lampak

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2432
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O lampak

 • Ranga
  Delegat
 1. Zgadzam się z Zdenio. Nie ma się co łudzić, po wpisaniu w angielskich googlach "Poland is" jedną z podpowiadanych najczęściej wyszukiwanych fraz jest "poland is on what continent". Nie jesteśmy ani tak znani, ani nie odegraliśmy w historii świata tak znaczącej roli, jak niektórym z nas się wydaje. Te na liście są naprawdę największymi cywilizacjami z największych. Jeżeli coś powinni dodać, to albo Portugalię, albo ewentualnie jakieś afrykańskie coś, bo na razie z tego kontynentu są tylko Egipcjanie. Jeżeli miałby być jakiś swojski akcent, to bardziej realistyczne byłoby dodanie Słowian.
 2. lampak

  Mass Effect 2

  Oryginał: http://www.youtube.com/watch?v=Mc3FfXowkuQ Wersja polska (mniej więcej od 0:40): http://www.youtube.com/watch?v=CFuR_fsvPes Nie jest to dokładnie tak samo poprowadzony dialog, ale daje pewne porównanie.
 3. lampak

  Mass Effect 2

  Jeszcze jedna przewaga wersji w pełni angielskiej nad kinową: nie ma takich kwiatków jak kiedy słyszy się "I''ll kill him" a czyta się "Zaj*bię ch*ja" (znaleziony na youtube przykład z pierwszego spotkania z Wrexem).
 4. lampak

  Mass Effect 2

  jakby wszyscy na ulicy recytowali swoje kwestie wypranym z emocji głosem to być się czuł :P
 5. lampak

  Mass Effect 2

  W Dragon Age były chyba tylko wersje kinowa i polska? Dlatego swój egzemplarz sprowadzałem z zagranicy. Ciekawe, czy Mass Effecta 2 też będę musiał... Polskie wersje są do niczego, a kinowe schizofreniczne (zaczyna się czytać zamiast słuchać, przez co wiele się traci). Obejrzałem sobie kilka filmików z ME1 po polsku (na szczęście można było wybrać wersję w pełni angielską). Jeśli polonizacja ME2 będzie podobnej jakości, to ja dziękuję. Żeńska Shepard jeszcze ujdzie, ale znudzony życiem męski... O pozostałych lektorach (bo chyba nie aktorach?!) nie wspominając.
 6. lampak

  GOG.com szykuje coś mocnego

  Strasznie irytujący ten news. Z jednej strony udaje entuzjastyczną-ale-uczciwą informację publicystyczną, a jednak w każdym zdaniu słychać reklamę innej usługi tej samej firmy CD-Projekt. Zarówno na gram jak i gog ciężko znaleźć informację o właścicielu, więc nieobeznany czytelnik może dać się zwieść. Więc OSTRZEGAM tych którzy uwierzyli choć w jedno słowo z tego tekstu.
 7. U mnie przez długi czas szło ponad 1000 KB/s (sic!), dopiero pod koniec zeszło do ok. 500. Czyli nie narzekam.
 8. Czy dodatek działa z angielską wersją językową wydaną przez CDP?
 9. "pobranie łatki o pojemności 1 GB; " Łatka nie może mieć pojemności. Może mieć wielkość, ciężar itp., ale pojemność dotyczy nośników.
 10. Dziś oferuje swoim użytkownikom m.in. pocztę elektroniczną Gmail, program Google Earth oraz - bliski założeniami Youtube - serwis Google Video. Youtube także należy do Google :P
 11. BŁĄD: Pisze się cel-shading, przez jedno l.
 12. lampak

  Civ4 - Temat ogólny

  Mam problem z BTS - po zaktualizowaniu gry, z opisu, który wyskakuje po najechaniu na budynek, zniknęła mi informacja o dodawanej kulturze. Da się coś z tym zrobić? Dodam jeszcze, że, na szczęście, w civliopedii i liście wybudowanych bydynków wszystko jest dobrze.
 13. lampak

  Harry Potter i Insygnia Śmierci

  !!! SPOILER !!! Czytałem już w oryginale i ciekawi mnie, jak przetłumaczona została gra słów po tym jak George stracił ucho i po raz pierwszy (chyba) się odezwał. !!! KONIEC SPOILERA !!!
 14. Czy tak powinno być, czy tylko u mnie quicksave''y i autosave''y nie nadpisują się, ale tworzą się nowe? Poza tym mam też uwagę co do instalacji pod Vistą. Żeby Wiedźmina poprawnie zainstalować, trzeba uruchomić instalator z uprawnieniami administratora. Mimo, że gra jest nowa, jej instalator, jako jeden z niewielu jakie spotkałem, nie prosi o nie przed uruchomieniem, przez co straciłem trochę czasu na reinstalację. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione w przyszłych reedycjach.
 15. lampak

  Gothic 3 - oficjalny temat gry

  Oczywiście. A gdzie mogę go znaleźć? Bo jakoś nie widzę go na oficjalnych stronach... Dodam również, że próbowałem użyć programu z płyty DrvSetup, ale nie działa (error 577).