Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 6990 - oficjalne zdjęcia i specyfikacja

25 postów w tym temacie

Ja za tak prądożerną kartę dziękuję. Z uwagi na zużycie prądu w ogóle nie opłaca się jej kupować przeciętnemu właścicielowi PC, któremu zależy na głównie na grach. Już wolę swojego starego dobrego GF 8600 GT, ale i jego niebawem wymienię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po danych technicznych widać że to po prostu HD6970 x2 wsadzony w jedną obudowę, ciekawe czy i szarpanie pozostanie jak w trybach crossfire :) A wielkość może być jeszcze większa niż 30cm, tyle to ma 6950/6970. Tylko po co? Sam wymieniłem dopiero co dwa 5770 na jeden 6950, zrobiłem z niego 6970 i takie Metro 2033 poszło w ustawieniach na maksa w Full HD bez problemu, a wentylator włączał się dość rzadko, więc da radę i z mocniejszymi grami, w każdym razie nie boję się ani Wiedźmina 2 ani Crysisa 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 22:46, Szynkars napisał:

Z uwagi na zużycie prądu w ogóle nie opłaca się
jej kupować przeciętnemu właścicielowi PC, któremu zależy na głównie na grach.


Wiadomo, że przeciętnemu właścicielowi PC nie opłaca się takiej karty kupować.
Na podobnej zasadzie jak przeciętnemu kierowcy nie opłaca się kupować Ferrari 458.

Do gier spokojnie wystarczy karta i trzykrotnie tańsza.

Kwestia poboru prądu nie jest moim zdaniem szczególnie ważna, bo do tych 450 W to nawet pod obciążeniem (czyli z 2-4 h dziennie?), nie będzie dochodzić a w spoczynku (czyli przez resztę czasu) karta zużywa jedyne 37 W.

Poza tym bądźmy szczerzy, jeśli kogoś stać na taką kartę to stać go i na rachunek za prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować