• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Tenebrael

Heroes 3 - Problem z Windows 7

Pytanie

Witam

Zakładam nowy temat, gdyż podobnego problemu nie znalazłem jeszcze na forum, a mocno przeszkadza w grze.

Mianowicie posiadam netbooka Asusa, z Intel Atom 450, Intel Graphic Accelerator 900 i 1GB Ram, no i z Win 7 Starter na pokładzie. Ostatnio chciałem pograć na nim w Heroes of Might and Magic 3. Niestety, są z tym problemy...

Otóż gra (przeciwnie, jak u innych na Win Vista) instaluje się bezproblemowo. Uruchomienie? Spoko. Jednak po pewnym czasie gry (ale w różnych momentach, zależnie od konkretnego uruchomienia) zawiesza się (przestaje odpowiadać). Zauważyłem, że dzieje się to cyklicznie, a konkretnie: za pierwszym uruchomieniem po dłuższym czasie, kiedy zrestartuję - po kilku minutach, po kolejnym restarcie - już na etapie wczytywania save''a. Ma ktoś pomysł, co z tym fantem zrobić?

Dodam, że najbardziej oczywiste sposoby, jak ustawianie trybu zgodności (w sumie wszystkich możliwych) czy uruchamianie jako administrator, albo też wyłączanie kompozycji wizualnych czy uruchamianie w rozdzielczości 640x480 już dawno wypróbowałem - nic to nie daje.

Problem z wydajnością netbooka raczej odpada, bo to stara jak świat gierka. Raczej coś z Win 7, ale dziwne, bo na Viście (i to bez SP jakiegokolwiek) gra chodziła jak złoto...

0

50 odpowiedzi na to pytanie

• 0

U mnie na Windows 7 64bit nie pomagały żadne zgodności - zawsze po jednej czy dwóch turach gre wywalało do pulpitu.
Jest prosty sposób żeby HoMM3 działał na Win7 bez problemu. Wystarczy zainstalować VMware Player, na nim Windowsa XP i aktywować akcelerację 3D (musi być XP - na innych akceleracja nie działa) i gra chodzi bez jakichkolwiek problemów. :) Na windowsowym TrybieXP gra się nie uruchamiała ale plik trybu XP można otworzyć w VMware Playerze i również powinno działać

0

• 0

To, że H3 jest najlepszą grą jaka narazie się pojawiła na PC to wszyscy już wiemy.
Pytanie tylko dlaczego mi nie działa tak jak powinna?
A dokładnie: mam win7, single player działa, kampanie mogę sobie pykać spokojnie, ale jak odpalam grę z kuzynem przez GameRanger to zawiesza mnie się co pewien czas jak kolegom powyżej.

Inny program niż GameRanger nie wchodzi w grę bo to jedyny na jakim udało nam się połączyć i zagrać.

0

• 0

Mi się udało rozwiązać problem z heros 3 na win 7 i w dodatku na laptopie :)

0

• 0

Ściągnijcie moda do wysokiej rozdzielczości linka nie dam bo nie wiem skąd to mam. Plik nazywa się Homm3_HD_2.82f Włączcie plik Heroes3HDsetup ustawcie sobie rozdzielczość max monitora. A w pliku Heroes3HD.exe - czyli włączenie gry - zmienić zgodność na 98/Me. Co prawda po włączeniu gry jest mały pasek u góry jakby chodziło w oknie i przesuwać obraz trzeba myszką po mapie ale działa i nie wywala do systemu. Pozdro dla wszystkich fanów:):):)

0

• 0

A u mnie jeszcze inny problem:
Windows 7 64BIT na laptopie:

Mianowicie nie moge sobie poradzic z zapisem stanu gry.
Gra sie odpala bez problemu i to w normalnym trybie czyli tak jak system (nie musze uruchamiac w trybie zgodnosci) i nie wywala , wszystko ladnie smiga tylko jest maly problem , iz nie da sie zapisac stanu gry.
Macie jakies propozycje czy da sie to jakos naprawic zrobic??
Moze komus to pomoze:

Lapek:
Sager/Clevo P170HM
Proc: Intel i7-2720QM
GFX: ATI HD-6990
Ram: 8GB 1600MHz
HDD: 2x WD 1000GB (Raid 0)

Chyba najwazniejsze w konfigu podalem, teraz tak : Dysk podzielony na 2 partycje 1 systemowa 50GB i druga reszta. Obydwie sformatowane w NTFSie. Gra zainstalowana na drugiej partycji.
Probowalem uruchamiac w trybie zgodnosci , jako administrator itp , ale efektu nie ma gra smiga ale nie da sie zapisac stanu gry.
Jakies propozycje ??

0

• 0

Dla posiadaczy złotej edycji HOMM 1+2+3

Problem dosć szybkiego zawieszania sie w/w wersji pod win7/64 na laptopie z apu e-450

rozwiązanie:
Po przestudiowaniu wielu forów znalazlem jądro problemu jakim jest kiepska współpraca Homm3 z wielordzeniowymi procesorami, można po uruchomieniu Homm3 wywołać Menadzera zadań windows w trybie administratora i szybciutko odpalić koligację na 1 rdzeniu dla procesu Homm3.exe, ale całą sprawę załatwia malutki programik ImageCFG:
http://www.robpol86.com/index.php/ImageCFG

po pobraniu kopiujemy go do katalogu z grą i tworzymy plik start.bat o takiej zawartosci

imagecfg -a 0x2 heroes3.exe
heroes3.exe

po odpaleniu start.bat homm3 uruchamia się na rdzeniu nr 1 procesora niezależnie od ilości rdzeni i można grać zgodność i tryb administratora nie są wymagane

0

• 0

Użyłem tego skryptu i gra działała bezproblemowo tylko przez 1 dzień. Teraz nawet jak uruchamiam przez start.bat, to i tak znów wiesza się po kilku turach.

0

• 0
Dnia 16.03.2013 o 02:46, bananowy89 napisał:

panowie gram na notebok i mam win 7 i mi sie wylacza h3 co pare minut...

Może napisał byś chociaż model tego noteboka ?

0

• 0

Kiedy chcę włączyć zainstalowaną z płyty grę Heroes 3, pojawia mi się informacja o braku plików gry Heroes 3 i ponownym zainstalowaniu. Instalowałem kilka razy na Windows 7 i nic. Proszę o pomoc.

0

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0