Mieszko

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Mieszko

 • Ranga
  Obywatel
 1. patcha 1.8.0 -> 1.8.3 po prostu nie ma na stronie gram.pl, ale oczywiście istnieje. Podobnie jak nie ma patcha 1.7.0 -> 1.7.1. Najlepiej uzyc patcha doprowadzajacego nas do wersji 1.8.0 a pozostale 4 malutkie patche (1.8.1, 1.8.2, 1.8.3, 1.8.4) sciągnąć automatycznie - po uruchomieniu gry i zalogowaniu się WoW sprawdzi wersje i zacznie sciągać patcha automatycznie.
 2. Czy mógłby mi ktoś opisać jak dokładnie działa bank gildyjny? Bodajże Devilish pisał nieco o tym, ale nie dość dokładnie. Na jakiej zasadzie można wysyłać rzeczy do tego banku? Kto może z niego rzeczy wyjmować? Czy można wrzucać tam znalezione rzeczy BoP tzn. czy w momencie lootowania można wybrać że idzie do banku i nie jest soulbound przez nikogo, a następnie można dać komuś z gildii (kto np. nie uczestniczył w rajdzie/party)? Czy trzeba najpierw ten bank jakoś "założyc", czy wraz z utworzeniem gildii tworzony jest też bank gildyjny, a jeśli trzeba założyć to ile to kosztuje? Wszelkie inne informacje dotyczące banku gildyjnego będą mile widziane. Pozdrawiam
 3. Najlepsza poczta z jakiej korzystałem kiedykolwiek to gmail.com. Jest szybka, ma świetny interfejs www, możliwość tworzenia tzw "labels" i nadawania ich wiadomościom ręcznie, a także automatycznie dla nowoprzychodzącej poczty, zero reklam, spora pojemność (>2.5 GB), automatyczne zapamietywanie przez skrzynke wszelkich adresow e-mail, według mnie ma tylko jedną wadę funkcjonalną... mianowicie przy załączaniu plików do wiadomości nie jest pokazywany żaden postęp procesu załączania jesli dodam załączniki i zacznę pisać treść wiadomości, to zwykle nim skończe pisać załączniki są już na serwerze i załączone do wiadomości, gorzej jeśli chce wysłać pustą wiadomość z załączonymi jakimiś plikami, wówczas załączanie trwa dość długo i nie moge obserwowac ile jeszcze bedzie to trwalo. W związku z tym problemem używam wciaż starej skrzynki na o2.pl - jedynie czasem i tylko w celu wysylania pustych lub prawie pustych maili ze sporymi zalacznikami. Jesli chodzi o pocztę na o2.pl, to używam jej od dawna i sprawowala sie zawsze dobrze, a nawet bardzo dobrze, ma duża pojemność jest dość szybka i ogólnie przyjemna ale bez bajerów. Niestety jakiś czas temu jakość usługi sie bardzo pogorszyła - zdaża się że nie mogę się zalogować na konto, dość często wiadomości dochadzą dopiero po kilku godzinach, co mi osobiście bardzo przeszkadza. Podkreślam jednak, że przez większość czasu poczta na o2 działa dobrze. Kolejna skrzynka to wp.pl. Pojemność owszem duża bo aż 3GB jednakże skrzynka jest bardzo wolna, ma dośc upierdliwy i niewygodny (moim zdaniem) interfejs www. Nie polecam nikomu. Korzystałem jeszcze z poczty gazeta.pl i poczta.onet.pl o pierwszej z nich nie moge wiele powiedzieć obiektywnie, bo bardzo mało z niej korzystałem, jadnakże nie przypominam sobie żadnych kłopotów z tą skrzynką. Poczta na onecie swojego czasu była bardzo kiepska jeszcze gorsza niż ta na wp, ale przestałem z niej korzystać jakieś 4-5 lat temu, więc wiele mogło się zmienić od tamtego czasu. Z tego co wiem (sam nie mam, ale wielokrotnie korzystałem z konta koleżanki) bardzo dobra jest też skrzynka na yahoo.com, ma nieco mniejszą funkcjonalnośc niż ta na gmail.com, natomiast nie ma problemów z załącznikami, o których pisałem w kontekście gmail.com. Poczte na yahoo może założyć każdy, natomiast na gmail trzeba dostac zaproszenie od jakiegoś użytkownika gmail''a. Generalnie polecam gmail.com, yahoo.com i o2.pl (zwłaszcza dla nieznających języka angielskiego) w tej właśnie kolejności, natomiast szczerze odradzam pocztę na wp.pl.