Zaloguj się, aby obserwować  
Piterixos

Słownik Forumowy :-)

13 postów w tym temacie

Nie wiesz co znaczy dane słowo albo zwrot? Gubisz się w Bogactwie skrótów? Nie szkodzi! Zapytaj tu, a ktoś wytłumaczy ci o co biega :-)

Jak sama nazwa i wstęp wskazuje w tym temacie będzie można pytać o znaczenie różnych słów, zwrotów i określeń. Nawet tych z pozoru najprostszych. Żeby było łatwiej rozwiązać problem proponuje aby jeśli słowo występuje na jakiejś stronie internetowej, to żeby podać do niej link. Czyli np. znajdziesz na gram.pl w temacie o jakiejś grze słowo, którego nie rozumiesz, to mówisz o jaką grę chodzi i dla pewności podajesz link do tego tematu z niezrozumiałym słowem(oczywiście nie zapomnij o podaniu o jakie słowo Ci chodzi!!!). Oczywiście zadawane pytania nie muszą dotyczyć tylko gier. Można pytać niezależnie od tego czego tyczy się trudny wyraz (albo zwrot, albo określenie).

Mam nadzieję że taki temat pomoże wielu osobom i że będę mógł z dumą powiedzieć: ''''W końcu udało mi się założyć jakiś porządny temat''''

Ja dość często widuje ten skrót: BTW. Ale co do jego znaczenia wciąż nie jestem pewien i chciałbym żeby ktoś ''''wytłumaczył mi o co biega''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 12:21, Piterixos napisał:

Ja dość często widuje ten skrót: BTW. Ale co do jego znaczenia wciąż nie jestem pewien
i chciałbym żeby ktoś ''''wytłumaczył mi o co biega''''.


BTW=by the way angielskie przy okazji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 12:21, Piterixos napisał:

Ja dość często widuje ten skrót: BTW. Ale co do jego znaczenia wciąż nie jestem pewien
i chciałbym żeby ktoś ''''wytłumaczył mi o co biega''''.


BTW = By The Way - a tak przy okazji

Pozdrawiam

EDIT - Sry spóźniony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 12:39, Piterixos napisał:

A powie mi ktoś co oznacza DDR2 i DDR3? Wiem tylko tyle że to się jakoś wiąże z pamięcią
RAM i że DDR3 jest (chyba) leprze.


Tak to na pewno wiąże się z pamięcią RAM. To po prostu kolejne jej generacje. DDR -> DDR2 -> DDR3
Każda kolejna wersja jest w jakimś stopniu lepsza!!! DDR3 np. wnosi mniejsze zużycie energii i oczywiście większą przepustowość. Ale to pokrótce. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej poszukaj sam np. na Wikipedii.

EDIT - trombocylek - pwner oznacza brak mi słów. (chyba ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 13:27, GrooG napisał:

Po wszelkie skróty lub dziwne ''zwroty'', tj wszyste te BTW, WTF, FTW, zOMG, ASAP, AFAIK,
itp polecam stronkę http://www.urbandictionary.com/ (tylko (chyba) po angielsku, rozwinięcie
skrótu i zwykle obrazowe wytłumaczenie znaczenia :P)
zawiera niecenzuralne słowa ;]


Ale zauważ że np. na innych forach też są tematy o śmiesznych rzeczach, a jakoś nasze kwasy dobrze się trzymają i nikt nie mówi, żeby dopisywać się gdzie indziej tylko dlatego że tam jest ''''większa baza dowcipów'''' To samo się tyczy innych tematów. Poza tym ta stronka jest po Angielsku więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 12:39, Piterixos napisał:

A powie mi ktoś co oznacza DDR2 i DDR3? Wiem tylko tyle że to się jakoś wiąże z pamięcią
RAM i że DDR3 jest (chyba) leprze.


DDR oznacza Double Data Rate ( następca SDRAM ) - technicznie rozwiązane jest to tak,że w DDR operacje wykonuje się na obu zboczach cyklu - wznoszącym i opadającym ( zbocza to moment przejścia ze stanu x w y i odwrotnie ) DDR3 jest rzekomo lepsze. Chodzi tu o wprowadzenie większych częstotliwości pracy przy mniejszym napięciu pamięci. Jednak zegary tej pamięci czyli opóźnienia też są wyższe od DDR 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2009 o 12:43, Doktor14 napisał:

EDIT - trombocylek - pwner oznacza brak mi słów. (chyba ;])

huh??? od kiedy pwner owner itp to brak mi slow, jz samo er powinno ci sugerowac ze chodzi o osobe
CHodzi o dobrych graczy najczesciej bo sie tego najczesciej uzywa w sieciowkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam polską wersję Urban Dictionary - www.miejski.pl, na tej stronie są wytłumaczone wszystkie skróty, potoczne słowa itp.

Uwaga - strona zawiera niecenzuralne słowa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować