• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Alehor

Borderlands error 1305

Pytanie

Mam problem z grą Borderlands. Podczas instalacji kilkakrotnie wyskakuje mi błąd 1305

"error 1305. Error reading from file: C:\Program Files\2K Games\Gearbox Software\Borderlands\WillowGame\Movies\Outro.bik

Verify that the file exists and you can access it."

Jaka może być przyczyna tego problemu i jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Na czas instalacji wyłącz wszystkie zbędne procesy. Przeczyść płytę, zobacz, czy nie jest porysowana. przeczyść swój napęd, może się zabrudził, zaktualizuj firmware do niego. Sprawdź w miarę możliwości, czy gra instaluje się w innym napędzie/systemie operacyjnym. Spróbuj zrzucić płytę na dysk twardy i zainstalować grę z dysku. Ewentualnie spróbuj zainstalować grę w następujący sposób - kiedy płyta będzie w napędzie, nie włączaj instalacji, tylko w Menu Start wybierz "Uruchom" lub "Szukaj", zależnie czy masz XP czy coś nowszego. Wklep tam komendę:
msiexec /i x:\setup.msi /qb
gdzie "x" to litera twojego napędu, do którego włożyłeś dysk z grą.
Reszta zrobi się za Ciebie. Gra instaluje się na dysku systemowym w ten sposób, więc upewnij się, że masz tam te kilka GB wolnego miejsca, gdybyś chciał spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety żaden z powyższych sposobów nie działa a testowałem je na 2 komputerach. W przypadku próby kopiowania zawartości płyty na dysk twardy wyskakuje komunikat "uszkodzony plik setup3 (CRC)"
Czy to oznacza że płyta jest uszkodzona i jedyny sposób na pozbycie się tego problemu jest reklamacja i wymiana egzemplarza gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2010 o 10:30, Alehor napisał:

Czy to oznacza że płyta jest uszkodzona i jedyny sposób na pozbycie się tego problemu
jest reklamacja i wymiana egzemplarza gry?

Jeżeli nic naprawdę nie poskutkowało, to najprawdopodobniej tak, dysk jest uszkodzony. Cóż, zdarza się. Skontaktuj się z Cenegą i zażądaj wymiany na nowy egzemplarz. Jeżeli problem nadal będzie występował, wtedy będziemy myśleć co dalej. A nuż pomoc techniczna już teraz przedstawi Ci jakieś skuteczniejsze rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2010 o 00:51, Alehor napisał:

Mam problem z grą Borderlands. Podczas instalacji kilkakrotnie wyskakuje mi błąd 1305

"error 1305. Error reading from file: C:\Program Files\2K Games\Gearbox Software\Borderlands\WillowGame\Movies\Outro.bik

Verify that the file exists and you can access it."

Jaka może być przyczyna tego problemu i jak temu zaradzić?



Error 1305 to prawdopodobnie wina płyty(uszkodzona lub zabrudzona).
Spróbuj zainstalować grę na innym dysku.
Microsoft Data Access Component może też być uszkodzony,lub może być starsza wersja.
Spróbuj użyć innego napędu(jeśli posiadasz dwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2010 o 19:10, Marked_One napisał:

Spróbuj użyć innego napędu(jeśli posiadasz dwa).


Jak już pisałem próbowałem na 2 komputerach na różnych dyskach i różnych metod... Jak narazie czekam na odp pomocy technicznej cenegi, jeśli nie wyjdzie... cóż mam nadzieje że uznają reklamacje w sklepie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2010 o 19:56, Alehor napisał:

> Spróbuj użyć innego napędu(jeśli posiadasz dwa).
>

Jak już pisałem próbowałem na 2 komputerach na różnych dyskach i różnych metod... Jak
narazie czekam na odp pomocy technicznej cenegi, jeśli nie wyjdzie... cóż mam nadzieje
że uznają reklamacje w sklepie :/


Może byc ciężko...ale mnie sie wydaje że cos jest z CD....
Miałem problem z Riddickiem kupionym właśnie tutaj...
Jest jeszcze jedno rozwiązanie ...jesli chcesz rzecz jasna...posmaruj cd kremem NIVEA...poczekaj chwile potem zetrzyj go dokładnie mięciutką ściereczka...chwile to potrwa ale wyczyść na lustro...
Mnie pomogło z Riddickiem..
Jeśli juz to czekaj na tą odpowiedź od Cenegi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2010 o 20:04, Marked_One napisał:

posmaruj cd kremem NIVEA...poczekaj
chwile potem zetrzyj go dokładnie mięciutką ściereczka...chwile to potrwa ale wyczyść
na lustro...


Jak narazie to na płycie śladu nie widać a wolałbym żeby nie było na niej tłustych smug przy zgłaszaniu reklamacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować