Zaloguj się, aby obserwować  
CZARNA_PANTERA

Toca Race Driver 2

128 postów w tym temacie

Mam problem.
Odpalam grę w menu wszystko jest w porządku. Gdy załaduje się wyścig kamerka przejeżdża przez chwilę nad samochodem,i się zawiesza. Niezależnie od ustawień graficznych.
Mój komputer to
Athlon 2400xp
512 ddr
Geforce 5500fx
posiadam najnowsze sterowniki do karty
i i directx 9.0b
Reinstalacja gry nic nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 16:30, CZARNA PANTERA napisał:

przeinstalowałem na Dx 9c i nic to nie daje:/

A jaki masz sterownik chodzi mi o numer? (np:71,84 czy 81,87 itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem co Czarna Pantera. W momencie kiedy mam początek planszy, gierka się wiesza lub przy odrobinie szczęścia, po chwili zamrożenia obrazu i głosu,ruszy dalej. Gierke mam od pół roku w domu i jak narazie niewiele z nie j skorzystałem. Dodam jeszcze, że zawsze mam najnowsze stery do grafy (ati omega driver), plyty itd. Czy ktoś może mi powiedzieć czemu się tak dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 00:59, DARO12 napisał:

Witam. Mam ten sam problem co Czarna Pantera. W momencie kiedy mam początek planszy, gierka się wiesza lub przy odrobinie
szczęścia, po chwili zamrożenia obrazu i głosu,ruszy dalej. Gierke mam od pół roku w domu i jak narazie niewiele z nie j
skorzystałem. Dodam jeszcze, że zawsze mam najnowsze stery do grafy (ati omega driver), plyty itd. Czy ktoś może mi powiedzieć
czemu się tak dzieje??


Jaką masz kartę: model i numer catalistów omegi ?
Niestety nie na wszystkich kartach ati ta gra chodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika Ati Radeon 9550 firmy Gigabyte, sterowniki kolejno 2.5.97a, 2.6.05a, 2.6.25a, 2.6.53, 2.6.61. Grafika była na ustawieniach standartowych i była też podkręcana, nie mialo to jednak znaczenia co do działania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem (Karta radeon x550 (PCIe, 256mb, 128bit) ). Pomogły nowe sterowniki ze strony ATI.
(wersja bez ATI control panel -gra sama dobiera parametry obrazu. Wersja z ATI control panel blokowala gre tak jak stare sterowniki). Głupi szczegół, ale może warto spróbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 13:07, DARO12 napisał:

Grafika Ati Radeon 9550 firmy Gigabyte, sterowniki kolejno 2.5.97a, 2.6.05a, 2.6.25a, 2.6.53, 2.6.61. Grafika była na ustawieniach
standartowych i była też podkręcana, nie mialo to jednak znaczenia co do działania gry.


Niestety problemy twoje dotyczą sterowników pt.Omega - ati dedykuje swoje stery pod kątem obsługi do konkretnego modelu rdzenia GPU i w sumie choć da się zainstalować steronik nowszy to z reguły powoduje on niewłaściwą pracę karty (w skrajnych przypadkach unieruchomia kompa).
Kiedyś miałem ati radka 9500 pro (256 bit - 128 mb - R300 - 8 potoków HIs) i ta karta działała wspaniale ale tylko na sterach oryginalnych z plytki instalacyjnej, jak wgrałem omegę to przyśpieszyła na 3d marks 2001 ale w niektórych grach pojawiły mi się przekłamania w wyświetlanym obrazie ( uszkodzone textury albo ich brak), nie chodzi mi o artefakty ale o dziwne kolory i cienie. Dopiero przywrovcenie starych sterowników poprawiało sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 00:59, DARO12 napisał:

Witam. Mam ten sam problem co Czarna Pantera. W momencie kiedy mam początek planszy, gierka się wiesza lub przy odrobinie
szczęścia, po chwili zamrożenia obrazu i głosu,ruszy dalej. Gierke mam od pół roku w domu i jak narazie niewiele z nie j
skorzystałem. Dodam jeszcze, że zawsze mam najnowsze stery do grafy (ati omega driver), plyty itd. Czy ktoś może mi powiedzieć
czemu się tak dzieje??



To ja wam odpowiem tyż tak miałem ale to nie jest wina DX-ów ani sterów do windy ani nawet windy . Problem leży po stronie dzwięku.Poczytajcie manuala tam jest dokładnie napisane co zrobić. Ja daję stery do mojego 9800PRO zawsze najnowsze i jest git. Problem się pojawiał gdy miałem SB AUDIGY 1,2,LS. Musiałem wtedy korzystać z tego co w manualu. Ale pozmianie na pełny SB LIVE! 24BIT niema takich baboli.
Zwłaszcza że mam jąteraz zinstalowaną i gram więc widze że nic złego się niedzieje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do omeg to to jest szit.....ile razy je zapodaje tyle razy radek mi szaleje i jobów dostaje. Starczy zmienić na normalne i śmiga jak złoto......3D mark 2003 5500 w porywach nawet 6000
3D mark2005 3500 w porywach 4650
zaznaczam że karta niekręcona jedynie dodałem radiatorki na memorkach i wkopałem stockowy cooler na rzecz lepszego

Moje ATI to

SAPPHIRE ATI Radeon 9800PRO 128MB 256BIT R350 ......+ lepsze niż stockowe chłodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz. po instalacji najnowszych catalystów lepiej wyglądają niektóre gierce np.
TRD ma gładsze teksturki i w FPS wyciągam o 10 klatek więcejczyli z 52+-4 mam prawiw 70 przy full detal

Reaszta gierc poprostu upłynniła swoje działanie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam sterowniki Catalyst 5.11 (najnowsze jak dotychczas) w trybie "softmode" + male narzedzie do krecenia radkow "ATITool" (linkow chyba nie mozna podawac, wiec google do dzieła).
Mam Radeona 9550guru firmy ABIT ktory po odpowiednim podkreceniu jest widoczny w systemie jako Radeon 9600XTurbo na tym sofcie i działa po prostu rewelacyjnie!

(Toki nie mam ale w CMR04 osiagam srednio ok 110 - 130 klatek w trybie 800x600x32)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie do toca 2 i aby nie zaśmiecać forum zamieszcze je tutaj.

Jak według was należy ustawić kierownice w opcjach żeby czerpać jak najwieksza przyjemnośćz gry?? W chwili obecenj strasznie zarzuca mi samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problemik z Tocą. Polega on na tym żę po uruchomieniu samego wyścigu wszystko jest cacy ale tylko przez chwilę, potem gra się zawiesza. Próbowałem różnych ustawień, podejmowałem próby gry na klawiaturze i na kierownicy i nic. W czym może być problem??
Moja karta ro Radek 9600 PRO i najnowsze stery ( na orginalnych ten sam problem), Wina XP professional i Athlon XP 2200+.
Pomóżcie bo girka wydaje się być fajna ale na razie pozostaje mi tylko oglądanie pudełka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 18:15, HELLRIDER napisał:

Witam. Mam problemik z Tocą. Polega on na tym żę po uruchomieniu samego wyścigu wszystko jest
cacy ale tylko przez chwilę, potem gra się zawiesza. Próbowałem różnych ustawień, podejmowałem
próby gry na klawiaturze i na kierownicy i nic. W czym może być problem??
Moja karta ro Radek 9600 PRO i najnowsze stery ( na orginalnych ten sam problem), Wina XP professional
i Athlon XP 2200+.
Pomóżcie bo girka wydaje się być fajna ale na razie pozostaje mi tylko oglądanie pudełka :(


Czy wychodzi do windy czy masz bluscrina???
jeśli to drugie to ustawienia dzwięku sprawdź grafa jest spox u kumpla na 9600 pro tego niema.

Czytałeś manuala *.txt??? jak nie to poczytaj. Ja tu gdzieś już o tym pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że tylko się wiesza(nie wychodzi do win ani nie maniebieskiego ekranu). Manuala czytałem, dzwięk sprawdzałem. Wyjełem nawet Sound Blastera i jechalem na dzwięku z płyty i to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować