Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo pokazuje pistolet do Wii

43 postów w tym temacie

Ladnie wyglada :).
Ja sobie kupie Wii jak bedzie w Polsce :). A wlasnie...A propos premiery konsoli. To konsolka pojawi sie na calym swiecie tego samego dnia? (jak PS3) czy w roznych krajach kiedy indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 13:45, glizda101 napisał:

Obojętnie, jak by nie było, to i tak w Polsce pojawi się później, niż gdzie indziej. :) Jak
wszystko...


Premierę DSa mieliśmy iście europejską, więc i z Wii nie powinno być problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie osobiscie nie podoba a na pewno wymieka do pistoletu w Ps1 i Ps2 tam ten jakos wygladal czarny i fajnie zrobiony a to, to jakas bron ze Star Wars...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:06, Gniewny1j napisał:

Mi sie osobiscie nie podoba a na pewno wymieka do pistoletu w Ps1 i Ps2 tam ten jakos wygladal


Ale tu nie chodzi o wygląd, a o możliwości, które w porównaniu z tamtymi pistoletami są ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 13:34, glizda101 napisał:

Kurcze, jak Nintendo dalej będzie tak robiło to sobie w końcu to Wii - bez względu na wszystko
- kupię. :-] Taki pistolecik jest właśnie tym, czego mi było trzeba. :) Jak oglądałem filmik
z Red Steel to wkurzało mnie jedynie to, że trzeba będzie operować dwoma kontrolerami, połączonymi
w jedno. Teraz już nie ma takiego "problemu". Co do wyglądu - mi się tam podoba. :) Mam tylko
jedno pytanie. Gdzie ten psiotolet ma spust? Chyba Nintendo nie wymyśli innego przycisku do
strzelania, przecież "zwykły" spust jest najbardziej intuicyjny.


Nadal będziesz musiał operować dwoma połączonymi kontrolerami - pilot służy do obsługi broni i celowania, a nunchuck do poruszania się po mapie i zdaje się że do rozglądania w szerszym zakresie (on też ma sensor ruchu, a do tego analoga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 15:14, Kifa napisał:

Nadal będziesz musiał operować dwoma połączonymi kontrolerami - pilot służy do obsługi broni
i celowania, a nunchuck do poruszania się po mapie i zdaje się że do rozglądania w szerszym
zakresie (on też ma sensor ruchu, a do tego analoga).


Nieprawda, ten pistolet też ma analoga (pod kciukiem). Zobacz: "Poza wzbogaceniem go o kształt, pozwalający na łatwiejsze wczucie się w wymianę ognia, eliminuje ona potrzebę używania osobnego, podłączanego do pilota analogowego dżojstika. Umieszczono go bowiem na samej przystawce. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ups, mój błąd, jak zwykle nie doczytałem. :| Hmm... Ale to nie wydaje się zbyt wygodne w takim układzie - kciuk miał naciskać przyciski na górze pilota, a nie poruszać analogiem... Nie wiem, jak duże to będzie, ale może sięzdarzyć, że dla niektórych będzie ten pistolet za długi - trzeba mieć spore dłonie (patrzcie, jak daleko jest spust). Ewentualnie będzie można to trzymać w dwóch rękach na raz... No ale nie wiem, według mnie to jest za długie...

I powiedzcie mi - jak to jest w końcu: kontroler jest bezprzewodowy, a jedyny kabel idzie do nunchucka, czy też całość jest kablem połączona z Wii? W sumie deklarowana jest bezprzewodowość, ale na konferencji, podczas pokazu nowej Zeldy, wyraźnie widać było dwa kable - jeden do nunchucka, a drugi do... no właśnie... znikał gdzieś blisko podłogi, za takim czarnym pudełm. Połączenie z konsolą?? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha - przy tym pistolecie tracimy drugi sensor, który też jest wbudowany w nunchucka... Jak to się ma do funkcjonalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widzę, że zapowiada się prawdziwa rewolucja na wielką skalę, bo kontrolery (jak i samo WII) budzą wiele kontrowersji... A ja nie wierzyłem Nintendo, jak zaczynali mówić o nowej konsolce Revolution :)

Co do pistoletu... Wygląda nieźle, napewno będzie bardziej intuicyjny, ale wciąż wadzi mi ten analog... Chyba niezbyt wygodne :\
Kupię Wii i wtedy będę wiedział, bo przetestuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 16:03, Kifa napisał:

Ale to nie wydaje się zbyt wygodne w takim
układzie - kciuk miał naciskać przyciski na górze pilota, a nie poruszać analogiem... Nie wiem,
jak duże to będzie, ale może sięzdarzyć, że dla niektórych będzie ten pistolet za długi - trzeba
mieć spore dłonie (patrzcie, jak daleko jest spust).


OK może przerobiona fotka najlepiej to wyjaśni;)

Dnia 11.05.2006 o 16:03, Kifa napisał:

I powiedzcie mi - jak to jest w końcu: kontroler jest bezprzewodowy, a jedyny kabel idzie do


To jest tylko do celów pokazowych, w wersji finalnej ma być bezprzewodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu narzekacie na wygląd, to ma służyć do wygodniejszego trzymania kontrolera w FPS-ach, a nie do łądnego wyglądania. Tak myślałem że Nintendo wprowadzi coś w tym stylu. Fajnie, oby tak dalej, byle tylko nie trzeba było wszystkiego kupować osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi w next-genach :D NIE o coraz lepszą grafikę a o innowację. Większość z nas ma dość już klikania, wciskania przycisków na padzie itp., a Nintendo da nam możliwość rozrywki z zupełnie innej strony. Grafika nie jest najważniejsza a radość gry, bo ile było gier z piękną grafiką, ale pustych w środku. Oby tylko nie pregięli z ceną - tak ok. 800-1000 zł byłaby optymalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować