• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Dźwięk 5.1 - Problem

Pytanie

Witam.
Dzisiaj z nudów podłączyłem komputer do telewizora LCD i Kina domowego że pograć sobie w szczelanki w jakości Full HD i z dźwiękiem "Surround Sound 5.1" ;)
I wszystko było by cacy gdyby nie to że dźwięk miałem tylko po lewej stronie ucha
2 głośniki z prawej w ogóle nie grały (dopiero wtedy gdy kabelki zamieniłem ) ale wtedy po lewej stronie nie było dźwięku.
Jak oglądam film lub słucham muzyki z odtwarzacza DVD to wszystkie głośniki grają ale czemu nie grają jak podłączyłem komputer ?
Proszę o pomoc bo granie z dźwiękiem tylko po prawej lub lewej stronie jest do d**y!

Moje kino domowe:
SONY STR-K780

Karta dźwiękowa:
Realtek HD Audio output

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.10.2010 o 15:35, Piterus_Von_Drackus napisał:

A jak połączyłeś dźwięk z komputera do wzmacniacza kina domowego? Z opisu ani ze zdjęć
nie jestem w stanie rozszyfrować tego.


Zapomniałem o 3-ej fotce.

Widać na niej, że czarny kabel jest odłączony, ale to nie robi różnicy, bo i tak nie grają wszystkie nawet jak jest podłączony.

20101026162502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2010 o 16:25, Shadover napisał:

Widać na niej, że czarny kabel jest odłączony, ale to nie robi różnicy, bo i tak nie
grają wszystkie nawet jak jest podłączony.


Dalej nie jestem w stanie rozszyfrować jak to jest podłączone. Spinałeś audio łączem analogowym czy cyfrowym? Jeżeli cyfrowym to musisz to karcie "powiedzieć", by wysyłała zakodowany dźwięk.
Jeżeli analogowo wysyłasz, to musisz podpiąć do odpowiednich złącz. Problem polega na tym, że w takich wzmacniaczach nie spotkałem się z wejściem 6 kanałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witaj,
Z tego co widzę, kabel którym łączysz amplituner z komputerem jest kablem AV służącym do wysyłania obrazu i dźwięku, nie bardzo się nadaje do podłączenia dźwięku z komputera na ampli. Możesz wykorzystać cyfrowe złącze SPDIF i użyć takiego kabla http://lustrzanka.net//index.php?products=product&prod_id=9021 lub kablem RCA SPDIF jeśli twoja karta muzyczna ma te wyjścia. http://www.abcelectronique.com/comparateur/image_son/audio_video/accessoire/cable/divers/photos/cables_audio_jack_rca_5_m_belkin.jpgLub możesz użyć tego kabla.
Przynajmniej tak wynika z tych zdjęć które pokazałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować