Zaloguj się, aby obserwować  
Etnies

Final Fantasy XIII na X360 i PS3

15 postów w tym temacie

PS3 traci jednego z najlepszych exclusiveów. Na konferencji Microsoftu Yoichi Wada zapowiedział że Final Fantasty XIII wyjdzie również na Xboksa ;D. Jako posiadacz X360 cieszę się z tego bardzo że będę mógł zagrać w tak świetną grę :] Natomiast dla użytkowników PS3 jest to gwóźdź do trumny...

Info na temat FF XIII:
- Gra jest tworzona na "White Engine", specjalnym silniku stworzonym przez Square Enix na potrzeby konsoli Playstation 3.
- Motomu Toriyama jest reżyserem gry.
- Nad Final Fantasy Versus XIII pracuje Tetsuya Nomura. Film pokazany na konferecji został stworzony przez ludzi odpowiedzialnych za Final Fantasy VII: Advent Children, ale sama gra jest tworzona przez zespół odpowiedzialny za Kingdom Hearts.
- Film prezentujący Final Fantasy Versus XIII pokazywał młodego mężczyznę z mieczem podczas walki, sama gra ma obfitować w "niewiarygodną ilość akcji".
- Walki będą prowadzone w czasie rzeczywistym
- Możliwość grania w sieci

No i trailer : http://pl.youtube.com/watch?v=_ephE0HMts0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie fajna sprawa że FFXIII wyjedzie na obie platformy, jestem fanem tej serii jednak wydatek 1500zł na PS3 był poza moim zasięgiem a X360 jest coraz tańszy :)

Pozdrawiam! Swego czasu założyłem temat "Final Fantasy XIII czyli wielka szansa dla PlayStation 3?" jednak po E3 stał się on nieaktualny XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FF XIII może i być na X360.

Ale od początku serii był kojarzony z PlayStation. Więc robiąc FF XIII na pewno położyli nacisk na wersję PS3 i będzie ona lepsza.

Więc ja się nie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 10:05, Meykan napisał:

Ale od początku serii był kojarzony z PlayStation. Więc robiąc FF XIII na pewno położyli
nacisk na wersję PS3 i będzie ona lepsza.

Myślenie w taki sposób jest nie na miejscu. Jeżeli producenci zrobią taki myk, to po prostu nikt tego na xklocka nie kupi. I co? Będzie bida w Square Enix, bo sprzedadzą znacznie mniej, niżby chcieli. Ich zadaniem, pierwszym i najważniejszym, jest doprowadzenie obu wersji do perfekcji.
Pamiętajmy, że teraz multi-platformy wyglądają lepiej na X360, ponieważ programiści wciąż (tak, to już całe dwa lata) mają problemy z PS3. A niech ktoś powie, że Square Enix takich nie ma, to zaraz rzucę... linkiem.
http://polygamia.pl/nawet-square-enix-ma-problemy-z-architektura-ps3
Siln ik tworzony wewnętrznie, ale z Versus mają problemy, czyż nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To PlayStation jest kojarzony z Final Fantasy a nie odwrotnie.
Warto pamiętać, że seria nie zaczyna się od FF7 ale to już nie każdy wie.
FF1-6 ukazywały się na Nintendo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech niestety. Teraz normalnie takie konwersje zabijają serię.

Najpierw to jest niewinna jedna część a potem? Już wszyscy będą mogli w to grać i niedługo PS3 prawie że nic nie zostanie ale są takie firmy które nie dają się przekonać do M$ ale widać to się niedługo zmieni bo pieniądze zmieniają każdego, a M$ bankructwo nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie przekonały się te firmy, których prawa do gier trzyma Sony... ;-)
Ale, nie o tym temat - od tego jest topic o next-genach.
Jest gdzieś jakiś time-line z FF opisanymi wydarzeniami, które pomogą mi zrozumieć to, co zobaczę w FF XIII?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony też nie bo Sony to nie tylko konsole.
Ja nie widzę problemu w udostępnianiu swoich gier szerokiej masie użytkowników tak długo jak będą to gry grywalne.
Z tą erą konsol nie ma już jednej która ma 75% rynku jak to było przy PS1 i PS2 więc i polityka jest inna.
Zresztą, jeśli Tobie przeszkadza, że ludzie z xboxem zagrają w FF to idź do lekarza :)
Devil May Cry 4 jest świetnym przykładem, że gra może zyskać na takim podejściu.

WorldWar3PL: Każda część FF to osobna historia, z nowym systemem, nowymi postaciami, nowym światem. Poza charakterystycznymi elementami jak nazwy niektórych stworków, przedmiotów czy czarów nie ma powiązań. Tylko dlatego ta gra się trzyma. Równie dobrze każda z części może mieć swoją własną nazwę - to po prostu różne gry co jest zresztą świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 10:26, WorldWar3PL napisał:

Jest gdzieś jakiś time-line z FF opisanymi wydarzeniami, które pomogą mi zrozumieć to,
co zobaczę w FF XIII?


Kocham to. Wraz z premierą na Xkloca czeka nas zalew takich głupich pytań.

Final Fantasy to seria gier nie powiązanych ze sobą fabularnie. Póki co sequele do poszczególnych części wychodziły 3 razy. Parę spinoffów i anime do FF VII, sequel do FFX czyli FFX-2 oraz sequel FF XII na NDS czyli FF XII: Revenant Wings.

Serie są ze sobą nie powiązane, więc można zabierać się za każdą bez konkretnej chronologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już zacieram ręce czekając na posty "czemu nie ma Clałda którym grałem kidys na kompje w finalu XIII?!!!!oneononeeleven"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 10:33, Selv napisał:

Ja już zacieram ręce czekając na posty "czemu nie ma Clałda którym grałem kidys na kompje
w finalu XIII?!!!!oneononeeleven"


W sumie patrząc na tą główną bohaterkę FFXIII to jakby się patrzyło na kobietę Clouda ... czy może być coś lepszego ? :D

edit. ten trailer z YT jest słaby z pierwszego posta jest słaby, sprawdźcie sobie ten:
http://www.gamevideos.com/video/id/19936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, to Clouda nie pasuje takie `coś` :P
Szczerze mówiąc, to obstawa FFX3 przypomina mi póki co X-2, takie pluszowo-bezpłciowe postacie. Dwie kreski i już masz z faceta kobietę i odwrotnie :|

edit: ten jest równie slaby co poprzedni, ot, nowe AMV, zresztą, po co komu AMV skoro można zrobić po prostu dobre scenki na engine gry? (DMC4, MGS4?). Czasy gigantycznych AMV powinny się skończyć na PS1 (gdzie FF7 to jedna płytka pozostałe to AMV ;| )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 10:37, Selv napisał:

E tam, to Clouda nie pasuje takie `coś` :P
Szczerze mówiąc, to obstawa FFX3 przypomina mi póki co X-2, takie pluszowo-bezpłciowe
postacie. Dwie kreski i już masz z faceta kobietę i odwrotnie :|


Taaa, czekam ciągle aż ktoś pobije zajebistość Aurona :)

Dnia 19.07.2008 o 10:37, Selv napisał:

edit: ten jest równie slaby co poprzedni, ot, nowe AMV, zresztą, po co komu AMV skoro
można zrobić po prostu dobre scenki na engine gry? (DMC4, MGS4?). Czasy gigantycznych
AMV powinny się skończyć na PS1 (gdzie FF7 to jedna płytka pozostałe to AMV ;| )


Chodziło mi o jakość, ta z YT jest nie do wytrzymania. Jeśli chodzi o filmiki na silniku gry to w obecnym momencie - po premierze MGS4 - powinny być albo przerwyniki na enginie gry, albo naprawdę boskie na CG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 10:30, Taikun napisał:

Kocham to. Wraz z premierą na Xkloca czeka nas zalew takich głupich pytań.
Final Fantasy to seria gier nie powiązanych ze sobą fabularnie. Póki co sequele do poszczególnych
części wychodziły 3 razy. Parę spinoffów i anime do FF VII, sequel do FFX czyli FFX-2
oraz sequel FF XII na NDS czyli FF XII: Revenant Wings.

Trudno, żebym jako gracz niepowiązany wcześniej z Final Fantasy (nie licząc wszystkich znajomych biegających w kółko i krzyczących "OMG ROXORZ"), miał wiedzieć o takowym fakcie. Proszę o szczyptę wyrozumiałości :)

Dnia 19.07.2008 o 10:30, Taikun napisał:

Serie są ze sobą nie powiązane, więc można zabierać się za każdą bez konkretnej chronologii.

Świetnie, na moją korzyść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gameplay z wersji demo FF XIII.

http://www.youtube.com/watch?v=zySU8m15mFg - part 1/3
http://www.youtube.com/watch?v=5tcN_Gq9nvI - part 2/3
http://www.youtube.com/watch?v=-YUauFz6I9A - part 3/3

Gra prezentuje się naprawdę znakomicie ,mam wrażenie że będzie to najlepszy jrpg w jakiego przyjdzie mi zagrać ;) Premiera w japoni - zima 2009 ,w europie/usa - początek 2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować