MozgotrzepPL

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  352
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O MozgotrzepPL

 • Ranga
  Brygadzista
 1. MozgotrzepPL

  Hymn, który nie brzmi dumnie - recenzja Anthem

  Możemy spodziewać się jeszcze opinii Lusaca?
 2. E tam, przecież wszyscy "młoci, wykrztałceni, z wiełkiego mniasta" muszą mieć swoich świeckich świętych, idoli, w stylu takiego Bolka, bez którego nikt by "nie obalył komuny" czy "Jurka" Owsiaka, bez którego z kolei w szpitalach poumierały by wszystkie dzieci. Balcerowicza, "ekonomistę światowej sławy", "kandydata do nagrody Nobla", wielkiego "profesora", najlepiej, chociaż skrótowo, charakteryzuje ten już dość stary tekst: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1069
 3. Marks chciał dobrze, ale go źle zrozumiano? Hehe, widzałem już memy o tym:) Ta, jak to określasz, autopropaganda, występuje zwłaszcza w twoich ulubionych środowiskach zachodniej lewizny. Weźmy za przykład takich nachodźców. Mieli przyjeżdżać sami lekarze, inżynierowie, a co przyjeżdża? Aż chce się zacytować Korwina krula. I ludzie za to odpowiedzialni nie chcą publicznie przyznać się do błędu, tak jak wspomniani gamedevsi.
 4. Nie wiem po co koleś ściemnia. Wiadomo o co chodzi, z remasterami takich gier było by dużo więcej roboty (i kosztów) niż ze Skyrimem. Tam wystarczyło poprawić teksturki i kompatybilność, a w takim Morrowindzie do wymiany było by znacznie więcej niż oprawa graficzna, choćby nędzny system walki.
 5. MozgotrzepPL

  Kodowanie popkultury: nie bądźmy incelami

  Mi tam się raczej wydaje, że problemem z kobietą w Battlefield jest taki, że wygląda jak postać z cosplayu, a nie żołnierz.
 6. Od Battlefielda 1 odrzuciła Cię ahistoryczność masowego używania broni automatycznej? Bo miał ją w rękach jeden promil żołnierzy? Ciekawe ile na polach bitew II Wojny Światowej było niepełnosprawnych kobiet z mechaniczną protezą ręki? Chyba nawet mniej niż promil? Jeżeli będzie taka możliwość, to jestem pewien, że w muliplayer mnóstwo osób będzie grało takimi postaciami. Kolejny przekreślony BF w Twoich oczach?
 7. Polaczki? Zupełnie zapomniałem o tym wyrażeniu. Dobrze, że przypomniał mi je Wolak pierwsza klasa.
 8. A czy przypadkiem obydwa nasi panowie nie są z łapanki z Polygamii? Właścicielem tego serwisu z tego co wiem jest Agora, a tam, zgodnie z leninowskimi zasadami, najważniejsze jest przygotowanie moralno-polityczne dziennikarzy.
 9. To niesamowicie cenna wiedza, zwłaszcza dziś, zwłaszcza w naszym kraju, powoli zawłaszczanym przez takich samych ludzi, jak ci, którzy doprowadzili do największych rzezi XX wieku. Takich ludzi, jak my, wierzących, że działają w imię dobra ogółu. I gotowych dla tego dobra lżyć, bić a nawet zabijać, tak, jakby kiedykolwiek z tego właśnie wynikło coś dobrego... Nie zapędzasz się aby?
 10. Cały czas zastanawia mnie dlaczego oszukujecie z godziną, a czasami i dniem publikacji artykułu na stronie. Byłem wczoraj na gramie przed północą i tego artykułu nie było. Sytuacja taka powtarzała się wielokrotnie. Nawet nasz forumowy spamer wpisał się dopiero po 10 w sobotę. Można przez to przegapić ciekawe artykuły.
 11. MozgotrzepPL

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Hej! Przez jakiś czas DLC do Prince of Persia z 2008 r. było niedostępne na polskim Xbox Live Marketplace. Ostatnio zauważyłem, że się pojawiło. Oznacza to, że działa ono z polską wersją gry?
 12. Gra chyba nie ma polskiego wydawcy, o wersji zlokalizowanej możemy pomarzyć. Szkoda, jestem fanem jedynki, którą scalakowałem:) Mimo to polska wersja językowa by się przydała, bo niektóre teksty w grze to ciężko było mi zrozumieć nawet ze słownikiem:)
 13. MozgotrzepPL

  Graj w Broken Age jak 30 lat temu

  Trochę ściema, jeszcze pod koniec lat 90. rozdzielczość 640x480 była nazywaną tą standardową. W latach 80. i na początku 90. standardem było, o ile mnie pamięć nie myli, 320x200. Nawet pierwszy Quake (1996) miał taką rozdzielczość bez łatki 3dfx. Zresztą, ówczesne karty miały za mało pamięci, żeby pociągnąć więcej niż 16 kolorów, o tak ''wysokiej'' rozdzielczości nie wspominając. Więc od tych 30 lat odjął bym z 10:)
 14. Moglibyście uzupełnić stronę główną Retrogramu o brakujące odcinki, takie jak historia Blizzard, niektóre odcinki o sprzęcie oraz teksty stworzone przez Lucasa. Na pewno jest ich więcej, gdyż google zwraca nie uwzględnione w spisie artykuły (o nowych odcinkach można już niestety tylko pomarzyć). http://www.gram.pl/artykul/2008/04/11/retrogram-czyli-klasyki-nad-klasykami.shtml
 15. MozgotrzepPL

  Xbox 360 - recenzja

  W 2005r. odtwarzacze Blu-Ray były chyba dopiero w fazie prototypowej. Microsoft jeżeli chciał być rok wcześniej od Sony nie mógł ich montować (pomijając fakt, że stawiali na HD DVD). "Rozsądniejszą decyzją było oparcie systemu o zbliżoną do PC architekturę." Nieprawda, Architektura procesora Xboksa 360 była oparta na architekturze PowerPC IBM, której było dużo bliżej właśnie do Cella z PS3 niż do x86 znanego z PC. A jakby ktoś chciał przeczytać recenzję Xboxa 360 z tamtych czasów to polecam http://www.gram.pl/felieton.asp?id=617&str=1 Szkoda, że dzisiejsze "next-geny" TAKIEJ recenzji się nie doczekały:(