Psych0

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  5380
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Psych0

 • Ranga
  Hellraiser
 1. Solidna książka, jak np. "Szkoła Programowania" S. Prata. Do tego materiały z internetu (tutoriale, stack overflow, blogi, itd.). A przede wszystkim to kodzić, kodzić i kodzić.
 2. Psych0

  Książki - temat ogólny

  Mam pytanie o "Cykl inkwizytorski" Piekary - Czy na początek najlepiej zacząć od 4 tomów opowiadań (Sługa Boży - Łowcy Dusz), a dopiero potem seria "Ja, Inkwizytor", czy to nie ma znaczenia?
 3. Psych0

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Przyjmujesz zły tok rozumowania. Gdzie ja napisałem, że kazali mi się wynosić? Po prostu poszedłem na studia, gdzie rodzice i tak mnie utrzymują. Samemu postanowiłem też coś działać, a nie żyć w przekonaniu, że mamusia i tatuś dają kasę to mogę robić co chce. To proste, że rodzice też chcą, żeby ich dziecko potrafiło sobie samo dawać radę w dorosłym życiu, żeby potrafiło rozwiązywać problemy i potrafiło pytać ich o radę. Poza tym schodzisz na offtop.
 4. Psych0

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  To nie jest obrażanie, tylko zwykłe pytanie retoryczne ,mające na celu zobrazowanie jego zachowania.
 5. Psych0

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  A Ty jesteś głupi czy j******y? Masz 23 lata i rodzice mają Ci DAWAĆ kasę?! Ty myślisz coś? Bierz dupę od komputera i szukaj roboty, nawet jako zmywacz. Czas usamodzielnienia minął jakieś 3-4 lata temu. Co znaczy rodzice nie dają wykonywać prac domowych"? Mają Cię za taką ofiarę, że uważają że sobie nie poradzisz? Człowieku nie ma czegoś takiego, że rodzic nie chce pomocy od swojego dziecka. Choćby nie wiem, jak był genialny, samodzielny. Piszesz najzwyklejsze bzdury. Jeśli mamusia i tatuś (w wieku 23 lat) zabraniają Ci umyć okna, to sam weź wiadro z wodą i je umyj nie pytając nikogo. Nie będę się nad tym rozczulał bo jest to po prostu nie do pojęcia, co Ty tu wypisujesz. W życiu z czymś tak głupim (śmiesznym i tragicznym o ile to jest prawda) się nie spotkałem, a widziałem już naprawdę wiele. Po raz kolejny się powtórzę - MASZ 23 LATA! Jeżeli potrafisz być zwykłą ofiarą w życiu to w niej trwaj, ale zmieniając jedną rzecz, potem drugą jesteś w stanie złamać wszystko. Tak, masz się wyprowadzić, znaleźć pracę, usamodzielnić i żyć na własną rękę, nie licząc na to, ze ktoś Ci w czymkolwiek pomoże. Jesteś panem swojego losu i co z nim zrobisz to tylko i WYŁĄCZNIE Twoja sprawa, nie nasza, nawet nie Twoich rodziców (choć na pewno bardziej im zależy na Tobie niż nam). Ja w wieku 19 lat wyjechałem z domu na studia, mieszkałem sam w obcym mieście i potrafiłem znaleźć pracę, zaliczyć kolejny rok i się ustatkować na własną rękę. Dlatego jestem wdzięczny rodzicom, ze na coś takiego mi pozwolili, mówiąc - "Idź w świat i sobie radź mając nasze pełne wsparcie". To jest gra w życie, tu albo przegrywasz przez swoją głupotę, albo wygrywasz dzięki przełamywaniu kolejnych barier. Niektórzy są dorośli w wieku 15 lat, inni w wieku 23 lat wypisują farmazony na forach, zamiast wziąć się za siebie.
 6. Psych0

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Zamiast szukać pomocy na forum, radze najpierw znaleźć pomoc u jakiegoś polonisty. Nie dość, że nie umiesz składać zdań po polsku, to w dodatku nie myślisz nad tym co piszesz. To jest znacznie poważniejszy problem niż to, że szukasz pomocy psychologicznej na forum w wieku 23 lat.
 7. Psych0

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Mam szczerze gdzieś co sobie z tym zrobisz i co się z Tobą stanie. Wiem jedno, to jest zwykła prowokacja i prędzej czy później się komuś ona znudzi, bo jak na razie rozkwita niczym gimnazjalna miłość. @Daelor - mówisz o chorobach, to całkiem inna sprawa. Ten gość jest zdrowy, tylko po prostu albo tępy i głupi albo tak, jak mówię - bawi się z Wami. Jego pieprzenia się nie da czytać, bo on sam nie czyta tego, co do niego piszecie. Jaki sens ma walenie grochem o ścianę dalej? Każdy musi sobie umieć w życiu radzić sam, niezależnie od tego z jakiego jest domu, przez co przeszedł. Po prostu życie i ludzie, których się spotyka to w większości przypadków przeszkody, które trzeba ominąć. Jeżeli mając 23 lata (jak wymyśla) tego nie potrafi, to ja po prostu w coś takiego nie wierzę. Można być aspołecznym, można być odludkiem, ale to całkiem inna bajka. Ten gość najwyraźniej podkreśla, że taki chce być. Słucha Waszych rad, ale tylko i wyłącznie po to, żeby znaleźć ich przeciwieństwa i iść dalej swoją drogą. Skoro tak chce, niech tak robi i nikogo to nie obchodzi. Tylko i wyłącznie zaczął ten temat po to, żeby właśnie to pokazać. Jak na mnie zwykły teatr lalek, gdzie marionetkami są formuowicze.
 8. Niby dlaczego? Aplikacje sieciową możesz stworzyć w każdym z tych języków. Do wszystkiego masz odpowiednie biblioteki, a C# oferuje coś takiego jak WCF to komunikacji sieciowej. C++ posiada sockety, a Java własne biblioteki do obsługi sieci. W każdym z tych języków jesteś w stanie osiągnąć to, co chcesz.
 9. Eee? Każdy język programowania wysokiego poziomu jest darmowy i w każdym języku osiągniesz takie efekty jakie byś chciał. Basic jest starym językiem i raczej bardzo rzadko używanym jeśli chodzi o dzisiejsze wymagania programistyczne. Masz np. C#, który posiada (do ściągnięcia) biblioteki do obsługi Excela. Znacznie przyjemniejszy, wygodny i co najważniejsze użyteczny. Zainteresuj się dobrym kursem C# i używaj dokumentacji MSDN. Jeśli jednak nigdy nie miałeś styczności z programowaniem radzę zacząć od podstaw.
 10. Podstawowe pytanie - dlaczego Basic?
 11. Psych0

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Marna prowokacja, a Wy dalej ciągniecie temat od kilkunastu stron... Gość ewidentnie ma niezłą polewę pisząc posty tego typu, takim językiem i patrząc jak ludzie się stresują czytając jego posty. Człowiek mający 23 lata i oczekujący, że ojciec, który wróci z pracy będzie miał dla niego czas? Już tu bym się zastanawiał nad powagą tej rozmowy, a Wy mimo to dalej ciągniecie tą epopeję. Tacy ludzie to ułamek procenta, a jeśli już są to potrafią znaleźć odpowiedniego lekarza/terapeutę i po prostu leczyć swoją depresję czy kłopoty psychiczne w innych miejscach niż forum gram.pl . Sam fakt gościa, który mówi, że nie potrafi rozmawiać z ludźmi daje dużo do myślenia - bo przecież do szkoły chodził, ma 23 lata i nie istnieje coś takiego "nie potrafię rozmawiać z ludźmi". Po prostu tak się nie da i już, ale większość z Was myśli, ze tak jest naprawdę i jedziecie dalej. Xardasss - oficjalnie się na pewno nie przyznasz (może jak Ci się znudzi), ale już doszedłeś wystarczająco daleko, żeby powiedzieć, że masz aspiracje na mistrza trollingu ;).
 12. Psych0

  Książki - temat ogólny

  To nawet nie zaczynaj Ślepowidzenia P.Wattsa :P. Ponawiam pytanie - Czy ktoś czytał Cherem?
 13. Od wczoraj mam problem z monitorem. Po paru h pracy, na górze ekranu pojawi się nagle pasek jasny, z czasem się poszerza. Taki rząd pixeli, które lekko sobie migają. Dodam, że nie pjawia się on od razu, tylko po 1-2h i stopniowo uwidacznia. Czy będzie to wina matrycy?
 14. Psych0

  Książki - temat ogólny

  Przeczytał ktoś "Cherem"? Jeśli tak, to jakie wrażenia?:)
 15. Psych0

  Książki - temat ogólny

  Tak też myślałem. A z innych, jest coś godnego uwagi?