• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Velidergarm

Windows 7 i XP - Lista uruchamiania systemów! [Rozwiązany]

Pytanie

Otóż mam pewien problem, na jednym dysku, Samsungu mam zainstalowanego Win 7(Domyślny system). A na drugim, starym dysku WD Win XP. Co mam zrobić by wyświetlała mi się lista systemów i żebym mógł któregoś wybrać. W necie znalazłem instrukcje: http://szulcu.net/2011/06/instalacja-windows-xp-po-zainstalowaniu-windows-vistawindows-7/ Zrobiłem wszystko co było tam napisane ale nadal nie działa. To znaczy wyświetla się lista z systemami, Windows 7 uruchamia się normalnie, a gdy wybieram XP to komp się resetuje. Mam nadzieje że mi pomożecie, bo na razie żeby uruchomić któryś z systemów muszę odpinać dysk i podłączać drugi. I tak na odwrót:)
Oczywiście jak są podpięte 2 to się wyświetla lista:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Czy w linijce bcdedit /set {ntldr} device partition=C: Zamiast C: podałeś miejsce gdzie znajduje się WinXP?
Pokaż zrzut ekrany z win7 z zakładką Rozruch w oknie Konfiguracja systemu (aby je otworzyć wciśnij win+R i wpisz msconfig i enter)

EDIT: Aha i gdy startujesz win7 miej podpięty dysk i XPkiem i pokaż jeszcze okno mój komputer tak aby było widać dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proszę :)

Dnia 23.06.2012 o 15:47, Nufiko napisał:

Czy w linijce bcdedit /set {ntldr} device partition=C: Zamiast C: podałeś miejsce gdzie znajduje się WinXP?

Podawałem że na H.

20120623161317

20120623161402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra uporałem się z tym problem za pomocą programu EasyBCD 2.1.2. Wszystko robiłem dobrze, ale wpisy powinny wyglądać trochę inaczej niż podają w instrukcji, a dokładnie jak na zdjęciu. Tak na przyszłość jak by ktoś szukał rozwiązania:) Ale najlepiej użyć tego programu:)

Temat do zamknięcia!

20120623163349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować