Adadid

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Adadid ostatnio wygrał w dniu: 31 Lipiec 2019

Adadid miał najwięcej polubień!

Reputacja

2 Neutralna

O Adadid

 • Ranga
  Obywatel

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Adadid

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Wszystkim pokrzywdzonym użytkownikom dawnego Kolektywu zalecam pilne skontaktowanie się z Gramem - jakimś cudem jego pracownicy podesłali mi pliki mojej strony. Na PW mogę udzielić więcej porad czy informacji. Tak dla kontrastu opowiem też anegdotę: konkurencyjny wobec Gramu serwis Gry-Online również posiadał podobny do Kolektywu program - tzw. Federację. Niedawno jej serwery też zostały niespodziewanie wyłączone. Jak możemy jednak przeczytać na forum Przygodoskopu, po interwencji admina tego forum Gry-Online nie tylko podesłało backup strony w ciągu kilku, góra kilkunastu godzin, ale nawet tymczasowo przywróciło do życia serwery, żeby wspomniany portal w żaden sposób nie ucierpiał. Różnica w podejściu do drugiej osoby jest aż nadto widoczna.
 2. Adadid

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Naprawdę liczycie na odpowiedź? Przecież ten portal upadł we wszystkich swoich płaszczyznach na najpodlejsze dno. Użytkowników Kolektywu, w tym mnie, pracownicy gram zwodzą już od roku. Dla niezorientowanych - w ramach współpracy z gramem kilkanaście portali działało na serwerach Gram w ramach programu "Kolektyw". Działało i przestało, bo wyłączyli nam serwery bez jakiegokolwiek ostrzeżenia i nie dali nawet możliwości odzyskania plików i innych danych stron. Na początku pracownicy gram zabierali głos (raz na kwartał...), że już za momencik naprawią Kolektyw i wszystkie nasze portale znów zaczną działać. Później stwierdzili, że Kolektyw nie działa, bo przecież weszło RODO (i związku z tym serwery padły rok od jego wprowadzenia...) i trzeba podpisać nowe umowy - szkoda, że nas o tym wcześniej nie poinformowali. Sam, żeby się tego dowiedzieć, musiałem założyć nowe konto na Facebooku - stare zablokowali po jednej czy dwóch wiadomościach, na maile oczywiście nie odpisywali, olewali wszelkie inne próby kontaktu. Po przesłaniu wszelkich wrażliwych danych do tej całej nowej umowy - zero odzewu. Po przypomnieniu się pracownik gram zasłonił się, że trzeba poczekać na odpowiedź z działu prawnego. Po kilkunastu dniach dalszego czekania dostałem odpowiedź, że w sumie to prawnik ten jest na urlopie i wróci za dwa tygodnie, a wtedy to już na pewno się do nas zgłoszą z nowymi umowami i naprawą serwerów. No nie zgadniecie - znów mnie olali. Trzy tygodnie później wysłałem kolejnego maila z pytaniem, o co chodzi. Brak odpowiedzi. Zadzwoniłem więc na numer tego pracownika - usłyszałem, że już za tydzień wszystko będzie działać. Znów nie zgadniecie - nie działało, za to pracownik zmienił numer i nie miałem już możliwości jakiegokolwiek skontaktowania się z nikim. Dziecinada! Wczoraj znów przypomniałem się za pomocą nowego konta na Facebooku. Wiecie, co mi odpisano? Że w 2019 roku Kolektyw został wyłączony i mam się zgłosić po backup danych. I teraz powiedzcie mi - czy te ich wszystkie wersje nie są ze sobą w sprzeczności? Powiedzcie mi - czemu nie mogli po prostu wysłać wszystkim użytkownikom najpierw informacji, że wyłączą kolektyw, a później oddać nam nasze pliki i dane? Po co robili ten cały cyrk z umowami i innymi odwlekaniami tej sprawy? Gram.pl upadło na dno. Nie wierzę w to, że naprawdę wyślą mi pliki mojej strony. Nawet jeśli - co z tego? Kto po roku jej nieobecności na nią wróci? Dlaczego Gram zniszczyło mi portal, który za rok stuknęłoby 20 lat działalności? Tu żadne posty na martwym forum nie pomogą. Tu trzeba zrobić ogromny ferment na wszelkich mediach społecznościowych (przede wszystkim na Wykopie) i podesłać opis sprawy do wszystkich growych mediów, by same napisały artykuły na ten temat i by nikt nie zamierzał już z Gramem współpracować ani z niego korzystać. Zasłużyli sobie na to.
 3. Adadid

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Nie pozwolę na to, żeby moja strona przez was upadła. Jeśli Kolektyw nie zostanie naprawiony do piątku 27 grudnia 2019 roku, to sprawa wejdzie na drogę prawną.
 4. Adadid

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Dzisiaj obchodzę swoje 18 urodziny. Możecie się śmiać, ale 5-6 ostatnich lat mojego życia zostało w pewien sposób ukształtowane przez forum internetowe - Markolf.pl. Jako dzieciak czy nastolatek odrzucony przez praktycznie wszystkich rówieśników, możliwości kontaktu z innymi musiałem szukać w internecie. Znalazłem ją właśnie na Markolfie. To magiczne miejsce nie działa jednak od lutego 2019 roku właśnie przez problem z kolektywem. Proszę, zróbcie mi prezent, naprawiając swoją usługę i dzięki temu również moją ukochaną stronę...
 5. Adadid

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Widzę, że nie tylko ja mam problem z Kolektywem... Sytuacja, jak widać, jest skandaliczna. Wstydu, drogie Gram, nie macie.
 6. Adadid

  Co jest z komentarzami w newsach?

  Kolego Muradin, wygląda na to, że jesteś moją jedyną nadzieją. W czym rzecz? Otóż mój portal o grach z ponad 15-letnią historią, Markolf.pl, działał na serwerach Kolektywu Gram. Niestety, jakieś pół roku temu Kolektyw ten zaczął odmawiać współpracy, więc moja strona (jak i kilka innych portali działających na serwerach waszego projektu) po prostu przestała działać. Mimo że na świadczenie przez was usług hostingowych poprzedni administrator podpisał z wami normalną umowę, to błędem (banalnie prostym do naprawienia) się nie zajęliście. W dodatku przez te sześć miesięcy nie raz próbowałem się z wami skontaktować, lecz potraktowaliście mnie po prostu skandalicznie. Najpierw zapewnialiście o tym, że o błędzie wiecie i pracujecie nad jego naprawą, potem odwracaliście kota ogonem, a od kilku miesięcy zaczęliście kompletnie olewać jakiekolwiek próby kontaktu z mojej strony. Także Muradin - chyba tylko ty możesz mi pomóc. Błagam, ulituj się nad moim problemem i chociaż spróbuj zorientować się, czy jest jakakolwiek szansa na naprawienie tej usterki. Dziękuje z góry i jeszcze raz proszę Cię o pomoc.
 7. Adadid

  Kolektyw gram.pl

  Co się stało z kolektywem gram.pl? Bo żadna strona z niego nie działa. Wiem, że był to nieudany projekt, ale ostatnio po kilku latach zaczął działać markolf, trochę ludzi się zebrało, a teraz coś nie działa. Ani markolf, ani kolektyw.gram.pl, ani nic. Ktoś coś wie, może się wypowiedzieć?