• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Robix_One

Dark Messiah - problem z uruchomieniem polskiej wersji.

Pytanie

Witam serdecznie, mianowicie mam problem z uruchomieniem polskiej wersji DM w trybie SP oczywiście tej zainstalowanej na dysku, bo wersja którą dociągnąłem na konto STEAM działa bez żadnego problemu z tym, że jest po angielsku.
Problem objawia się tym i zaraz po kliknięciu ikonki "Graj w Dark Messiah of Might and Magic w trybie dla jednego gracza" pojawia się biały ekran (słychać tylko dzwięk z animacji logo UBI) następnie rozpoczyna się filmik początkowy także na białym tle z samym dźwiękiem, po tym wyskakuje error, coś typu "could don`t load backround image..." - przepraszam ale nie pamiętam dokładnie ponieważ wyskoczyło mi to przy pierwszysch dwóch razach i nie zdążyłem zrobić screena, a teraz to już tylko wyskakuje błąd w Windowsa XP "Wystąpił problem z aplikacją mm.exe i zostanie ona zamknięta..."
Przeinstalowałem grę, zainstalowałem jeszcze raz tego samego directX 9c, mam najnowsze strowniki do płyty głównej oraz do do karty graficznej i muzycznej.

Moja konfiguracja to:

AMD Athlon64 3000+
GeForce 6800LE 128MBram/256bit 8xAGP
MB Gigabyte z nForce3
SundBlaster Audigy2
4x256mb RAM (dual)
monitor - iiyama ProLite E1900WS

Sugestia: czy może jest to spowodowane tym iż mam 19-o panoramiczny calowy monitor LCD? bo wyczytałem w polskim pliku readme iż gra nie obsługuje monitorów 16:10?
- dziwne, ponieważ startując z konta STEAM gra chodzi bez zarzutu na każdych ustawieniach w tym i na 1440x900 przy 16:9 i 16:10.

Jestem podłamamy trochę bo zapłaciłem 99.90 pln w Empiku przede wszystkim za gierkę, w którą będę mógł zagrać po polsku a tu taki klops :)

Proszę o pomoc, pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.01.2007 o 00:09, Robix One napisał:

Witam serdecznie, mianowicie mam problem z uruchomieniem polskiej wersji DM w trybie SP oczywiście
.......................
Proszę o pomoc, pozdrawiam serdecznie.


Ok, problem rozwiązany - mianowicie oprogramowanie dodatkowe ASUS SmartDoctor do obsługi karty graficznej Asus 9999LE (ustawia się w nim między innymi: obroty wiatraka karty, zegary, napięcia mem i vcore itp) kolidowało z gierką.
Nie mam zielonego pojęcia dlaczego dokładnie tak jest ale zrobiłem test: odinstalowując je - gra poszła bez problemu - po ponownym zainstalowaniu ASUS SmartDoctor próba uruchomienia gry kończy się tak samo jak opisałem w pierwszym poście.

Temat chyba do zamknięcia, bo problem został rozwiązany :]

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro problem rozwiazany to temat zamykam. Zwlaszcza, ze o grze Dark Messiah of Might and Magic jest juz temat, ktory znajdziesz pod tym adresem:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1615&u=1330

A na przyszlosc przed zalozeniem noego tematu sprawdz w wyszukiwarce czy taki juz istnieje. Instrukcja obslugi wyszukiwarki:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9716&pid=27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować