Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Ja bym nie kupil zadnego z nich.
1. Benq jest to kiepska firma, monitor 21,5 cala fullHD bez zlacza HDMI to jakies nie porozumienie, ale w koncu to BENQ.
2. Do Samsunga sie przyczepie tylko i wylacznie do rozmiaru ekranu. 19 to troche malo. Lepiej poszukac juz czegos mocniejszego. Ostatnio w dobrych cenach chodza SAMSUNGI 226BW 22" TN III generacji wiec jest super monitorek i go polecam, sam mialem i bylem bardzo zadowolony a cena max 550zl teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:02, MLODY2K6 napisał:

Ja bym nie kupil zadnego z nich.
1. Benq jest to kiepska firma, monitor 21,5 cala fullHD bez zlacza HDMI to jakies nie
porozumienie, ale w koncu to BENQ.
2. Do Samsunga sie przyczepie tylko i wylacznie do rozmiaru ekranu. 19 to troche malo.
Lepiej poszukac juz czegos mocniejszego. Ostatnio w dobrych cenach chodza SAMSUNGI 226BW
22" TN III generacji wiec jest super monitorek i go polecam, sam mialem i bylem bardzo
zadowolony a cena max 550zl teraz.


A na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie? :)

A w ogóle to on kosztuje 550zł? Ja na ceneo znalazłem po 999 najtaniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 09:45, MLODY2K6 napisał:

Wiesz co? plakac mi sie chce jak czytam te twoje glupoty na temta TV. Zgodze sie z tym
ze najlepsze plazmy robio Pionnier a tuz zanim jest Panasonic, ale w przypadku LCD to
dziecko gadasz takie brednie a inni Cie sluchaja i mysla jaki ty niby jestes madry. Ja
uzywam pod kompem SAMSUNA A656A 32" FulllHD i jest to najmonciejszy TV/monitor w swojej
klasie wiec do jasnej caisnej przestan gadac ze Samsung to jakis badziew, sam jestes
badziew, bo nie masz pojecia o rynku a robisz z siebie nie wiadomo jakiego znawce.


Ty tego używasz jako monitora, a to oznacza kilka faktów:
a) możesz zrobić użytek z rozdzielczości FullHD. A niestety typowe kanały na TV tego nie mają, co najwyżej HD Ready. A to z kolei oznacza, że oglądanie TV na twojej bestyjce może być miejscami nieprzyjemne, bo obraz musi być przeskalowywany. A to, jak wiadomo, nie poprawia jakości obrazu...
b) 32" to mało jak na TV, chyba, że masz naprawdę małe pokoje. Dzisiaj coraz częściej widuję 40 i więcej calowce. Fakt, że do kompa 32" to i tak więcej niż do szczęścia trzeba.

A co do Samsunga - mam prawo do swojego zdania. Dla mnie to po prostu średni wytwórca monitorów/TV. Znam pełno firm lepszych od niego, choć są też i gorsze. Z tym, że ja osobiście po prostu wolę lepszy sprzęt aniżeli gorszy. Poza tym Samsung tak naprawdę nie musi się szczególnie przejmować jakością wyrobów. Jest kolosem, jak jego monitory nie będą się sprzedawać, to przerzuci się na nagrywarki DVD, czy jeszcze coś innego. Stać go na to. A taka Iiyama, czy BenQ? Jak ich towar się nie sprzeda, to tylko leżą i kwiczą. Muszą się więc bardziej skupiać na jakości.
Tak, czy inaczej - mam prawo tak sądzić. Nie obchodzi mnie, co ktoś mówi o Samsungu, bo jego opinia jest tyle samo warta co moja (pomijam opinię jakiegoś fachowca, która na pewno jest znacznie bardziej wartościowa od mojej, ale oni coś rzadko korzystają z Samsungów. Prędzej z Eizo, Lenovo i Iiyamy...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Tak szczerze, to z tej dwójki żadnego. BenQ jest coś podejrzanie tani (co to, wyprzedaż cali za grosze?), a to kiepsko świadczy o jakości.

Na twoim miejscu bez zastanowienia brałbym ten:
http://allegro.pl/item475887665_wyprzedaz_21_spva_pivot_fv_gw_36m_zwrot_14_dni .html

Za grosze dostaniesz monitor na matrycy PVA, przy którym "świetny i osławiony" Samsung 226BW wypada bardzo blado pod kątem jakości obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:13, ziptofaf napisał:

/.../
Tak szczerze, to z tej dwójki żadnego. BenQ jest coś podejrzanie tani (co to, wyprzedaż
cali za grosze?), a to kiepsko świadczy o jakości.

Na twoim miejscu bez zastanowienia brałbym ten:
http://allegro.pl/item475887665_wyprzedaz_21_spva_pivot_fv_gw_36m_zwrot_14_dni .html

Za grosze dostaniesz monitor na matrycy PVA, przy którym "świetny i osławiony" Samsung
226BW wypada bardzo blado pod kątem jakości obrazu.


Cena troszkę za wysoka... By musiał być tak do 600zł. Ale powtózę pytanie - na co zwracać uwagę przy zakupie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:16, bartheez napisał:

Cena troszkę za wysoka... By musiał być tak do 600zł. Ale powtózę pytanie - na co zwracać
uwagę przy zakupie? :)

http://ja.gram.pl/ziptofaf/45
Masz tam opisane, co i jak.
Od siebie dodam, że niestety do 600 zł nie znajdziesz nic ciekawego (czyt. przyzwoitego). Dobre monitory (o przekątnych powyżej 20") to koszt minimum 900 (ten link z allegro, który ci podałem jest naprawdę wyjątkiem i sam się zastanawiam, czy go nie wziąć, bo taka okazja rzadko się trafia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:21, ziptofaf napisał:

> Cena troszkę za wysoka... By musiał być tak do 600zł. Ale powtózę pytanie - na co
zwracać
> uwagę przy zakupie? :)
http://ja.gram.pl/ziptofaf/45
Masz tam opisane, co i jak.
Od siebie dodam, że niestety do 600 zł nie znajdziesz nic ciekawego (czyt. przyzwoitego).
Dobre monitory (o przekątnych powyżej 20") to koszt minimum 900 (ten link z allegro,
który ci podałem jest naprawdę wyjątkiem i sam się zastanawiam, czy go nie wziąć, bo
taka okazja rzadko się trafia)



Ale to może być także 19'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:33, bartheez napisał:

Ale to może być także 19'' :)


I tak ciężko coś fajnego znaleźć. Monitory na matrycach PVA/MVA zaczynają się od ok. 700 zł. A kończą na jakichś 3000 zł. Na twoim miejscu dozbierałbym stówkę i wtedy poszukał. Bo za 600 na pewno jakiś monitor jest. Ale niekoniecznie taki, abyś był z niego zadowolony. Z tego, co widzę, to nawet przyzwoite TN-ki (pokroju Samsung 226CW) są droższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:09, ziptofaf napisał:

> /.../ Nie obchodzi mnie, co ktoś mówi o Samsungu,
bo jego opinia jest tyle samo warta co moja (pomijam opinię jakiegoś fachowca, która
na pewno jest znacznie bardziej wartościowa od mojej, ale oni coś rzadko korzystają z
Samsungów. Prędzej z Eizo, Lenovo i Iiyamy...).

A szkoda, że Cię nie obchodzi. Bo tak naprawdę, to jest pięciu liczących się producentów matryc i Samsung jest firmą z tej czołowej piątki. Nie należę do sympatyków Samsunga, ale też nie jestem ślepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:44, KrzysztofMarek napisał:

A szkoda, że Cię nie obchodzi. Bo tak naprawdę, to jest pięciu liczących się producentów
matryc i Samsung jest firmą z tej czołowej piątki. Nie należę do sympatyków Samsunga,
ale też nie jestem ślepy.

A na którym miejscu jest w tej piątce? Ja po prostu Samsunga nie trawię, bo sprzedają wadliwe nagrywarki DVD i często też dyski twarde :)
A skoro nawet takie "drobiazgi" chrzanią, to wolę od nich nie kupować dużo droższych urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:47, ziptofaf napisał:

> /.../ > A na którym miejscu jest w tej piątce?

Nie wiem. To zresztą jest zmienne w czasie.

Dnia 11.11.2008 o 10:47, ziptofaf napisał:

Ja po prostu Samsunga nie trawię, bo sprzedają
wadliwe nagrywarki DVD i często też dyski twarde :)

hehehe... Ja też nie lubię napędów Samsunga. Od czasu, kiedy zwykły napęd CD się popsuł po miesiącu. A tak zachwalali go w pismach komputerowych...

Dnia 11.11.2008 o 10:47, ziptofaf napisał:

A skoro nawet takie "drobiazgi" chrzanią, to wolę od nich nie kupować dużo droższych
urządzeń.

Wiesz, Samsung, to czebol. To coś większego, niż koncern, bo produkuje olbrzymią gamę produktów. Nawet pistolety i pojazdy wojskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:41, ziptofaf napisał:

> Ale to może być także 19'' :)

I tak ciężko coś fajnego znaleźć. Monitory na matrycach PVA/MVA zaczynają się od ok.
700 zł. A kończą na jakichś 3000 zł. Na twoim miejscu dozbierałbym stówkę i wtedy poszukał.
Bo za 600 na pewno jakiś monitor jest. Ale niekoniecznie taki, abyś był z niego zadowolony.
Z tego, co widzę, to nawet przyzwoite TN-ki (pokroju Samsung 226CW) są droższe...


A skąd mam wiedzieć, że to jest PVA a nie TN? Bo jakoś w opisie produktu nie mogę się na to natknąć...

A mógłbyś doradzić jakiś monitor za ok. 700 zł? Nieważne, czy 19'' czy 22'' i nieważne, czy TN, czy PVA :) Bo w monitorach naprawdę się nie orientuję... A szukam czegoś dobrego do internetu i gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 11:40, Chaotizz napisał:

I są dwa warunki. ;P Chciałbym żeby była do 22 i by cena nie przekraczała 600 zł. Myślę,
że da rade wykombinować taki monitor. ;))


Mam pomysł - zmniejsz budżet na kompa do 3000 zł (i tak wyjdzie bardzo mocny), a na monitor wydaj tysiaka. Bo to co dostaniesz za 600 zł cię z całą pewnością nie zadowoli - np. możesz mieć różowy kolor zamiast czerwonego :)
Komp:
Core 2 Duo E8400
4GB RAM GeIL Ultra
Asus P5Q Pro
WD 500GB (WD5000AAKS)
Pioneer DVR-216 Black
2xRadeon HD4850 Palit
CoolerMaster Elite 333 Black
Corsair 650W
Suma: 3030 zł (www.gral.pl)
Z tego co widzę, mój konfig wyszedł znacznie szybszy od tego stworzonego przez GANGSTERR-a.

A mając 1000 zł na monitor znajdziesz już naprawdę ciekawe modele np.
http://www.allegro.pl/item476025952_gateway_fpd2485w_24_full_hd_s_pva_nowa_cena _wwa.html
Wielki, piękny 24" monitorek na matrycy PVA.
http://www.allegro.pl/item470683891_gateway_21_full_hd_s_pva_gw36_testuj_14_dn i_raty.html
Mniejszy (21 cali), za to też ździebko tańszy.

W obu przypadkach będziesz zadowolony. Matryca PVA gwarantuje naprawdę szerokie kąty widzenia i bardzo dobre odwzorowanie barw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:42, bartheez napisał:

A skąd mam wiedzieć, że to jest PVA a nie TN? Bo jakoś w opisie produktu nie mogę się
na to natknąć...

Wejdź na allegro i wpisz PVA. Znajdziesz naprawdę sporo modeli, ale uwaga - zwróć uwagę na cenę. 24" za 500 zł to naciągarstwo, a nie realna oferta.

Dnia 11.11.2008 o 14:42, bartheez napisał:

A mógłbyś doradzić jakiś monitor za ok. 700 zł? Nieważne, czy 19'' czy 22'' i nieważne,
czy TN, czy PVA :) Bo w monitorach naprawdę się nie orientuję... A szukam czegoś dobrego
do internetu i gier :)

http://www.allegro.pl/item475919063_piekny_gateway_matryca_s_pva_8ms_pip_fv_gw36m. html
Niestety o 100 zł droższy, ale taniej nic tej klasy nie znajdziesz. Ja za 1 cal więcej (i inną markę, bo Eizo) zapłaciłem 1500 zł. Ale nie żałuję ani złotówki, bo matryca PVA naprawdę daje świetną jakość.

A jak chcesz ze sklepów, to sprawdź ten link:
http://www.ceneo.pl/;004c440+n800;017P5-52461.htm
Ja stamtąd brałbym tylko Samsunga SM943T, choć niestety można odczuć na nim smużenie (a przynajmniej niektórzy odczuwają)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 15:53, ziptofaf napisał:

2xRadeon HD4850 Palit

Mógłbyś podać link do tej karty graficznej?

W sumie nie jestem do końca przekonany, bo monitor drogi, i nie jestem pewien czy, aż taki wypas jest mi potrzebny. ;PP Sam nie wiem, może coś ciut tańszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 16:09, Chaotizz napisał:

Mógłbyś podać link do tej karty graficznej?

http://www.gral.pl/preview/Palit_Microsystems/Radeon_HD4850_Palit_512MB_GDDR3_2xDV I_PCI-E_2_0_52.html
Sam używam dwóch podobnych (tyle, że od Sapphire i Gigabyte''a) i powiem ci, że Crossfire z nich zbudowane to potwór wydajności. Dość powiedzieć, że komp oparty na GTX280 nie ma z nimi szans :)

Dnia 11.11.2008 o 16:09, Chaotizz napisał:

W sumie nie jestem do końca przekonany, bo monitor drogi, i nie jestem pewien czy, aż
taki wypas jest mi potrzebny. ;PP Sam nie wiem, może coś ciut tańszego?

Wiesz, ja osobiście nie lubię przesiadać się z lepszego na gorsze. A dla mnie każdy LCD na matrycy TN jest gorszy od CRT. PVA w zasadzie często też, ale odwzorowanie kolorów (nie licząc czerni) ma równie dobre, co najlepsze CRT-ki. No i ma dużą przekątną, a to też się liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 16:13, ziptofaf napisał:

Hmm... A jakieś opinie by się jeszcze znalazły. ;PP Bo szukałem na komputroniku tej karty, ale jej znaleźć nie mogę. ;/ I to jest największy mankament, bo tam zamierzam kupować całego kompa.

Dnia 11.11.2008 o 16:13, ziptofaf napisał:

/.../

Możliwe, ale trochę drooogi monitor jak na mój budżet (do którego trzeba jeszcze wliczyć cenę głośników - około 150 zł - albo i więcej). Więc jeśli znalazłoby się coś chociażby z 300 zł tańsze byłoby dobrze, choć ten monitor sprawa wrażenie nieśmiertelnego. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 16:22, Chaotizz napisał:

Hmm... A jakieś opinie by się jeszcze znalazły. ;PP Bo szukałem na komputroniku tej karty,
ale jej znaleźć nie mogę. ;/ I to jest największy mankament, bo tam zamierzam kupować
całego kompa.

Nie rób tego! Przepłacisz co najmniej 500 zł. Znajomy kupował kompa w komputroniku (było to 2 lata temu) i zapłacił 4500 zł. W miesiąc później inny kumpel za 3500 zł zrobił szybszą maszynę (kupił cały na www.agito.pl - po pięciu dniach od zakupu kurier przysłał mu gotowego PC-ta :))
A więc moja dobra rada - miast na komputroniku zamów całość na www.agito.pl, www.gral.pl, www.apollo.pl. Oszczędzisz kilkaset złotych, a kompa może dostaniesz nawet nieco szybciej (nie powiem, żeby ci z komputronika jakoś ekspresowo składali PC-ty...).
A co do samej karty - tu masz recenzję: http://pclab.pl/art32994.html

Dnia 11.11.2008 o 16:22, Chaotizz napisał:

Możliwe, ale trochę drooogi monitor jak na mój budżet (do którego trzeba jeszcze wliczyć
cenę głośników - około 150 zł - albo i więcej). Więc jeśli znalazłoby się coś chociażby
z 300 zł tańsze byłoby dobrze, choć ten monitor sprawa wrażenie nieśmiertelnego. ;))


No to ja już nie pomogę. Wybacz, ale niestety na kiepskim sprzęcie (a w tej cenie na nic dobrego się nie nastawiaj) się już słabo znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować