptop działa 24/7, podstawka wraz z nim, i jak na razie ani jedno ani drugie świetnie się trzyma. ;] Jeśli nie odstrasza cię cena (która swoją drogą jest kosmiczna - ja kupiłem swoją za bodajże 130 zł i wtedy wydawało mi się to drogo, teraz trzeba zapłacić nawet 40-50 złotych więcej, a podstawka ciągle drożeje), to bierz bez zastanowienia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować