Kasendrol

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  491
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Kasendrol

 • Ranga
  Brygadzista
 1. Faktycznie, ale pech :/ To się nacieszyłem wcześniejszą wysyłką ;P
 2. Szybko, Ja już mam swój egzemplarz w rękach. Właśnie instaluję. Co do samej edycji kolekcjonerskiej, bo na taką się skusiłem, to muszę przyznać że się trochę zawiodłem. W sumie za dopłacone 45 zł mamy płytę z muzyką, dodatkowy kombinezon i broń. Pozostałe elementy zestawu rozczarowują, zwłaszcza miniaturowa replika Plasma Cutter Gun, spodziewałem się czegoś zrobionego w stylu figurek kolekcjonerskich (szczegółowo pomalowane, z podstawką, itp.) czegoś co będę mógł postawić na półce obok innych gadżetów czy figurek, a tu dostajemy badziewny plastikowy pistolecik na baterię z napisem made In China, który o mało co mi się nie rozsypał… od razu go schowałem i nie pokazuję światu bo żal. Gdyby ten element był wykonany lepiej (jak np. figurka Geralta, którą można było kupić w sklepie), to edycja była by naprawdę świetna. Nie pozostaje mi teraz nic innego, jak odpalić grę i mieć nadzieję, że będzie naprawdę dobra :)
 3. Kasendrol

  Air Soft Gun - hobby dla maniakow

  W moim regionie na strzelankach są proste zasady, tzn. strzelasz w każdą inną część ciała (korpus, ręce, nogi) a nie w głowę chyba, że jedyną widoczną częścią ciała jest głowa. Oczywiście jest jeszcze zasada związana z odległością z której mogę oddać strzał. Więc jeżeli koleś siedzi w okopie, oknie, itp. i wystaje mu tylko głowa to sypię do niego krótką serią lub pojedynczo w głowę. Jeżeli jestem daleko to walę z broni głównej, jeżeli bliżej to mogę strzelić z bocznej, a jak go zajdę z flanki lub od tyłu to mówię że dostał lub nawet zdarzało się klepnąć takiego w ramię co było równoznaczne z trafieniem. Są oczywiście ograniczenia fps-ów do zwykłych karabinów i inne do broni wsparcia, oraz karabinów snajperskich. Nie raz dostałem serią po twarzy i nie narzekałem. Rzadko kiedy miałem jakiś ślad po trafieniu. Często na spotkania/strzelanki przychodzą nowi, więc za każdym razem przez rozpoczęciem rozgrywki są przypominane zasady, tak więc każdy je pamięta. A jeżeli trafi się ktoś, kto definitywnie je olewa lub oszukuje nie przyznając się do otrzymania trafienia, to są sposoby na szybką poprawę, od serii w twarz (na pewno poczuje i się przyzna) po zakaz wstępu przez określony czas na spotkania organizowane przez nasze znajome grupy.
 4. Kasendrol

  Insurgency: Modern Infantry Combat

  No ja niestety nie pogram, bo przeprowadzka była i mam teraz za słabego necika :( Ale jak tylko będę miał lepszego neta, to pierwsze co odpalę Insurgency :)
 5. Kasendrol

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Przychodzi człowiek ćma do lekarza, lekarz się pyta: - Co pana sprowadza? Człowiek ćma na to: - Światło się świeci to wpadłem. Jak zabić człowieka ćmę? ...Kobietą szmatą.
 6. Rozumiem Ciebie. Ja również straciłbym przyjemność z grania, pytając się innych o wskazówki, czytając poradniki czy grając na kodach (nie cierpię tych ostatnich). Ale jeżeli ktoś się o coś spyta, nawet o jakiś banał, to mu odpowiem. Nie moja sprawa, że ta osoba straci przyjemność z grania;)
 7. Jedna jest w ostatnim budynku po lewej w wiosce gdzie zaczynasz grę. Trzeba wskoczyć na dach z poprzedniego budynku.
 8. Nie porównujcie wielkości tej torby do pudełka z płytą. To zdjęcie NIE odzwierciedla rzeczywistych wymiarów przedmiotów wchodzących w skład EK.
 9. Torba jest ok, ale lepiej by wyglądała bez napisu ''''czyste niebo'''' i tego małego na górze "prolog". Tylko sam napis S.T.A.L.K.E.R. i znaczek. Naklejki są dla mnie zbędne. Zamiast naklejek mogli dać jeszcze jakąś naszywkę. No i faktycznie przydałby się jeszcze jakiś dodatek, jak już wspomnieliście, np. zapalniczka lub coś innego w klimacie stalkera, ale żeby było użyteczne (nie jak w poprzednim EK tabletki antyradiacyjne, na cholerę mi takie coś:P). Z poprzedniej EK fajnie wykonany był pamiętnik stalkera, więc i tutaj mogliby dać takie coś lub wykonać podobnie inny element zestawu np. artbook. W większości EK jest jeszcze płytka z filmami o powstawaniu gry itp., więc również tutaj mogła być dodana. Ale mają jeszcze czas, może coś z tym zrobią. Ja i tak kupię EK:)
 10. NuGGet wspomniał coś o modzie S.W.O. i zainteresował mnie ponownym przejściem gry. Tym razem z zainstalowanymi modami. Moja grafika pozwala mi na granie tylko przy oświetleniu statycznym, ale jest do ściągnięcia wersja S.W.O. Static light. Wrzuciłem moda i odpaliłem grę. Wszystko ok, do czasu gdy w nocy zaczął padać deszcz. Normalnie masakra, pełno białych kresek, świecących tekstur, niczym stroboskop. Czy wy również mieliście takie problemy? Czy są jakieś poprawki do tego moda, które sprawią że będzie działać poprawnie? Instalowałem go z instrukcją, która była razem z pobranym modem.
 11. Kasendrol

  S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - zapowiedź

  Lubię klimatyczne gry a Stalker takową jest. Nie otrzymaliśmy wszystkich obiecywanych rzeczy, ale mi się w Stalkera grało przyjemnie. Z niecierpliwością czekam na Clear Sky, który mam nadzieję, że będzie również klimatyczny, co Cień Czarnobyla jak i pozbawiony wielu błędów. Co do części fabularnej, to jestem ciekaw, kto zlecił zabicie Strieloka.
 12. Kasendrol

  Air Soft Gun - hobby dla maniakow

  To może zmienię temat rozmowy. Już niedługo zacznie się zlot w Bornem Sulinowie. Czy ktoś z gramowiczów wybiera się tam? To będzie Mój pierwszy taki zlot, wcześniej były tylko strzelanki na 100 osób max.
 13. Kasendrol

  Insurgency: Modern Infantry Combat

  Patch Beta 2.1 ma się dobrze:) Zmiany jakie zostaną wprowadzone w patchu 2.1: - Poprawione celowanie ze snajperek - Naprawione częste błędy z DX9 - Nowe efekty wizualne obrażeń - Dodane dwie nowe mapy: Abdallah i Buhriz - Zredukowana prędkość wchodzenia po drabinie - Usunięty kompas - Luneta w snajperce Irakijczyków nie zasłania bocznych części ekranu (Tak jak M14 w US) - Poprawne działanie granatnika M203. Po podniesieniu M16M203 z ziemi, można bez problemów przeładować granatnik. I wiele więcej. Teraz tylko czekać:)
 14. Kasendrol

  Insurgency: Modern Infantry Combat

  Trailer gry: http://www.youtube.com/watch?v=-fTCO7ZE-uE Przykładowy filmik z gry (starsza wersja): http://www.youtube.com/watch?v=oAg2LC-HBvE
 15. Kasendrol

  Insurgency: Modern Infantry Combat

  Jeśli posiadasz Half-Life 2 to spróbuj, w końcu gra jest darmowa:) I ma kilka smaczków, przez które gra staje się ciekawsza, np. brak celownika po środku ekranu (albo używasz przyrządów celowniczych albo walisz na ślepo:P), brak wskaźnika ilości amunicji w magazynku (tylko gdy przeładowujesz maga, to wyświetla się ich ilość i po chwili znika).