Zaloguj się, aby obserwować  
xywka_1

Sławni pisarze - Christoper Poulini, J.K. rowling i J.R.R. Tolkien

144 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2006 o 11:38, xywka 1 napisał:

futera-furmatu.prawie to samo!i nie naskakuj na mnie koleś!bo nic nie zrobiłem!podałem żle
tytuł!to żle?

Futera - Furmatu -> zupełnie inaczej. Tylko dwie pierwsze litery takie same. To tak jak komputer - konewka ;D
Tak samo? A to, że podałeś zły tytuł to źle. Jeżeli nie jesteś pewien to sprawdź, a nie pisz to, co Ci się wydaje,l bo możesz wprowadzić kogoś w błąd.
A literkę "ź" otrzymuje się naciskając alt + "x", a nie alt+ "z".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 11:48, xywka 1 napisał:

dzięki za podpowiedż!i nie kłóćmy się, okey?a ty już pisałeś co najbardziej lubisz?

Tak. Napisałem, że najbardziej lubię Tolkiena i jego "Władcę Pierścieni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 11:50, glizda101 napisał:

> dzięki za podpowiedż!i nie kłóćmy się, okey?a ty już pisałeś co najbardziej lubisz?
Tak. Napisałem, że najbardziej lubię Tolkiena i jego "Władcę Pierścieni".



aa...no tak...przypominam sobie.a czemu najbardziej to lubisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wg mnie WP jest najbardziej rozbudowany, Tolkien musiał włożyć w tę powieść naprawdę sporo pracy. Był on jednym z pionierów powieści fantasy. On wymyślił nizołków.
No i oczywiście dlatego, że Władca jest po prostu ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 11:53, glizda101 napisał:

Bo wg mnie WP jest najbardziej rozbudowany, Tolkien musiał włożyć w tę powieść naprawdę sporo
pracy. Był on jednym z pionierów powieści fantasy. On wymyślił nizołków.
No i oczywiście dlatego, że Władca jest po prostu ciekawy.



no to fakt bo christopher część odgapił.tolkien zaczął-paolini skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze to że Tolkien bardziej dopracował języki elfów/krasnoludów/okrów. Pamiętajmy że Tolkien "pisał" WP przez 15 lat, czyli żeby Eragon dorównał poziomowi "dojrzałości" WP to powinien sie ukazac za jakieś 8 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 11:54, xywka 1 napisał:

no to fakt bo christopher część odgapił.tolkien zaczął-paolini skończy

Ja bym raczej powiedział że Tolkien zaczął - Paolini kontynuuje. Bo czerpanie z Tolkiena nigdy się nie skończy w końcu to klasyk i jeden z pierwszych autorów gatunku.
Tak z czystej ciekawości czemu mamy dyskutować tylko na temat tych trzech autorów, a nie o fantasy ogólnie, nio bo to mi wygląda trochę jak okrojony temat o literaturze fantasy. Ja od razu napisze że
Najbardziej lubie dzieła Tolkiena
Bo są ciekawe i z pozostałych autorów to czytałem tylko Rowling "HP i Komnata Tajemnic" <-- Ten bazyliszek był wykręcony :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no o tym kontynuowaniu t się zgadzam a trzech wybranych to dlatego że tych trzech najlepiej dla mnie piszą.chciałem stworzyć taki osobny temat tylko dla fanów tych kilku książek.wiem że Sapkowski to super pisarz ale jak dla mnie to pisze przynudawie.tolkien też ale on tylko "władcę" a Hobbit"to przyjemna pełna przygód książka.myślę że to wyczerpująca odpowiedź na twoje pytanie.o christpherze to zgadzam się-kontynuacja.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 11:38, xywka 1 napisał:

futera-furmatu.prawie to samo!i nie naskakuj na mnie koleś!bo nic nie zrobiłem!podałem żle
tytuł!to żle?


Nie, to bardzo dobrze, naprawdę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 18:50, xywka 1 napisał:

ironia?:P


"Sarkazm" brzmi bardziej męsko:).

Dnia 01.04.2006 o 18:50, xywka 1 napisał:

a ty się tu wykazałeś?miły jest każdemu post o swoich przemyśleniach.


Ja już napisałem w kilku postach swoje zdanie na ten temat. Po kiego stworzyłęś topic właśnie z tymi trzema autorami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 21:05, natkasuper1 napisał:

> > Ech.. Jakbyś przeczytał choć jedno zdanie na temat Paoliniego albo przecztał uważnie "Eragona"
to być wiedział, że sam Paolini przyznał się że zmiksował poszczególne pomysły i stworzył dzięki
temu genialne powieści. I zastanawiam się po tym co przeczytałam ( że Eragon zasługuje na 4-)
dlaczego jest nr 1 na wielu listach księgarń na całym świecie... A z tego co wiem (może się
mylę) "Władca Pierścieni" zyskał popularność dopiero po filmie.. To mówi samo za siebie. Co
do wieku Paolioniego : Eragona napisał gdy miał 15 lat i uważam że ta ksiązka jest ciekawsza
od "Najstarszego" , który został napisany 2 lata później. Teraz Paolini ma 21 lat i spodziewam
się kolejnej genialnej książki w jego wykonaniu.

Jest nr.1 na swiecie bo ma swietna promocje, wzmocniona dodatkowo wiekiem autora a takze tym, ze jest napisana jezykiem ktory zrozumieja nawet 8 latki. To ze Paolini sie do tego przyznal, nie zmienia faktu ze ksiazka razi powtarzalnoscia. Poza tym, Eragon wyplynal takze dzieki sukcesowi "Wladcy", ktory zrobil niezla reklame gatunkowi fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym przypomnieć że "eragon" opiera się zarówno na wladcy jak i na potterze (choć to pierwsze więcej) jednak wymyślił coś co może się nie mieścić w głowie: to właśnie on uwierzył że zło może stać się dobrym.Np. smoki są przyjazne i umieją się porozumiewać z ludżmi ( czego napewno nie ma w harrym patrz część czwarta, lub w hobbicie.)a także jakby spokrewnione z orkami urgale przyłączyły się w "najstarszym" do Vardenów tj. buntowników.To ważne!
tyle miałem do powiedzenia w porónaniu tych książek.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby ten Poulini odkrył, że złe istoty mogą być dobre? Nie rozśmieszaj mnie :/ W tylu książkach takieprzemiany były wykorzystywane, że aż wstyd nazywać Pouliniego prekursorem takich zmian zachować rasowych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam takie pytanko: Czy ktoś z Was czytał może Trylogię Mrocznego Elfa, albo jakieś inne dzieło R. A. Salvadore??? Czy jest sens porównywać Jej książki z ideałami (książkowymi) Tolkiena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jednym z najlepszych pisarzy fantasy - obok Tolkiena, itd, itp - jest Ursula K. Le Guin. Nie wiem, czego jest o niej tak cicho. Przecierz " Ziemiomrze" to prawdziwe arcydzielo gatunku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować