• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
borwel

World of Warcraft: The Burning Crusade i problem z instalacją

Pytanie

Zainstalowałem WoW-a i od razu zacząłem instalować TBC ale po włożeniu płyty nr.2 przestał ją czytać i installer się zawiesił. Pomyślałem że musze mieć zainstalowane patche więc je ściągnąłem i prz y patchu 2.1 powiadomił mnie że moja wersja (po pierwszym patchu 1.12) nie wymaga tego patcha. A Burning Crusade dalej robi to samo i przy 2 płytce się wiesza. Czasem wcześniej czasem póżniej ale się wiesza. Co mam z tym zrobić?? Psze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Problem najczęściej spowodowany jest poprzez zainstalowany na komputerze program antywirusowy Kaspersky blokujący prawidłowy przebieg instalacji gry.

Proszę w przypadku tego problemy skorzystać z poniższej procedury

I. Zainstaluj grę z dysku twardego

1. Na pulpicie systemu operacyjnego Windows, kliknij dwukrotnie na ikonie Mój komputer.
2. Wybierz dysk, na którym chcesz utworzyć nowy folder.
3. W menu Plik wybierz polecenie Nowy, a następnie Folder.
4. Wpisz nazwę nowego folderu, na przykład GRA i naciśnij klawisz ENTER.
5. Włóż dysk numer 1 z grą do napędu CD-ROM lub DVD-ROM (wyłącz ekran autostartu).
6. W oknie Mój komputer kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę napędu CD-ROM lub DVD-ROM, a następnie na polecenie Eksploruj.
7. W menu Edycja wybierz polecenie Zaznacz wszystko, następnie ponownie w menu Edycja polecenie Kopiuj.
8. Kliknij prawym przyciskiem myszy na folder utworzony w punkcie 3, a następnie wybierz polecenie Wklej.
9. Opisaną procedurę zastosuj dla kolejnych dysków gry.
10. Po skopiowaniu wszystkich plików na dysk twardy, przejdź do katalogu, gdzie płyty zostały skopiowane.
11. W folderze GRA kliknij dwukrotnie plik setup.exe aby uruchomić instalację. W trakcie instalacji żadna płyta nie może znajdować się w napędzie CD-ROM.

UWAGA: Ten sposób instalacji gry, wymaga dodatkowego miejsca na dysku twardym. Ilość miejsca zależna jest od liczby płyt (każdy dysk zajmuje około 700MB)

II. Opróżnij foldery z plikami tymczasowymi

Przejdź do katalogów wypisanych poniżej i usuń całą zawartość tych folderów:
C:\Windows\Temp
C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne*\Temp

*Katalog Ustawienia lokalne jest folderem ukrytym. Aby włączyć wyświetlanie ukrytych plików i folderów, należy w dowolnym oknie kliknąć na Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> Pokaż ukryte pliki i foldery.

III. Uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie zainstaluj grę

1. Kliknij "Start" na pasku zadań
2. Wybierz "Uruchom"
3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:
Przetwarzaj plik system.ini
Przetwarzaj plik win.ini
Załaduj elementy startowe

5, Przejdź do zakładki "Usługi"
6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz powrócić do uruchamiania normalnego (powtarzając powyższą procedurę).

IV. Zmień nazwę katalogu InstallShield na InstallSield_old (katalog ten znajduje się w folderze (C:\Program Files\Common Files\)

pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. mam problem z zainstalowaniem dodatku do WoW The burning crusade. Instaluję dodatek który ściąga sobie patche i po ściągnięciu ich następuje koniec nic się niedzieje gra wyłącza się. Poprosiłeem o pomoc dział pomocy technicznej i otrzyłamem odpowiedz aby usunąć plik WTF i włączyć repeir.exe ale po wykonaniu tych czynności jest nadal ten sam problem. Jeżeli ktoś się z tym spotkał to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć to oznacza iż zapora twoja antywirusowa nadal blokuje grę (po każdym patch''u zawsze należy utworzyć nowe reguły - większość programów antywirusowych po zmodyfikowaniu pliku exe blokuje jego komunikacje z interntem)

Możesz także la testu uruchomić grę w trybie czystego bootowania i w tym trybie uruchom ją.
Info znajdziesz we wcześniejszym poście: III. Uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie zainstaluj grę

Pozdrawiam

PS. listę portów znajdziesz w dziale pomocy technicznej na poniższej stronie: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=153&p=451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, akurat zakupiłem dodatek the Burning Crusade. Niestety, na płycie nie ma pliku setup.exe , ani install.exe . Jest blizzard installer, ale gdy się otwiera okienko, nie ma opcji install, tylko uninstall i play, a jednak, gdy zaczynam grę, to nie mogę zrobić sobie krwawego elfa ani dranei, czyli gry nie ma. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie. <płacząca buzia>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2009 o 16:36, Kubapajonczek napisał:

Witam, akurat zakupiłem dodatek the Burning Crusade. Niestety, na płycie nie ma pliku
setup.exe , ani install.exe . Jest blizzard installer, ale gdy się otwiera okienko, nie
ma opcji install, tylko uninstall i play, a jednak, gdy zaczynam grę, to nie mogę zrobić
sobie krwawego elfa ani dranei, czyli gry nie ma. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie. <płacząca
buzia>

Dodałeś key burning crusade do swojego konta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2009 o 18:25, Yoruaaw napisał:

> Witam, akurat zakupiłem dodatek the Burning Crusade. Niestety, na płycie nie ma
pliku
> setup.exe , ani install.exe . Jest blizzard installer, ale gdy się otwiera okienko,
nie
> ma opcji install, tylko uninstall i play, a jednak, gdy zaczynam grę, to nie mogę
zrobić
> sobie krwawego elfa ani dranei, czyli gry nie ma. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.
<płacząca
> buzia>
Dodałeś key burning crusade do swojego konta ?

dodałem, ale kiedy pisało "continue to upgrade account to burning crusade"(co było po wpisaniu keya) to cały zabieg się zaczął od nowa i po ponownym wpisaniu keya pisało że juz go użyto(wiadomo, przecież to taki sam zabieg) i powinno być ok. Nawet po przeinstalowaniu gry, kiedy rzekomo już się dało zainstalować TBC, to jednak
dalej nie ma krwawych elfów i draenei. Nie wiem co robić :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
A nie masz jakis kolegow grajacych w WOWa???
Przekopiuj sobie po prostu caly folder WOW i zobacz jak bedzie wygladala gra i czy beda jakies problemy
Mialem podobny problem co ty ale powyzszy przepis zadzialal u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kopiować, kopiowałem. Lecz tak czy siak jest "play the game" i uninstall a nie ma opcji instalacji. Jak by gra była zainstalowana. Na koncie w battlenet też pisze, że konto to WoW + The Burning Crusade. Ale jak już wchodzę do gry, to nie mam dostępu do nowych ras, a na dysku też miejsca nie jest więcej zajętego, czyli gry jednak nie ma. Co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety,ten instalator zachowuje się tak samo jak moja gra(tylko uninstall a jak daję play to włącza się podstawka).Już nie wiem co robić.Na moim koncie gra jest dodana ale nowe rasy nie są aktywne.Pisałaem do pomocy technicznej ale ich rady ( żeby włączyćrepair)nie pomogły.Dzisiaj napisałem łamaną angielszczyzną do Blizzarda.Dzięki za dotychczasową pomoc i niestety dalej załamka:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>a jak daję play to włącza się podstawka

Klient gry jest zawsze wspólny dla każdej wersji, tj tak samego World of WarCraft jak WoW z TBC lub WoW z oboma dodatkami. Nie ma jakiejś osobnej aplikacji/skrótu do dodatku, po prostu wszystko jest doinstalowywane (i odblokowywane po dodaniu klucza z dodatku do konta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To już zdążyłem zauważyć, ale w rogu jest napis "upgrade to burning crusade" mimo iż mam wszystkie patche a klucz wpisałem. Do instalacji w tym instalatorku wybierałem TBC. Nadal nic nie działa, tj. rasy, dodatki itp. nieaktywne. <płacząca buzia>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok, problem już rozwiązany :D. Po napisaniu do Blizzarda firma zrobiła co trzeba i już mi wszystko chodzi. Najwyraźniej coś się pokićkało z keyem, i już mam odblokowane. Dziękuję bardzo za waszą pomoc w tej sprawie, i dziękuję pomocy technicznej. Dzięki wam wszystkim skontaktowałem się z Blizzardem i odblokowali mi TBC :). Pozdrowionka! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować