Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Historia Nintendo DS, najpopularniejszej konsoli na świecie

17 postów w tym temacie

gram.pl

Na półkach europejskich sklepów wylądował właśnie 3DS, czyli najnowsza przenośna konsola ze stajni Nintendo. Z tej okazji postanowiliśmy spojrzeć wstecz na handheldy z tej stajni, które przetarły szlak dla debiutującej teraz platformy. Jak wyglądała zatem przeszłość dwuekranowej rozrywki, jeszcze przed erą stereoskopowego 3D?

Przeczytaj cały tekst "Historia Nintendo DS, najpopularniejszej konsoli na świecie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach...ja póki co zatrzymałem się na DS-Lite (w sumie kupiłem go bardzo niedawno, bo w lutym). W sumie konsoli nie kupowałem dla żadnych logicznych gier, aby cieszyć się wszystkimi funkcjami dotykowego ekranu. Po prostu zakupiłem DS tylko i wyłącznie dla Pokemonów Soul Silver. Później dodatkowo dokupiłem sobie Super Mario 64 DS i czemu niby nie wykorzystuje potencjału? Przecież jest tam mnóstwo mini gier, do których używamy dotykowego ekranu.

Ale 3DS zaczyna coraz bardziej mnie interesować. Może jak pewnego razu dostanę spory napływ gotówki za jakąś robotę czy wygraną, to skuszę się na kupno. A Lite bym i tak zostawił, bo przynajmniej na nim mogę pograć gry z poprzedniej generacji (choć niestety, trudno o oryginały na GBA, skoro allegro pozwala nieuczciwym sprzedawcą handlować podróbami : /, a takich to ja nie chcę). A póki co pozostaje mi tylko patrzeć z zazdrością na posiadanych nowego sprzętu.

Znając życie, jak kupię sobie 3DS to powtórzy mi się historia jak z Lite, że zaraz wyjdzie kolejna nowa wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł. Ja jeśli chodzi o kieszonkowe konsole zatrzymałem się na GBA-SP i żałuję, że go sprzedałem. Teraz przymierzam się do kupna DS-Lite bo zaczyna tanieć w związku z premierą 3DS a ta mnie nie interesuje (1000zł za konsolę przenośną oO!!!) No i mam zamiar w końcu pograć w nowego Golden Suna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 19:52, Kadaj napisał:

Ktoś tu kłamie. ;p


Vgchartz nigdy nie jest wiarygodny, jeżeli chodzi o sprzedaż. Pamiętam, gdy pokazywało na ich stronie, że Crysis sprzedał się w... 0 egzemplarzach, podczas gdy tak naprawdę rozeszło się 3 miliony kopii gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 19:54, Henrar napisał:

Vgchartz nigdy nie jest wiarygodny, jeżeli chodzi o sprzedaż.

Lol, to w czym jest wiarygodny? xD

>Pamiętam, gdy pokazywało

Dnia 30.03.2011 o 19:54, Henrar napisał:

na ich stronie, że Crysis sprzedał się w... 0 egzemplarzach, podczas gdy tak naprawdę
rozeszło się 3 miliony kopii gry.

To, że akurat kwestii gier na PC mają "dziwne" wyniki, to wiedziałem od dawna, ale wydawało mi się, że to "jedynie" objaw ignorowania tej platformy.

PS Po spojrzeniu na ten ranking jeszcze raz, IMO zaniżone wyniki PS2 mogą wynikać z faktu, że VGChartz od jakiegoś nie odnotowuje sprzedaży tej konsoli, więc pewnie im się licznik zatrzymał. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 02:25, Kadaj napisał:

> Vgchartz nigdy nie jest wiarygodny, jeżeli chodzi o sprzedaż.
Lol, to w czym jest wiarygodny? xD


W niczym? :) Ale jest to jedyny darmowy serwis, który podaje takowe wyniki. Lepszy rydz niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 19:40, Dared00 napisał:

> > Informacja nieprawdziwa. Najpopularniejszą konsolą na świecie jest PlayStation
2.
>
> Za VGchartz:
> Nintendo DS (DS) -146,54 mln
> Sony PlayStation 2 (PS2) -142,77 mln
>
> http://www.vgchartz.com/hardware_totals.php
http://www.scei.co.jp/corporate/release/110214_e.html

?


Proszę czytaj ze zrozumieniem. W artykule jest napisane:

"... zbliża się już do granicy 150 milionów sztuk, co daje tej platformie status najlepiej sprzedającego się handhelda w dziejach."

... zbliża się ....

1. Konsola nie osiągnęła jeszcze tego statusu. (brakuje około pół miliona sztuk do PS2).
2. Jest mowa o konsoli przenośnej, nie o konsolach ogólnie.

Zatem JEST najlepiej sprzedającą się konsolą PRZENOŚNĄ na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 07:58, NintendoPassion napisał:

Proszę czytaj ze zrozumieniem. W artykule jest napisane:

"... zbliża się już do granicy 150 milionów sztuk, co daje tej platformie status
najlepiej sprzedającego się handhelda w dziejach."


... zbliża się ....

W artykule. Ja mówię o tytule.

Dnia 31.03.2011 o 07:58, NintendoPassion napisał:

1. Konsola nie osiągnęła jeszcze tego statusu. (brakuje około pół miliona sztuk do PS2).
2. Jest mowa o konsoli przenośnej, nie o konsolach ogólnie.

W tytule nie ma słowa o przenośnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2011 o 16:45, Dared00 napisał:

> 2. Jest mowa o konsoli przenośnej, nie o konsolach ogólnie.
W tytule nie ma słowa o przenośnej.


W tytule nie, w artykule jest wyraźnie napisane:

"150 milionów sztuk, co daje tej platformie status najlepiej sprzedającego się handhelda w dziejach."

handheld - przenośna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 17:03, NintendoPassion napisał:


> > 2. Jest mowa o konsoli przenośnej, nie o konsolach ogólnie.
> W tytule nie ma słowa o przenośnej.

W tytule nie, w artykule jest wyraźnie napisane:

"150 milionów sztuk, co daje tej platformie status najlepiej sprzedającego się handhelda
w dziejach."


handheld - przenośna

Wiem co to znaczy. Dlaczego wciąż cytujesz fragment artykułu, skoro ja mówię o tytule? Tytuł JEST nieprawidłowy. W artykule JEST napisane poprawnie. Mam nadzieję, że to wystarczy za podsumowanie, i że nie trzeba już będzie tego dłużej ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto to cudo miał chociażby przez chwilę w rękach wie o czym mowa. Pamiętam jak podkradałem je siostrzeńcowi z Irlandii i chociaż do Polski przywiózł tylko jedną grę to nie mogłem się nią nacieszyć ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować