Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2011 o 17:45, Artas15 napisał:

Ty wiesz gdzie tego "goryla" mozesz sobie wsadzic panie konstruktywna krytyka?

No dobrze, wybacz. Po prostu powiedziałem co mi to przypomina. Nie jestem zawodowym grafikiem więc wolałem się wstrzymać od podania błędów w tym rysunku. Ale jeśli chcesz trochę bardziej konstruktywnej krytyki:
a) on nie ma oczu. Albo jest niewidomy i są całkowicie białe z tego powodu albo tak miało być (wtedy argument uznaj za bezzasadny)
b) Twarz jest krzywa - stosunek oczu do siebie i ich rozmiary są... dziwne.
c) Ułożenie ust w stosunku do brody. Kolorystycznie wygląda to tak jakby on w ogóle nie miał ust.
d) Kciuk jest wieeeelki. Nawet Pudzian nie ma takiego palucha ;)
e) Rękojeść miecza - spójrz jak wygląda po lewej i prawej stronie łapy kowala. Proponowałbym obniżyć nieco to po lewej. No chyba że to takie krzywe ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 18:23, ziptofaf napisał:

> Ty wiesz gdzie tego "goryla" mozesz sobie wsadzic panie konstruktywna krytyka?
No dobrze, wybacz. Po prostu powiedziałem co mi to przypomina. Nie jestem zawodowym grafikiem
więc wolałem się wstrzymać od podania błędów w tym rysunku. Ale jeśli chcesz trochę bardziej
konstruktywnej krytyki:
a) on nie ma oczu. Albo jest niewidomy i są całkowicie białe z tego powodu albo tak miało
być (wtedy argument uznaj za bezzasadny)
b) Twarz jest krzywa - stosunek oczu do siebie i ich rozmiary są... dziwne.
c) Ułożenie ust w stosunku do brody. Kolorystycznie wygląda to tak jakby on w ogóle nie
miał ust.
d) Kciuk jest wieeeelki. Nawet Pudzian nie ma takiego palucha ;)
e) Rękojeść miecza - spójrz jak wygląda po lewej i prawej stronie łapy kowala. Proponowałbym
obniżyć nieco to po lewej. No chyba że to takie krzywe ma być.

Lepiej, dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że dawno nic nie wrzucałem tu a doszło sporo fajnych prac niestety ich tu nie zamieszczę bo deprawować dzieci nie zamierzam to wrzucam cos starszego non-p takie proste i szybkie szkice :P zamiziane za mocno ;]

20110509015152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 01:52, Hacket napisał:

Jako że dawno nic nie wrzucałem tu a doszło sporo fajnych prac niestety ich tu nie zamieszczę
bo deprawować dzieci nie zamierzam

To wrzuć na jakiegoś imageshacka i zapodaj linki, chętnie pooglądamy ;) Bo te są takie, nie obraź się, nijakie (i czemu te...hhmmm... ochraniacze na biust są różnych rozmiarów?! Rozumiem traktowanie innych elementów po macoszemu ale tego już nie wolno wybaczać ;)), twoje poprzednie dzieła ukazane w tym temacie o wiele bardziej mi się podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ba wiem ze to taka przysłowiowa kupa robione szybko i zamiziane jak pisali wcześniej a co do lepszych prac to zapraszam na mojego devianta jakiś czas juz go mam. W niektórych pracach nawet filtru nie ustawiałem jak się przyczepia to zmienię hehe. Ostatnia praca, czyli ta rudawa lasia przy wejściu trochę dłużej robiłem i poprawiałem z 3 razy ogólnie efekt niezły, choć wiem ręce można było lepiej zrobić wcześniejsza zrobiłem w godzinę chyba wiec ma wiele wad tym nienaturalnie duże udo brak stopy a jak sobie chcecie to pogapcie się. link do devianta w opisie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhh... Równie dobrze mógłbyś wrzucić całą stronę zabazgraną penisami narysowanymi przez kolegów. Ale, ym... nie poddawaj się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzę nad tym 10min i dalej nie mam pojęcia co to do cholery jest 0.o
To samo z drugim rysunkiem...
DiegoPOL Nie mam nic więcej do dodania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam będę jechał ogólnie nie podoba mi się kontrast skopany wszystko się zlewa nie ma wyróżnionych planów, przez co cała kompozycja leży i kwiczy to zlepek różnych kształtów(o ile mogę to nazwać „kształtami”), które w sumie nic nie pokazuje fakt jak pisałeś to abstrakcja, ale nawet tam można cos fajnego zrobić. Widzę przejechanie palcami gruby do bólu kontur nich twoja dziewczyna zacznie stosować kreskowanie do cieniowanie a nie jechać paluchem po całości, bo tylko zatraca kształty. I na litość boska niech kupi albo niech ty zrób jej prezent w postaci szkicownika zeszytowego, bo od tych kratek aż oczy bola....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh, z racji zastoju w temacie i mojego lenia na wyciągnięcie ołówka bazgrałem w paintcie ( -90 do fajności rysunku, ale musiałem się wyżyć. ) i w ciągu 15min przelałem na monitor mniej więcej coś takiego. I tutaj moje pytanie. Jest jakiś sposób na ogarnięcie photoshopa w domowym zaciszu? Przynajmniej podstawy. I bez tabletu, bo nie posiadam jak narazie. Jest możliwe wogóle tworzenie czegoś porządnego w PS przy użyciu myszki? :/
Marzę o stworzeniu jakiegoś konceptu, a paint jest powiedzmy sobie szczerze gówniany :)
Albo od biedy gimp? ( z racji tego że darmówka i łatwiej ze ściągnięciem ). Zna ktoś jakieś dobre stronki z poradnikami od podstaw do jakichś zadowalających wyników? ( Chodzi mi głównie o kwestię kolorwania, bo resztę jakoś wyduszę, głównie kolorki! ).

20110514222305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 22:24, Kamil2142 napisał:

Jest jakiś sposób na ogarnięcie photoshopa w domowym zaciszu? Przynajmniej podstawy.

Jasne że tak. Ja nigdy w swoim życiu nie uczęszczałem na żadne kursy Photoshopa a radzę sobie z nim całkiem nieźle. Photoshop niczym w sumie nie różni się od jakiegokolwiek innego programu graficznego opartego na warstwach, jest od nich po prostu wygodniejszy ;P

Dnia 14.05.2011 o 22:24, Kamil2142 napisał:

I bez tabletu, bo nie posiadam jak na razie. Jest możliwe w ogóle tworzenie czegoś porządnego w PS przy
użyciu myszki? :/

Tak ale Photoshop niestety nie posiada takiej niezwykle przydatnej opcji pt. wygładzanie tworzonych przez ciebie kresek co przy niedokładności myszki przekłada się na nieszczególne efekty. Zawsze co prawda można pracować w nim na grafice wektorowej (po to jest tam funkcja pióra) ale to jest wooolne ;) Lepiej do rysowania używać Paint Tool Sai (który jest, moim zdaniem, najlepszym programem rysunkowym jaki w ogóle istnieje - bardzo wygodny interfejs, obracanie rysunku jednym klawiszem o dowolny kąt, z 30 opcji wygładzania rysowanych linii...co tylko chcesz ;)) bądź Inkscape (którego główną zaletą jest darmowość :D) i tylko w PS-ie kolorować.
Chyba że robisz coś w rodzaju speedpaintingu, wtedy PS jest jak znalazł od początku do końca (subiektywna opinia, pewnie zaraz mi 20 osób napisze że wcale tak nie jest :D). Tylko bez tabletu już będzie ciiięęęęężko jak diabli.

Dnia 14.05.2011 o 22:24, Kamil2142 napisał:

Marzę o stworzeniu jakiegoś konceptu, a paint jest powiedzmy sobie szczerze gówniany
:)
Albo od biedy gimp? ( z racji tego że darmówka i łatwiej ze ściągnięciem ). Zna ktoś
jakieś dobre stronki z poradnikami od podstaw do jakichś zadowalających wyników? ( Chodzi
mi głównie o kwestię kolorwania, bo resztę jakoś wyduszę, głównie kolorki! ).

Kolory to akurat możesz nakładać na 50 różnych sposobów, wszystko zależy od twojego stylu rysowniczego ;P
http://kurs-manga.pl/lekcje/photoshop_kolorowanie
http://kurs-manga.pl/lekcje/grafika/gimp/gimp_jak_kolorowac
Czyli takie podstawy podstaw. Proszę o wybaczenie że daję linki do tak mangowego stylu ale swoją rolę spełnia ;)
http://browse.deviantart.com/?qh=§ion=&global=1&q=tutorial#/duvyaa
http://yuumei.deviantart.com/art/Semirealistic-Eye-Tutorial-103658891?q=boost%3Apopular%20by%3Ayuumei%20tutorial&qo=0
http://omegalioness.deviantart.com/art/Tutorial-38210731?q=boost%3Apopular%20tutorial&qo=4
http://browse.deviantart.com/?qh=§ion=&global=1&q=tutorial#/dyl9oo
A to już prace zawodowców. W większości style dość komiksowe co by się dało to zrobić myszką ;)
http://browse.deviantart.com/?qh=§ion=&q=speedpaint+tutorial#/d1c52fh
http://browse.deviantart.com/?qh=§ion=&q=speedpaint+tutorial#/d2oxyfx
2 speedpaintingi na koniec. Ale tutaj, uczciwie przyznam, to chyba każdy ma swoją metodę jak je malować i najlepiej wypracować sobie własną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 18:30, Dandzialf napisał:

Widzę, że wszyscy w wiedźmina zagrywają :P W takim razie wrzucę coś od siebie...


ja sie niestety nie zagrywam heheh, za duzo zlecen.
Praca PRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 18:30, Dandzialf napisał:

Widzę, że wszyscy w wiedźmina zagrywają :P W takim razie wrzucę coś od siebie...


A nie wydaje Ci się, że jego prawa ręka jest jakaś przymała?:)
Na dodatek jakoś jego lewa stopa dziwnie wygląda - choć może mi się wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 18:30, Dandzialf napisał:

Widzę, że wszyscy w wiedźmina zagrywają :P W takim razie wrzucę coś od siebie...

Swietna praca, chcialbym tez zobaczyc ludzkie postaci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 11:45, Artas15 napisał:

Speed painting. Okolo 2h


Ja też chcę umieć rysować takie tła...zrobiłbyś jakiś rysunek metodą krok po kroku (tak zapisywać efekt twojego rysowania co 20 minut) bo wygląda po prostu niesamowicie i z chęcią bym zobaczył jak uzyskujesz takie efekty^_^
A pracka świetna - jeśli miałbym jej cokolwiek zarzucić to tylko dwie rzeczy:
a) To jest pod wodą, prawda? Nie uważasz że ten posąg należałoby odrobinę rozmyć? Bo w stosunku do tych stalagmitów to się wydaje stanowczo za ostry.
b) To czerwone...coś...pod posągiem - ani to ogień (zbyt jednolity) ani to krew ani nawet jakieś rośliny morskie.

I tak z ciekawości - tamten krąg runiczny robiłeś już gotowym pędzlem/teksturą czy narysowałeś samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować