Zaloguj się, aby obserwować  
christoforos

Dawn of War dla początkującego?

3 posty w tym temacie

Mam takie pytanie do grających w Dawn of War. Podoba mi się klimat i świat tej gry, ale zastanawiam się czy w nią inwestować. Dlaczego? Ano dlatego, że dotychczas nie grałem w RTS. Odstraszały mnie elementy zręcznościowe. O ile bowiem w strategiach turowych jest czas na pomyślenie i zastanowienie się co dalej tu w trakcie dajmy na to jednej lub kilku walk równocześnie jest chwilami mało czasu na myślenie i liczy się szybkość klikania myszką i podejmowania decyzji. To moje zdanie jako osoby patrzącej z zewnątrz.

Jeśli chodzi o gry, które preferuję to stare RPG-i głównie Baldurs Gate gdzie dzięki aktywnej pauzie nie ma elementów zręcznościowych jak w niejednym nowszym RPG-u. No ale wracając do Dawn of War - czy rzeczywiście jest tak jak napisałem? Czy polecilibyście ją komuś kto nie grał wcześnie w RTS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 09:30, christoforos napisał:

Jeśli chodzi o gry, które preferuję to stare RPG-i głównie Baldurs Gate gdzie dzięki
aktywnej pauzie nie ma elementów zręcznościowych jak w niejednym nowszym RPG-u. No ale
wracając do Dawn of War - czy rzeczywiście jest tak jak napisałem? Czy polecilibyście
ją komuś kto nie grał wcześnie w RTS?

Cóż faktycznie element zręcznościowy trochę w RTSach odstrasza (też wolę siąść i chwilę pomyśleć niż szybko posyłać kolejne oddziału do boju) w sumie Dawn of war (szczególnie na multi) wymaga szybkości, jednak ja akurat lubię tą grę, gra się przyjemnie, a ekonomia jest bardzo prosta. No i przede wszystkim Świat, Universum Warhammera 40000 to jeden z najbardziej epickich Setingów w jakich gra może mieć miejsce. Podstawka kosztuje obecnie jakieś 20 czy coś zł więc możesz spróbować. Całkiem możliwe że ci się spodoba, trening i kampania są raczej przyjazna użytkownikowi więc nie powinieneś mieć problemu z wkręceniem się w tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować