• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
MarcinekSz

aktualizacja steama z trojanem? [Rozwiązane]

Pytanie

Cześć, mam problem z uruchomieniem swojego konta na steamie, tzn. uruchamia się mi aktualizacja i w jakieś99% avast daje mi sygnał, że znalazł trojan - gen i blokuje mi wejście na konto. Czy to naprawdę jest wirus czy antyvirus się myli. Zeskanowałem system i znalazł tego "niby" virusa w jeszcze jednym miejscu.Plik usunąłem.Dodam jeszcze , że wcześniej używałem kasperskiego i własnie czekam na przekaz nowej wersji ,a tymczasowo zainstalowałem avasta (tak na wszelki wypadek).Z góry dziękuję za rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.02.2012 o 13:28, MarcinekSz napisał:

Cześć, mam problem z uruchomieniem swojego konta na steamie, tzn. uruchamia się mi aktualizacja
i w jakieś99% avast daje mi sygnał, że znalazł trojan - gen i blokuje mi wejście na konto.
Czy to naprawdę jest wirus czy antyvirus się myli. Zeskanowałem system i znalazł tego
"niby" virusa w jeszcze jednym miejscu.Plik usunąłem.Dodam jeszcze , że wcześniej używałem
kasperskiego i własnie czekam na przekaz nowej wersji ,a tymczasowo zainstalowałem avasta
(tak na wszelki wypadek).Z góry dziękuję za rady?


Szczerze wątpię, żeby w oficjalnej aktualizacji były jakieś wirusy. Najprawdopodobniej coś z antywirusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Avast ma tendencje do wyszukiwania zagrożeń tam gdzie ich nie ma. Wyłącz go podczas aktualizacji i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2012 o 13:28, MarcinekSz napisał:

Cześć, mam problem z uruchomieniem swojego konta na steamie, tzn. uruchamia się mi aktualizacja
i w jakieś99% avast daje mi sygnał, że znalazł trojan - gen i blokuje mi wejście na konto.
Czy to naprawdę jest wirus czy antyvirus się myli. Zeskanowałem system i znalazł tego
"niby" virusa w jeszcze jednym miejscu.Plik usunąłem.Dodam jeszcze , że wcześniej używałem
kasperskiego i własnie czekam na przekaz nowej wersji ,a tymczasowo zainstalowałem avasta
(tak na wszelki wypadek).Z góry dziękuję za rady?

Zaktualizuj bazę wirusów w Avaście. Pojawiła się aktualizacja, która już nie wykrywa wirusa w Steamie.

Dla mojego Steama niestety jest już za późno - muszę robić dla niego reinstalkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2012 o 14:33, Andrzej15 napisał:

> Cześć, mam problem z uruchomieniem swojego konta na steamie, tzn. uruchamia się
mi aktualizacja
> i w jakieś99% avast daje mi sygnał, że znalazł trojan - gen i blokuje mi wejście
na konto.
> Czy to naprawdę jest wirus czy antyvirus się myli. Zeskanowałem system i znalazł
tego
> "niby" virusa w jeszcze jednym miejscu.Plik usunąłem.Dodam jeszcze , że wcześniej
używałem
> kasperskiego i własnie czekam na przekaz nowej wersji ,a tymczasowo zainstalowałem
avasta
> (tak na wszelki wypadek).Z góry dziękuję za rady?
Zaktualizuj bazę wirusów w Avaście. Pojawiła się aktualizacja, która już nie wykrywa
wirusa w Steamie.

Dla mojego Steama niestety jest już za późno - muszę robić dla niego reinstalkę :(

Dziękuję wszystkim za szybkie i treściwe rady. Rzeczywiście wszystko już działa po aktualizacji bazy wirusów avasta.Narka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować