Keii

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  484
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Keii

 1. @TobiAlex, jeśli liczyć od premiery konsoli, to bynajmniej nie druga. http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Vita_system_software
 2. To nie wszystkie zmiany - po aktualizacji pliki ściągają się dalej, nawet jeśli ręcznie włączymy tryb czuwania, a czas wyświetlania powiadomień uległ nieznacznemu skróceniu.
 3. Wy tak na poważnie? >W Japonii uruchomiono program UMD Passport, który umożliwia przeniesienie cyfrowych >wersji fizycznych kopii gier na Vitę. Nie, pozwala on na >zakupienie po obniżonej cenie< aktualnie posiadanych gier. Dodatkowo nie obsługuje wszystkich gier, a część dużych firm (Square-Enix na ten przykład) w ogóle nie bierze w nim udziału.
 4. Keii

  Artykuł: WipEout 2048 - recenzja

  Cóż, o ile z samą oceną się zgadzam, to minusy wydają mi się co najmniej dziwne. Inaczej - dziwi brak krytyki 30 klatek na sekundę oraz zwolnień, kiedy na torze więcej się dzieje. Co do czasów ładowania, które są tragicznie długie, twórcy na twitterze zapowiedzieli łatkę, która ma je (ponoć rozwiązać). Wypuszczą ją już niedługo, więc będzie można się o tym przekonać na własnej skórze. Co do krytyki Wipeoutowego modelu sterowania ciężko mi się zgodzić - mam dość spore łapy, ale z ustawieniem palców przy korzystaniu z niego nie miałem żadnych problemów. Może to dzięki temu, że od czasu japońskiej premiery zdążyłem się przyzwyczaić do Vitowych przycisków, kto wie.
 5. Trzeba kupić nową, bo UMD Passport, który działa w Japonii nie dotyczy Zachodu. A "Chcąc uruchomić wybraną grę, którą posiadamy w swej cyfrowej bibliotece" to, jest najważniejsza część tego newsa i zdecydowanie powinna znaleźć się w tytule albo nagłówku, gdyż do 2 akapitu brzmi to jakby wystarczyło posiadanie gry na UMD.
 6. @Naimad - Monster Hunter Portable 3rd (ten z PSP) wyszedł w Japonii na PS3 w wersji HD. @Kopiec, ApeBoy - bo to nie gra do zabawy samemu - ze znajomymi to zupełnie inna bajka.
 7. Zabawne jest nawet nie to to, że oryginalną, francuską wypowiedź można interpretować jako "Gdyby był MonHan, sprzedaż byłaby wyższa" (czyli stwierdzenie faktu), ale raczej to, że nawet w polskim tłumaczeniu tu przytoczonym ciężko uznać za jakiekolwiek potwierdzenie...
 8. Głupi Ubisoft JP dalej nie podał daty premiery na Japonię i musiałem zamówić tego Raymana na Play-Asia :<
 9. Żadna z osób na gafie posiadająca Vitę nie miała z nią tego typu problemów, coś przesadzone te statystyki...
 10. Wysoko wyceniło? Proszę, gry na Vitę są w Japonii tańsze od części tytułów na PSP, a wersje DDL do ściągnięcia z PS Store kosztują 500-1000 jenów mniej.
 11. Namco wierzy w wysokie ceny i dlatego Soul Calibur na iOS kosztuje 15.99$.
 12. Szczerze? Wolę, żeby mnie mieli w ten sposób "w dupie", niż żeby jedyna wersja do kupienia w naszym kraju miała beznadziejną polonizację (Modern Warfare 2 etc.) albo problemy z patchami/dlc (Fallout 3).
 13. Standardy, czyli wrzucanie rzeczy, z ktorymi nie zdążyli przed premierą? Czy może standardy - rzeczy na poziomie dodatków w większych patchach w WoWie? Bo darmowe dodatki są w EVE Online i wszystkich koreańskich MMO.
 14. A o niezłym Diablo 1 na PSX-a zapomniał?
 15. Jak to słusznie zauważył ktoś na NeoGAFie, Blizz powiedział praktycznie to samo podczas Blizzconu, więc jest to dość średni "pierwszy raz".
 16. /facepalm PSP sprzedaje się w Japonii bardzo dobrze, bo cały czas wychodzą na niego ciekawe dla japończyków gry. Ba, nowa konsola jest obecnie droższa od 3DSa, a używki niewiele tańsze. No ale Vita jest zgubiona, w końcu jak można nie podłapywać widocznego od dwóch tygodni w Internecie trendu. :)
 17. Keii

  PlayStation Vita już tanieje

  /facepalm Tyle powiem. Sony się na nic nie zdecydowało i żadnej oficjalnej obniżki ceny nie było. To co robią sklepy to normalka, tak jak u nas tylko w Empiku gry etc. można kupić po sugerowanej cenie detalicznej, a w kazdym innym sklepie jak np. w Ultimie są niższe ceny...
 18. Jakkolwiek do pana Fronczewskiego mam duży szacunek, to w jego wykonaniu Bastion brzmi jak bajka dla dzieci. Sęk w tym, że oryginał bardzo mocno zalatuje klimatem dzikiego zachodu, czego powyższy dubbing nie oddaje w ogóle.
 19. A tu gdyby ktoś nie wierzył - http://i.imgur.com/AGNDd.jpg i http://i.imgur.com/ACDor.jpg
 20. Owszem, konsola dostała update, ale był on do ściągnięcia w dniu premiery i z obecnymi problemami nie ma nic wspólnego (głównie dlatego, że jego zrobienie konieczne było do zalogowania się do konsoli).
 21. 1t4chi, jeśli nikt Ci tego nie przywiezie osobiście, to dolicz do tego jeszcze cło.
 22. >i wypuściło aktualizację oprogramowania. Nie "wypuściło", tylko "przygotowuje"... Ja tam żadnej aktualizacji nie widzę.
 23. Swoją drogą, jeśli ktoś chce ściągać z JP, to informuję, że w konsoli jest już język polski - http://www.youtube.com/watch?v=S0PL-pioMMY