• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Auditore

Dobre chłodzenie za rozsądną cene

Pytanie

Witam. Potrzebuję tani, ale dobrze chłodzący wentylator/radiator oraz jeśli to możliwe jak najcichszy. Cena do 100zł, ale jeśli przekroczy o te 10 czy 20zł to nie robi różnicy(Nie wliczam w to koszt przesyłki). Mój procesor to Athlon 64 X2 6000+ z podstawką AM2. Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.08.2010 o 12:13, Phobos_s napisał:


A który z nich poleciłbyś bardziej? Ten droższy zapewne lepszy? I jeszcze jedno pytanie. Czy zmieści mi się ten droższy jak mam płytę główną AMD M2N (Bardzo podobna do tej, praktycznie identyczna http://allegro.pl/asus-m2n-nvidia-nforce-430-socket-am2-gw-fv-ss-i1208014325.html#gallery )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zdam się na Ciebie i zakupię Scythe''a. Tylko zastanawia mnie właśnie to czy się zmieści, ale ten widać jest nieco mniejszy i lepiej się prezentuje. Wielkie dzięki za pomoc i mam nadzieję, że dobrze będzie się sprawować. Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oj lepiej sobie wymierz wszystko przed zakupem, sam jestem posiadaczem chłodzenia od scythea [co prawda starszy model - mugen, bo i mój komp już ma prawie 2.5 roku] i miałem spory problem z zamontowaniem całości w mojej budzie [a tą mam od chiefteca, jak wiadomo ich budy są szersze niż standardy], musiałem radiator od chłodzenia zamontować na tylnej części obudowy, bo na sam "grill" się niestety nie zmieścił [buda by się nie zamknęła]

W razie czego zawsze trzeba się przygotować na dodatkowy wydatek, na wiatrak boczny zamiast radiatora nakładanego na samo chłodzenie. Aczkolwiek takie rozwiązanie mi w niczym nie przeszkodziło, procka i tak skręciłem do 4.0 a temperatury mam niskie i stabilne [idle 35-38, stres 52-58]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam nadzieję że zmieści się, nie wygląda na zbyt duże przynajmniej na tych screenach od Phobos_s''a. Później podam Wam dokładne wymiary mojej obudowy i typ płyty głównej(Sama płyta główna raczej napewno jest ATX, obudowa nie jestem pewien ale chyba też ATX). Z montażem mogę mieć problem, bo nigdy tego nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fakt, mugen to był straszny klocek =) [nie mniej chłodzi do dziś dnia pierwsza klasa], ze zdjęc widac, że katana jest jednak dużo mniejsza.
W ogóle jak rozpakowałem pierwszy raz mugena to wrażenie było : 0.o WTF?!? Jak to zamontować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ta płyta którą pokazałem w linku wcześniej to moja płyta główna, sam się dziwiłem dlaczego praktycznie identyczna jest. :D ( http://allegro.pl/asus-m2n-nvidia-nforce-430-socket-am2-gw-fv-ss-i1208014325.html#gallery)

Co do obudowy nie mam pewności jakich rozmiarów jest(dokładnie), ale kupywałem ATX, jestem tego pewien. Musi sie zmieścić. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mam go bezpośrednio na procesor przyczepiać czy dostanę jakiś manual do niego co i jak zrobić? Lepiej pytać więcej i wiedzieć tyle ile powinienem a nie później coś spieprzyć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować