Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2013 o 11:10, Sigu napisał:

Oczywiście, ale on powiedział o alternatywie. A nowy Xbox 360 ma zaledwie kilka dni :P

Powiedz, że żartujesz.

Dnia 12.06.2013 o 11:10, Sigu napisał:

Taka sama sprawa dotyczy ceny. Dostajesz konsolę, dostajesz Kinecta, dostajesz naprawdę
niesamowite dwa urządzenia o wielkich możliwościach.

Tiaaa, już na X360 Kinect miał być rewolucją. A okazał się mikrofonem za 100 dolarów.

Dnia 12.06.2013 o 11:10, Sigu napisał:

Do tego masz SmartGlass i kolejne
możliwości. Nie zdziwiłbym się, gdyby ten panel dowódcy można obsługiwać w SmartGlass.

SmartGlass też już miał dawać niesamowite możliwości na X360, a poza MS nikt go nie tknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostarczono możliwości. Nikt ich nie wykorzystał. Nie wina Microsoftu. Poza tym bardzo dużym ograniczeniem jest multiplatformowość. Niewiele jest gier multiplatformowych, które wykorzystują właściwości Kinecta. SmartGlass wykorzystuje chyba tylko Forza Horizon.
Wszędzie gdzie jest jakieś menu kontekstowe można użyć Smartglassa. Ekwipunek w Skyrimie, Dialogi w DA i ME, menu wyboru ekwipunku w BF3.

I Kinect jest rewolucją. Nie dla graczy. Oni mają go w dupie, bo nie chcą się ruszać. Grałem jednak ostatnio w Dance Central i znowu sobie przypomniałem. Za każdym razem, gdy gram, jestem pełen podziwu śledzenia mojej pozy. Teraz to ma wejść na nowy poziom. Będzie cudownie. Oczywiście nie spodziewam się Gamera, ale na miejscu Microsoftu bym zrobił coś takiego. Peryferia i gry dostosowujące Kinecta do shooterów.

I nie, nie żartuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja katechetka z gimnazjum pozazdrościłaby ci wiary.

Smartglass był tak "popularny" gdyż był niewygodny, a wszystko co można było na nim zrobić (wymienione przez ciebie rzeczy) robi się szybciej i wygodniej za pomocą pada, którego już masz w rekach. Nie będę się rozpisywać, bo każdy kto ma nieco wyobraźni do tego dojdzie.

Co do kinecta - rozmawiasz z graczami. Mamy go w dupie. Nie interesuje mnie jak dokładnie śledzi on moje pośladki w grach tanecznych. Nie gram w gry taneczne, pontony, pingpongi czy inne nindża fruty. W to gra moja kuzynka z Kanady. Ma 12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 11:46, Sigu napisał:

Dostarczono możliwości. Nikt ich nie wykorzystał. Nie wina Microsoftu. Poza tym bardzo
dużym ograniczeniem jest multiplatformowość. Niewiele jest gier multiplatformowych, które
wykorzystują właściwości Kinecta. SmartGlass wykorzystuje chyba tylko Forza Horizon.
Wszędzie gdzie jest jakieś menu kontekstowe można użyć Smartglassa. Ekwipunek w Skyrimie,
Dialogi w DA i ME, menu wyboru ekwipunku w BF3.

Aż jutro sprawdzę, czy Skyrim i ME3 korzystają ze SmartGlassa. Wybacz, ale sprawa była reklamowana tak słabo i tak niechętnie wykorzystywana przez developerów, że ciężko tutaj mówić o czymś fajnym. Raz bawiłem się tym przy Dashboardzie i było na tyle przyjemne, że aplikacji się pozbyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem polega na tym, że rozmawiam z "graczami". Was nie interesuje, że Intel wydaje nowe procesory, mniejsze, o większej mocy, procesory, o których nie marzono kilka lat temu. Wy od razu pytacie: "Jak to wpłynie na gry?". Bardzo mi się nie podoba ten punkt widzenia, jest prosty. Jest zarazem ułomny w swej prostocie.

Posiadanie np. mapy z gry na telefonie byłoby bardzo wygodne. Nie musisz wchodzić do menu, telefon można położyć na kolanie podczas siedzenia. SmartGlass i Kinect mają zastosowania, ale przecież to nie nowe Call of Duty, Uncharted czy inny Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_SmartGlass#Xbox_360_Games
Od października ubiegłego roku SmartGlass wykorzystuje osiem gier.
OSIEM. W ciągu OŚMIU miesięcy, z czego trzy to tytuły na Kinecta.

OOOOOOOOOOSIEM.

O czym my tutaj mówimy? Jasne, uwielbiam nowe technologie - nawet cieszyłem się, kiedy zapowiedziano Kinecta.
Problem w tym, że firma obsługuje się nim tak, że swoje nadzieje możesz wstawić, cóż. Nigdzie.
"Jak to wpłynie na gry" - kupiłem konsolę dla gier. Nie tylko mainstreamowych, skoro wspominasz Uncharted i Call of Duty, ale i dla całej reszty, przy której chcę się dobrze bawić. Jeżeli ktoś zamierza mi wpychać całkiem niezły sprzęt z beznadziejną funkcjonalnością i wymuszać jego użytkowanie, to niech spojrzy, jak podziałało zmuszanie do smyrania po równie rewolucyjnym, tylnym touch-padzie w PS Vita. Jasne, nadchodzące Teraway wygląda niesamowicie, bo zostało stworzone z myślą o takowym. Reszta gier z kolei powoduje odruchy wymiotne przy kolejnym smyrnięciu palcem, którego równie dobrze mogłoby nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapał, z którym wbrew wszelkiemu rozsądkowi bronisz nowego Xboxa oraz twoja pogarda dla graczy - jakże ostatnio charakterystyczna dla pracowników MS w połączeniu z ostatnimi doniesieniami o tym, że MS zatrudnia ludzi do pisania pozytywnych komentarzy o swojej konsoli doprowadza mnie do konkluzji, że być może... No chyba że ty tak charytatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety one nie korzystają. Wiesz, idea stojąca za SmartGlass jest bardzo fajna.
Minusy z normalnego użytkowania są takie, że potrzebujesz Internetu. Teraz przy Wi-Fi Direct powinno być już lepiej w tej kwestii.
Na SmartGlass możn wrzucić kilka ciekawych rzeczy. To trochę jak z tymi Logitechami (klawiatury) z wyświetlaczem. Nie wiem czy inna gry niż CS w ogóle pozwalały na takie wyświetlanie.
Z tego co oferuje SmartGlass korzysta w poważny sposób Forza Horizon (mapa), Halo 4 (Waypoint) i Madden 13 (praktycznie można grać na tablecie czy telefonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zedytowałem posta, jakby co.
Co do Twojego posta - idea to trochę za mało, warto też zadbać o odpowiednie wprowadzenie jej w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, oni mi płacą. Nie bez powodu będę pierwszym Polakiem z konsolą Microsoftu...

@ww3pl
Właśnie o to chodzi. 8. Nie oznacza to jednak, że SmartGlass jest zły. Sądzę, że to będzie (z Kinectem i SmartGlass) trochę jak z Tabletem PC. Ludzie wyśmieją. Za kilka lat wyjdzie na środek jakiś Syryjczyk i powie, że to "REWOLUCJA!", że to "PRZEŁOM!". Zbije na tym kasę, a o Kinect i SmartGlass każdy zapomni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 12:54, Sigu napisał:

Właśnie problem polega na tym, że rozmawiam z "graczami". Was nie interesuje, że Intel
wydaje nowe procesory, mniejsze, o większej mocy, procesory, o których nie marzono kilka
lat temu. Wy od razu pytacie: "Jak to wpłynie na gry?". Bardzo mi się nie podoba ten
punkt widzenia, jest prosty. Jest zarazem ułomny w swej prostocie.

Czemu ułomny?
Jesteśmy graczami i jesteśmy na forum poświęconym grom. Chcemy widzieć, jak nowe technologie wpływają na to, co lubimy. nas nie obchodzi, że na konsoli będziesz mógł rozmawiać przez Skype''a w trakcie gry (strasznie wygodne, nie ma co). Nie obchodzi nas to, że Haswell na baterii trzyma 50% dłużej niż Ivy Bridge. Nie obchodzi nas to, że procesor X kompresuje plik szybciej o tyle a tyle procent od procesora Y.

Nie wiem, co tu jest tak trudnego do pojęcia.

PS. Zgłoś swoje CV do Microsoft Polska. Przynajmniej zaczniesz zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 16:32, Sigu napisał:

/.../ to $o₦¥ żyje cały czas legendą PS2. /.../


Powiedz mi proszę co to za firma? Zdaje się, że moderatorzy o coś prosili prawda? Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że nie warto integrować na siłę, ale można to zrobić mądrze i nieinwazyjnie. Gra nie musi wymagać, może wspierać. Tak jest ze Skyrimem. Chyba pół roku po premierze wypuszczono łatkę pod Kinecta. Działa bardzo dobrze. Dodaje do gry kilka możliwości (quickload, quicksave), do telewizora krzyczy się idiotycznie, ale z kilkoma osobami można się pobawić. NBA 2k13 implementuje go w ten sposób, że jeśli będziesz przeklinał i masz włączonego Kinecta to dostaniesz kary. O to chodzi.

Jednak problem może polegać, jak już wspomniałem, na multiplatformowości. Po co dodawać funkcjonalności Kinecta i SmartGlass? To zajmie więcej pracy, zabierze więcej funduszy. Mimo milionowych nakładów na gry nadal próbuje się je robić "po kosztach". Microsoft musiałby mądrze zacząć wymagać, albo wypromować swoje peryferia. Bo fakt, jak usłyszałem, że moja kuzynka (18 lat) kupiła Xboxa z Kinectem, to pomyślałem, że jej siostra (9 lat) będzie grać w Kinect Sport, Dance Central i inne tego rodzaju Kinect Party.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tekścik, gdzie rantowałem na tych wszystkich graczy ignorantów. Niestety nie mogłem edytować, bo przekroczyłem limit czasu i post poszedł się...

Esencją mojego wywodu było: gracze nie wiedzą i nie chcą używać technologii, bo nie wiedzą, że da się je implementować w mądry i wygodny sposób. Są często hipokrytami, tak samo jak twórcy indie.

Co do mojej ścieżki kariery to raczej celuję w Google albo Techland. Microsoft jest za daleko, chyba w Warszawie.

@Isildur
Nie udawaj. Dobrze wiesz o kogo chodzi. Znaczek nigeryjskiej waluty nie mógł aż tak bardzo zmienić nazwy tej firmy. Dodatkowo oznajmiam, że przyjąłem do wiadomości. I z ciekawości... To jest wymysł moderatorów czy punkt regulaminu (nie czytałem go od... dawna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio uważasz, że SmartGlass jest przydatny?

Przecież w Forzy Horizon wygodniej jest nacisnąć przycisk "Back" i mapa Ci się automatycznie otwiera. Nie rozumiem idei wykorzystawania tabletu w grze, skoro mam już w rękach pada.

Ta idea jest kompletnie niewygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 13:30, Sigu napisał:

Esencją mojego wywodu było: gracze nie wiedzą i nie chcą używać technologii, bo nie wiedzą,
że da się je implementować w mądry i wygodny sposób. Są często hipokrytami, tak samo
jak twórcy indie.

Bzdura. Popatrz na Oculus Rift. Gracze chcą nowych technologii, ale sensownie wykorzystanej. Oculus Rift takie coś daje. Smartglass? Nie bardzo.
Poza tym, by gracze kupili dane urządzenie do gier, muszą mieć gry, które to wykorzystują. Rift to daje. Smartglass nie.
Potencjał to sobie można wiadomo gdzie wsadzić. Liczą się tylko i wyłącznie efekty końcowe. Kinect i Smartglass ich nie mają. I dlatego gracze te urządzenia olewaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 13:30, Sigu napisał:

@Isildur
Nie udawaj. Dobrze wiesz o kogo chodzi. Znaczek nigeryjskiej waluty nie mógł aż tak bardzo
zmienić nazwy tej firmy. Dodatkowo oznajmiam, że przyjąłem do wiadomości. I z ciekawości...
To jest wymysł moderatorów czy punkt regulaminu (nie czytałem go od... dawna).

Z wątku moderatorów:

"Uprzejmie proszę o nie używaniem epitetów pod adresami różnych firm czy instytucji. Jeśli jakaś się nie wywiązuje należycie ze swoich zadań można o tym śmiało podyskutować, ale używanie epitetów jak np. "Cenędza" pod adresem Cenega Poland nie będzie akceptowane."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyję argumentu fenomenalnego Scotta Sharkeya. Gry są grami "for a REASON". Serio, mieć na głowie monstrualne coś, bo chcesz się poczuć, że to ty strzelasz, a nie sterowana przez ciebie postać.

Poza tym dostosowanie gry do tych gogli nie jest aż takie trudne wystarczy odpowiedni program (bez ingerencji w kod gry), który kombinuje z obrazem. Niestety Kinect i SmartGlass z mojego punktu widzenia wydają się większym wyzwaniem (ingerencja w kod gry).

Ciekawe czy ktoś wymyślił jakieś "inwigilacyjne" absurdy dotyczące tego urządzenia.

@Dared00
Moderatorzy pod tym względem wydają się być bardzo niekonsekwentni. Poza tym... W temacie moderatorów? Serio. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, ale to nawet nie jest prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2013 o 13:50, Sigu napisał:

Poza tym dostosowanie gry do tych gogli nie jest aż takie trudne wystarczy odpowiedni
program (bez ingerencji w kod gry), który kombinuje z obrazem. Niestety Kinect i SmartGlass
z mojego punktu widzenia wydają się większym wyzwaniem (ingerencja w kod gry).


Tak i co jeszcze? http://www.youtube.com/watch?v=qpHWJMytx5I

Dnia 12.06.2013 o 13:50, Sigu napisał:

@Dared00
Moderatorzy pod tym względem wydają się być bardzo niekonsekwentni. Poza tym... W temacie
moderatorów? Serio. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, ale to nawet
nie jest prawo.


Informowałem Ciebie, że są zmiany na forum, ale Ty oczywiście zignorowałeś. No cóż, trudno.

Wysyłaj prędko CV do MS, taki pracownik to dla nich skarb teraz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować