• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ichvander

WIFI problem

Pytanie

Witam serdecznie,

zmienilem dzis ISP, z lokalnej osiedlowki, na UPC. Technik przyszedl, podlaczyl ichni router (Thomson TWG870UG), wszystko dziala, jest ok. Dzialalo z pelna predkoscia (60mb/s) po kablu, WiFi lecialo z predkoscia 10-16 mb/s (mierzone speedtest.net). Domyslajac sie, ze to problem ich routera, podlaczylem moj stary router do Thomsona, wszystko ladnie skonfigurowalem i voila, WiFi tez zaczelo wyciagac 58-60 mb/s. Speedtesta odpalalem na laptopie mojego brata (WiFi) i kompie ze tak powiem do pracy (kabel). Jednak gdy mierzylem predkosc na moim komputerze (stacjonarny, karta sieciowaWiFi na USB) na poczatku mialem predkosci 8 mb/s a teraz spadlo ponizej 4. Karta obsluguje standart "n" ( http://8level.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=6&flypage=flypage.tpl&product_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl). Na kablu na roboczym net dziala jak powinien, na laptopie brata tak samo. Tylkona moim kompie predkosc neta az tak drastycznie spada. Z ciekawosci wybralem sie do sasiadow, mieszkanie obok z laptopem i tam podlaczylem sie do mojej sieci (1 kreska zasiegu) i uzyskalem predkosci ~30mb. U siebie w pokoju zasieg 57%.

Czym moze byc spowodowane owo spowolnienie neta? I tylko na mojej maszynie? W zalaczniku zamieszczam screeny z ustawien karty sieciowej (tej na USB). 3 obrazek wstawiam w razie czego- w zaznaczonym miejsciu co 2-3 s zmienia sie wartosc 45 na 60. I tak w kolko. Moze to ma znaczenie. Jesli potrzeba jakichs dalszych informacji/screenow to postaram sie jak najszybciej zamiescic.

Jeszcze wazna informacja- upload jest taki jaki byc powinien, ~6mb/s. Szwankuje tylko download.

20121122213549

20121122213553

20121122213555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

To co zaznaczyłeś jest prędkością, z jaką karta bezprzewodowa łączy się z routerem i nie ma nic wspólnego z prędkością internetu. Możesz całkowicie odłączyć kabel od neta i ta wartość się nie zmieni.
Spadek tej prędkości może być spowodowany kilkoma rzeczami:
1. Zakłócenia w okolicy nadajnika lub odbiornika sygnału bezprzewodowego - wszystko, co generuje fale elektromagnetyczne. Inne sieci WiFi, krótkofalówki, mikrofala, niektóre radia, stare telewizory i monitory kineskopowe, zbyt duża ilość kabli elektrycznych zwiniętych w jeden kłębek itp.)
2. Złe ustawienia karty sieciowej lub routera.
3. Ta karta sieciowa po prostu taka jest. Niektóre karty pomimo obsługi WiFi N tak naprawdę nie są w stanie zbliżyć się do prędkości oferowanych przez ten standard. Mam w domu netbooka z kartą "n", który łączy się z routerem maksymalnie z 72 Mbps, mam też telefon i tablet, dla których szczytem jest 65 Mbps. Router jest sprawny i potrafi podłączyć do siebie bezprzewodowo urządzenia z prędkością do 300 Mbps, bo takie coś mogłem osiągnąć na niektórych laptopach znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 22.11.2012 o 21:58, Narmo napisał:

1. Zakłócenia w okolicy nadajnika lub odbiornika sygnału bezprzewodowego - wszystko,
co generuje fale elektromagnetyczne. Inne sieci WiFi, krótkofalówki, mikrofala, niektóre
radia, stare telewizory i monitory kineskopowe, zbyt duża ilość kabli elektrycznych zwiniętych
w jeden kłębek itp.)


Zaklocenia raczej odpadaja, w ramach testu wzialem lapka brata i netbooka matki do mojego pokoju, by zobaczyc czy maja takie same predkosci. Oba wyciagaly po 56 mb, moj komp dalej 4.

Dnia 22.11.2012 o 21:58, Narmo napisał:

2. Złe ustawienia karty sieciowej lub routera.


Moge porobic zrzuty ustawien routera, karty juz sa w poprzednim poscie (chyba ;) )

Dnia 22.11.2012 o 21:58, Narmo napisał:

3. Ta karta sieciowa po prostu taka jest. Niektóre karty pomimo obsługi WiFi N tak naprawdę
nie są w stanie zbliżyć się do prędkości oferowanych przez ten standard. Mam w domu netbooka
z kartą "n", który łączy się z routerem maksymalnie z 72 Mbps, mam też telefon i tablet,
dla których szczytem jest 65 Mbps. Router jest sprawny i potrafi podłączyć do siebie
bezprzewodowo urządzenia z prędkością do 300 Mbps, bo takie coś mogłem osiągnąć na niektórych
laptopach znajomych.


Przetestuje jutro, dzis juz nie chce mi sie w to bawic. Jesli to wina karty to pol biedy... gorzej jak i to sie wyeliminuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Karta sieciowa odpada raczej. Podlaczylem ja do (lacznie) dwoch laptopow i netbooka. Na laptopach wykorzystuje maks mozliwosci lacza, na netbooku ~30 mb/s. Testowane w moim pokoju, to samo pomieszczenie gdzie stoi moj stacjonarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.11.2012 o 12:03, Ichvander napisał:

Karta sieciowa odpada raczej. Podlaczylem ja do (lacznie) dwoch laptopow i netbooka.
Na laptopach wykorzystuje maks mozliwosci lacza, na netbooku ~30 mb/s. Testowane w moim
pokoju, to samo pomieszczenie gdzie stoi moj stacjonarny.

W komputerze stacjonarnym karta jest włączona do przedniego portu USB, czy do jednego z tylnych?
Próbowałeś przeinstalować sterowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować