Bambusek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  6970
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralna

O Bambusek

 • Ranga
  Kapłan Pacmana
 1. Total War: Thrones of Britannia opóźnione

  Czyli jak ktoś w Polsce chce zagrać na premierę to zostaje mu kupować wersję cyfrową. 
 2. Tekst w punkt, ale weź to SJW przetłumacz... Problem jest taki, że w wojnach ideologicznych rozsądek i logika zawsze przegrywa, do głosu dochodzą emocje i czysta chęć postawienia na swoim wszelkimi możliwymi sposobami. Więc nagle się okazuje, że skoro ktoś tam w XV wieku potrafił namalować osobę czarnoskórą to ci czarnoskórzy na pewno tam byli i to w ilościach hurtowych. Na bank, bo przecież jak inaczej by wiedział, jak wyglądają? Co prawda ludzie jeszcze wcześniej potrafili malować hydry, bazyliszki, smoki, centaury i całą resztę mitologiczno-legendowej ferajny, a nikt nie powie, że autorzy tych dzieł widzieli takie stworzenia na żywo, ale to szczegół. Jak wiadomo można namalować iluśtam głowego wężowatego tylko słysząc o nim opowiadanie, ale człowieka o innej kolorze skóry - no, tu już trzeba na własne oczy zobaczyć, inaczej się nie da.   
 3. Polscy politycy niech lepiej zamkną te swoje spasione mordy, już wystarczy w środowisku myśliwych debili potrafiących zabić psa, który się oddali kilka kroków od właściciela. Troglodyci najpierw strzelają, potem dopiero następuje jakiś krótkotrwały proces myślecia i się zaczyna wymyślanie jak to wcale "myśliwy" nie jest winny. Wielu z nich jedyne na co zasługuje to żeby im ten sztucer wsadzić w odbyt i pociagnąć za spust. 
 4.   Inne czasy, wtedy była transformacja, prawa rynku dopiero zaczynały działać. A teraz mamy pełne blaski i cienie kapitalizmu, mechanizmy rynkowe w budowlance i developerce mieszkaniowej działają jak wszędzie.
 5. Ludzie jak Serafin tego niestety nie rozumieją. Oni są na wojennej ścieżce w imię obrony mniejszości (chociaż przecież mniejszość to pojęcie względne, w Polsce mniejszością są czarni, ale już w Japonii mniejszością są biali) i dla nich kolorowy ma być w każdej grze i dziele popkultury, bo inaczej to rasizm i popieranie wyższości rasy białej. A jeszcze wszelcy piewcy czarnoskórych w Królestwie Czech początku XV wieku pokazują na blog niejakiego MedievalPOC, gdzie są wpisy pokazujace kolorowych w sztuce. No super, tylko przecież nikt nie twierdził, że jakiś średniowieczny malarz nie mógł wiedzieć o istnieniu ludzi o innym kolorze skóry. Ale czy to dowód, ze ich widział na oczy kiedykolwiek? Grecy hydrę nemejską też gdzieś namalowali a chyba nikt normalny nie powie, że autor dzieła stał za Heraklesem i patrzył, jak ten się z poczwarą tłucze.
 6. Z Jadwigą to pewnie wyjaśnienie jest dużo prostsze: Firaxis w Brave New World dali Kazimierza Wielkiego a do VI uznali, ze wezmą kolejnego władcę z listy. A, że o Ludwiku to i w samej Polsce mało się pamięta i mówi to wyszło, że następna była Jadwiga. 
 7. Ale przecież ten problem jest niemalże stary jak świat. Nieszczęśliwa miłość była obecna na długo zanim ktokolwiek odkrył prąd, a co tu mówić o komputerach czy grach. Jeśli już ktoś sobie palnie w łeb przez kobietę to właśnie wychowany pod kloszem, karmiony social justice bzdurami pizduś zagrywający się w "postępowe" gry od BioWare (gdzie faktycznie relacje damsko-męskie są wyjątkowo proste) niż mający, według Sławka, kryzys typ macho. Bo macho jak dostanie kosza u jednej to wzruszy ramionami i pójdzie do drugiej, a pizduś weźmie to wszystko do siebie i pójdzie rozpaczać niczym Werter.
 8. No dokładnie tak jest. Bezstresowe wychowanie, trzymanie pod kloszem, przekonanie, że "moje dziecko jest naj naj naj i musi o tym wiedzieć", a potem trzeba się zmierzyć z prawdziwym życiem, przychodzi pierwszy, drugi, trzeci kop w jaja i problem, bo przecież nie tak miało być.
 9. Dla Serafina Kingdom Come jest jak najbardziej grą rasistowską (i ksenofobiczną jako bonus), czego nie omieszkał ogłosić kilka dni temu na facebooku
 10. Jak ja byłem w szkole to dziewczyny tez uczyły się lepiej, gry, i ogólnie twory popkulturowe, były jeszcze bardziej męskie, wzorem człowieka sukcesu nie jestem a jakoś sobie w łeb nie palnąłem i z tego co wiem to moi koledzy też tego nie zrobili. Tylko nas nie wychowywano pod szkłem, nie posyłano na milion pińćset dodatkowych zajęć, bo Karolek/Juzio/Jasio to taki zdolny, że na pewno będzie drugim Rembrantem, Mozartem, Einstainem i Mickiewiczem, a w wolnych chwilach, w ramach rozgrzewki przed galawręczenia nagrody Nobla, jeszcze zdobędzie tytuł króla strzelców MŚ. Nas nauczono, że nic za darmo nie ma, że nie jesteśmy za sam fakt urodzenia władcami wszechświata i okolic, ale też wiedzieliśmy, że jak będziemy naprawdę w bagnie to rodzice pomogą. A dodatkowe zajęcia jak już to te, na które się chciało, co najwyżej przed maturą jakieś korepetycje z jezyka czy określonego przedmiotu. I to, że w tv rządzili macho w stylu Arniego i Sylwka, przeplatanych Brucem Willisem, z przerwami na Żółwie Ninja (seria z lat 80-90, gdzie April to była wścibska dziennikarka uprowadzana i wymagająca ratunku średnio 5 razy na odcinek), a w grach hitem była Contra, nie miało na nic wpływu. 
 11. W USA panuje chory system, w którym politycy mają finansowanie swoich kampanii wyborczych z kieszeni prywatnych firm i wiadomo, że te firmy nie robią tego za darmo. 
 12. Serafin byl związany z Agorą, ale nie z Polygamią tylko z siostrzanym do niej GameCornerem. A wcześniej był na gry,imro.pl. Co do Nowackiego - nie wiem.
 13. Patrząc na to, co się dzieje na jednym z profili facebookowych, spodziewajcie się wkrótce felietonu Serafina albo Nowackiego (albo obu tych panów) na temat szkodliwości braku czarnoskórych w tej grze.  Czujcie się ostrzeżeni :)  
 14. Po pierwsze - im mniej polityki, tej prawdziwej, w grach tym lepiej. Wystarczy oibecnego syfu, nie ma sensu ciężarówkami zwozić kolejnego.  Po drugie - akurat kwestii, o której teraz najgłosniej dobrze w grze się zrobić nie da, skończyłoby się tylko zaognieniem sytuacji, bo twórcy albo by usłyszeli, że wyolbrzymiają albo odwrotnie, że nie pokazali całej prawdy itp.