• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
1096

Kupno routera- pytania

Pytanie

Wiem że jest temat routery, ale tam prawie nikt nie zaglada, więc postanowiłem założyć temat w pomocy technicznej.
Dobra, jestem prawie całkiem zielony jeżeli chodzi o routery
Mam aktualnie dość słaby router firmy thompson (standard b/g) i mam sporo za mały zasięg internetu w domu, kupiłem do niego inną dużą antenę, ale zasięg się prawie nie poprawił dlatego planuję więc kupić nowy w standardzie (b/g/n).
Mam, więc sporo pytań
1. W sklepie pytałem się czemu routery w standardzie n są takie tanie (70zł). Dowiedziałem się, że jest kilka wersji, 150 lub 300 (rozumiem, że chodzi to jakie łącze jest w stanie router obsłużyć, ilość Mbit???), te 150 to podobno tylko podrasowane g i nie daje dużo lepszego zasięgu niż standardowe g, więc powinienem kupić wersje 300. Czy to co powiedzieli mi w sklepie to prawda?
2. Mój laptop, jeżeli chodzi o sprzęt sieciowy ma takie coś (nie wiem o co tu chodzi, nie znam się, czy to są karty sieciowe czy coś innego?), dane wziąłem z jakiejś strony
:: Łączność
Broadcom NetLink Gigabit Ethernet (10/100/1000MBit), Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter (bgn)
Czy mój laptop w pełni wykorzysta możliwości routera w standardzie [300] n?
3. Jak bardzo jeżeli chodzi o zasieg/siłę zasięgu różni się router danej firmy w wersja z 1 antenką, dwoma czy trzema. Czy warto dopłacić trochę i zamiast wersji z 1 anteną kupić wersję z trzema. Może lepiej sprawdzi się jedna ale za to duża antena, 38cm firmy pentagram wersja 9db czy coś takiego...
4. Z ciekawości, czym różni się dobry router za 250zł (wersja 300 n z 3 antenkami) od takiego za 500-800zł?
5. Czy korzystając z mojego ipoda, który ma kartę sieciową w standardzie g, odczuję różnicę w zasięgu kupując ten nowy router
6. Widziałem 2 podobne routery, tej samej firmy, oba działają w standardzie do 300mbit "n" różniły się tym, że jeden miał w specyfikacji
Interfejs LAN: 4x 10/100/1000BaseT
Interfejs WAN: 1x 10/100/1000BaseT
a drugi
Interfejs LAN: 4x 10/100BaseTX
Interfejs WAN: 1x 10/100BaseTX
Co to oznacza?
7. Co oznacza że router ma wbudowany modem i funkcję voip
8. Biorę internet 8mbit z lokalnej kablówki, na ceneo muszę wybrać przeznaczenie routera, czy jest to DSL, ADSL czy jeszcze coś innego i co to wvogóle oznacza?

Proszę o odpowiedzi to dla mnie bardzo ważne.Wiem, że mam dużo pytań, ale przed zakupem muszę posiadać podstawowe informację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

nie rozumiem, mój router łączy się z siecią (lokalna kablówka) przez taki dziwny wkręcany kabel, zaden z routerów które do tej pory znalazłem takiego wejścia nie ma, wszytskie mają DSL/ADSL lub enthernet, jak nazywa się to moje wejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sorry za 3 posty, ale musze cos dopisac jeszcze
Obecnie ten router jest podlączony kablem antenowym chyba??? Czy muszę poprowadzić jakiś kabel od tego starego routera do tego nowego, bo routerów z takim wejściem nie znalazłem :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ogólnie to nie bardzo się na tym znam ale mogę rozwiać jedną Twoją wątpliwość - router za 300 zł a za 50 nie jest różnicą (przynajmniej dla mnie). Osobiście używam tego drugiego i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować