Zaloguj się, aby obserwować  
Sagitarius_PL

Zamawianie z Amazon.com

11 postów w tym temacie

Witam.

Jeśli temat jest w złym miejscu proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Chciałbym zrobić zakup na amazon.com i mam kilka pytań
Słyszałem że trzeba podać adres zamieszkania z usa, więc jak paczka przyjdzie do mnie? użyją adresu z karty kredytowej czy jak?

podobno niektórzy robią tak, że dają swój normalny adres tylko zamiast Polska dają Usa i wpisują stan Colorado bo tam nie liczą podatku.

Jak Wy zamawialiście na Amazon.com? bo szczerze mówiąc to już się w tym trochę gubie :(
dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 23:30, Sagitarius_PL napisał:

Witam.

Jeśli temat jest w złym miejscu proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Chciałbym zrobić zakup na amazon.com i mam kilka pytań
Słyszałem że trzeba podać adres zamieszkania z usa, więc jak paczka przyjdzie do mnie?
użyją adresu z karty kredytowej czy jak?

podobno niektórzy robią tak, że dają swój normalny adres tylko zamiast Polska dają Usa
i wpisują stan Colorado bo tam nie liczą podatku.

Jak Wy zamawialiście na Amazon.com? bo szczerze mówiąc to już się w tym trochę gubie
:(
dzięki za odpowiedzi.

Odpowiedni temat do zadawania takich pytań masz tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55166&u=80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ty właściwie chcesz zrobić? Kupić tam grę do ściągnięcia?

Jeśli grę, to możesz podać swój normalny adres, tylko dać stan Colorado, albo Kalifornia i kraj USA.

Jeśli nie grę, to niby jak mają Ci cokolwiek wysłać, jak adres dasz fałszywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce zamówić Play Station 4, ale jak podam kraj USA i stan Colorado to jakim cudem to do mnie przyjdzie? :) jak oni się zorientują gdzie naprawde wysłać paczkę?


próbowałem przed chwilą wpisać stan Colorado, ale po wpisaniu zaczeło mi krzyczeć że adres mam zły: The street name or number appears to be invalid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 00:25, Janek_Izdebski napisał:

A nie lepiej kupić PS4 w jakimś polskim sklepie, np. w Euro RTV AGD lub na Muve? :)



no co Ty :) na amazonie.com wyniesie mnie to około 1300-1400zł a polskie sklepy około 1700-1800.
w tym poradniku co podałeś, piszą żeby podać nawet i adres ambasady polskiej w usa, ale mam pytanie jakim cudem ta paczka trafi do mnie? patrzą na adres karty kredytowej czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 00:30, Sagitarius_PL napisał:

no co Ty :) na amazonie.com wyniesie mnie to około 1300-1400zł a polskie
sklepy około 1700-1800.

Ok. Rozumiem. Ale koszty wysyłki z USA + potencjalne cło mogą przebić kwotę 1700 zł. Nie myśłałeś o tym? :)

Dnia 11.07.2013 o 00:30, Sagitarius_PL napisał:

w tym poradniku co podałeś, piszą żeby podać nawet i adres ambasady polskiej w usa,
ale mam pytanie jakim cudem ta paczka trafi do mnie? patrzą na adres karty kredytowej
czy jak?

Ten poradnik odnosi się do zakupu kluczy Steam/Origin, które często są bardzo mocno przeceniane podczas różnorakich promocji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 00:42, Janek_Izdebski napisał:

Ok. Rozumiem. Ale koszty wysyłki z USA + potencjalne cło mogą przebić kwotę 1700 zł.
Nie myśłałeś o tym? :)


racja...z tym może być lipa :( to może faktycznie kupię w polsce PS4, poczekam do świąt i kupię zestaw PS4 + Fifa 14 bo zapewne taki będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fałszywy adres się liczy w przypadku promocji na rzeczy cyfrowe jak gry i muzyka. Wstyd się przyznać ale sam tak raz zrobiłem, kupując Hitmana nowego za 5 dolców.
Weź na logikę, jak mają Ci coś wysłać jak podajesz adres do Colorado? Adres z karty jest tak naprawdę gówno wart. A z Cłem konsola wyjdzie Ci drożej niż w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować