• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
kindziukxxx

Firefox nie pamięta logowań

Pytanie

Witam, mam problem, a mianowicie jak w temacie, FF nie zapamiętuje logowań żadnych, i to tak od około 6 miesięcy, wiem że to niby błahy problem, ale wolałbym być zalogowany zawsze na youtube, gram.pl, czy innych serwisach, zwłaszcza że nie wylogowywałem się, a po każdym włączeniu przeglądarki, wszystkie logowania muszę wykonywać na nowo, no i czs też się przy tym traci. Jeżeli ktoś z Was ma jakiś pomysł to chętnie wysłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.09.2009 o 15:04, rob006 napisał:

Opcje->prywatność - co masz w ustawieniach ciasteczek i czyszczenia prywatnych danych?

a więc tak mam wszystko na zdjęciu:

według mnie to mimo wszystko powinno być w porządku, bo wcześniej tez miałem takie ustawienia.

20090912173352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje się być wszystko OK. Nie masz jakiegoś dodatku który mógłby kasować ciasteczka? Zaraz po uruchomieniu FF masz w ogóle jakieś ciasteczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2009 o 18:55, rob006 napisał:

Wydaje się być wszystko OK. Nie masz jakiegoś dodatku który mógłby kasować ciasteczka?
Zaraz po uruchomieniu FF masz w ogóle jakieś ciasteczka?


no i mamy winowajcę, ciasteczek nie ma , tylko te z poczta.wp.pl ale to jest strona startowa, to teraz jak to zmienić aby nie usuwały się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2009 o 19:19, kindziukxxx napisał:

no i mamy winowajcę, ciasteczek nie ma , tylko te z poczta.wp.pl ale to jest strona startowa,
to teraz jak to zmienić aby nie usuwały się?


Gdzieś powinieneś mieć możliwość ustawienia czyszczenia prywatnych danych przy zamykaniu przeglądarki - poszukaj i sprawdź czy nie masz tego włączonego. U mnie ta opcja jest właśnie w zakładce prywatność, ale różni się znacząco od twojej.
Jak to nie pomoże, to spróbuj stworzyć nowy profil użytkownika - może coś w ustawieniach się pochrzaniło, bo to nie jest normalne że ciasteczka same się kasują (no chyba że właśnie ustawisz sobie czyszczenie prywatnych danych przy zamykaniu przeglądarki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2009 o 20:05, rob006 napisał:

> no i mamy winowajcę, ciasteczek nie ma , tylko te z poczta.wp.pl ale to jest strona
startowa,
> to teraz jak to zmienić aby nie usuwały się?

Gdzieś powinieneś mieć możliwość ustawienia czyszczenia prywatnych danych przy zamykaniu
przeglądarki - poszukaj i sprawdź czy nie masz tego włączonego. U mnie ta opcja jest
właśnie w zakładce prywatność, ale różni się znacząco od twojej.
Jak to nie pomoże, to spróbuj stworzyć nowy profil użytkownika - może coś w ustawieniach
się pochrzaniło, bo to nie jest normalne że ciasteczka same się kasują (no chyba że właśnie
ustawisz sobie czyszczenie prywatnych danych przy zamykaniu przeglądarki)


dobra prawda jest taka że próbowałem wszystko, a w tworzenie nowych profili nie chce się bawić, gdyby było jakieś prostsze rozwiązanie to bym to zrobił, no chyba ze znowu przeję na operę :), ale tak się zastanawiając to ponad 6 miechów mam taki problem , chyba od ostatniej instalacji windowa, ale jakoś żyję bo w sumie mam tylko tryb prywatny bez czyszczenia historii włączony.

Ale jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to z chęcią posłucham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2009 o 21:59, kindziukxxx napisał:

dobra prawda jest taka że próbowałem wszystko, a w tworzenie nowych profili nie chce
się bawić, gdyby było jakieś prostsze rozwiązanie to bym to zrobił,

Stworzenie nowego profilu to jakieś 10 sekund roboty...

Dnia 12.09.2009 o 21:59, kindziukxxx napisał:

ale jakoś żyję bo w sumie mam tylko tryb prywatny bez
czyszczenia historii włączony.

Tryb prywatny polega na tym, że przeglądarka między innymi kasuje ciasteczka przy zamykaniu. Tu masz przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2009 o 09:30, rob006 napisał:

> dobra prawda jest taka że próbowałem wszystko, a w tworzenie nowych profili nie
chce
> się bawić, gdyby było jakieś prostsze rozwiązanie to bym to zrobił,
Stworzenie nowego profilu to jakieś 10 sekund roboty...

ale już mam operę,

Dnia 13.09.2009 o 09:30, rob006 napisał:

> ale jakoś żyję bo w sumie mam tylko tryb prywatny bez
> czyszczenia historii włączony.
Tryb prywatny polega na tym, że przeglądarka między innymi kasuje ciasteczka przy zamykaniu.
Tu masz przyczynę.

trybu prywatnego nie miałem włączonego, ale działało jakbym go miał, ale na operze działa jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2009 o 10:03, kindziukxxx napisał:

ale już mam operę,

Tylko to jak zmienić samochód na nowy bo w poprzednim światło się spaliło i dużo roboty jest z wymianą :P. Ale jak tam se chcesz.

PS: Aby stworzyć nowy profil w strat->uruchom wpisujesz "firefox.exe -p" i tam masz wszystko jak na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2009 o 22:17, Luk_Der_Ritter napisał:

Może jeszcze być coś takiego że opcja zapamiętywania hasła w zakładce bezpieczeństwo
może być wyłączona.


Ta opcja służy do czegoś zupełnie innego, sam mam ją wyłączoną a logowania mi pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować