Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Humble Weekly Bundle pod znakiem gier Frogwares i Sherlocka Holmesa

4 posty w tym temacie

Paczka warta zakupu dla trzech gier, gdzie koniecznie trzeba kupić wersję za 9 dolarów. Nemesis nie jest spolszczony na steamie, ale pamiętam, że gdzieś znalazłem spolszczenie... albo kupiłem jeszcze raz, po polsku. Ciężko powiedzieć. Bycie detektywem w widoku FPP - wszystko, czego twa dusza może pragnąć.

Mystery of Persian Carpet jest, albo był dostępny w sieci za darmo. To taka prosta gra, w której musisz znaleźć na ekranie kilka przedmiotów, przeważnie zręcznie ukrytych wśród pikseli. Warto ją przejść dla jednej zagadki, która - w przeciwieństwie do wielu trudnych zagadek z przygodówek - jest nie tylko trudna, ale i bardzo logiczna.

W The Hound of the Baskervilles nie grałem.

Sherlock Holmes – Nemesis to dobra i przekombinowana gra. Granie w kotka i myszkę ze złodziejem jest ciekawe przez pierwsze kilka godzin. Brak tajemnicy "kto" i "dlaczego" zrobiło z Nemesis serię zagadek, więc jeżeli grasz w przygodówki dla fabuły i zwrotów akcji, zawiedziesz się. Grasz ze świadomością, że i tak zawalisz, bo gra się nie może skończyć za szybko wygraną. Ogólnie: może być, ale klimatu Sherlocka w tym nie ma, chociaż lokacje są najlepiej zrobione ze wszystkich gier z serii.

Sherlock Holmes: The Awakened - Remastered Edition. Bardzo dobra gra. Świetny klimat, świetna przygodówka, świetny Sherlock. Polecam.

Sherlock Holmes: The Secret of the Silver Earring. Niestety, nie mogłem się do niej przemóc ze względu na brak kamery pierwszoosobowej. Bycie detektywem bez patrzenia z jego oczu to nie to samo.

Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy. Graficzna starożytność z poruszaniem się po węzłach, praktycznie nie działa na Win7. Nie przejdziesz jej.

Versus Jack the Ripper. Najlepszy Sherlock ze wszystkich. Najbardziej klimatyczny, najbardziej detektywistyczny, najbardziej logiczny i dla niego + Awakened + Nemesis warto kupić tę paczkę.

Dobrze, że w zestawie nie ma Testamentu Sherlocka Holmesa. Niepotrzebnie zawyżyłby cenę paczki. To słaba gra, w której nie tylko się nie połapiesz o co kaman, bo twórcy rzucają cię do jakiejś lokacji z jakiejś przyczyny, ale też dlatego, że całe tło gry pozostaje niewyjaśnione, a końcówka została wzięta z innej gry czy coś. Główny zły pojawia się bez żadnego uprzedzenia i pozostanie zrozumiały tylko dla znawców Sherlocka. Graficznie najlepszy Sherlock, pod względem fabuły i rozgrywki samej w sobie - najsłabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować