Arthizo

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  181
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Arthizo

 • Ranga
  Przodownik
 1. Arthizo

  Książki Dana Browna

  Właśnie jestem po lekturze Aniołów i demonów. Swoje dokładniejsze wrażenia spisałem tutaj - http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=210865&n=294 - a tu dodam tyle, że książkę zdecydowanie polecam. A i ciekawe, jak wypadnie zbliżająca się wielkimi krokami ekranizacja...
 2. Arthizo

  Książki - temat ogólny

  Panowie i panie (jeśli takowe też są w towarzystwie) - dzisiaj Światowy Dzień Książki jest! W co poniektórych księgarniach/sklepach winny być jakieś ciekawe promocje. Ja osobiście skorzystałem z promocji Empiku - 3 książki w cenie 2. Fajna sprawa, wziąłem:" Pies i Klecha Tancerz"; "Święty Wrocław" oraz "Wylęgarnia Śmierć zrodzona w Pradze". Będzie co poczytać. ;)
 3. Arthizo

  Książki - temat ogólny

  "Elantris", Brandona Sandersona. Genialna książka, najlepsze fantasy jakie kiedykolwiek czytałem, a i osoby, które wysłuchały mojej opinii i same przeczytały również są zachwycone. :) Jedyny problem - książkę obecnie ciężko dostać (jak co to wydawnictwo MAG). Edit: Nie zauważyłem, kolega powyżej też "Elantris" poleca, więc potwierdzam. ;)
 4. Arthizo

  wPLNomania! super oferta (reklama)

  Ostatnio bardzo ubogo, w ogóle nie ma żadnych gadżetów!
 5. Konwersja z konsoli na PC jest FATALNA. Beznadziejna grafika, bugi, gra na porządnym sprzęcie potrafi przyciąć, w dodatku są problemy z zapisywaniem (ja takie mam i patch nie pomaga, vide: http://www.playpc.pl/newsroom/artykul.asp?Artykul=304 ).
 6. Arthizo

  Problemy techniczne z gramsajtami [M]

  U mnie dzisiaj obrazków nie da się dodawać (wczoraj się dało co ciekawe), więc jeszcze chyba "coś" robią...
 7. Arthizo

  Problemy techniczne z gramsajtami [M]

  U mnie wszystko już działa prawidłowo. ;]
 8. Arthizo

  Tomb Raider Underworld - temat ogólny

  No nie narzekam na to całe skakanie, które zresztą jest jednym z priorytetowych elementów TR. Gorzej, jak skok jest nieudany i Larcia leci hen daleko. :D Wracając jeszcze raz do kamery - w kolejnych misjach stan ten nie ulega zmianie - nadal jest ona nieco chaotyczna i lubi płatać różnorakie figle, ale ogólnie grać się da.
 9. Arthizo

  Tomb Raider Underworld - temat ogólny

  Trochę przesadziłeś. Oczywiście sięgając do korzeni TR faktycznie pierwsze skrzypce odgrywały zagadki, skakanie, itp. jednak trochę strzelania musi być! Co to za gra TPP/akcji bez... akcji?! Chyba, że skakanie jest takie emocjonujące, hm. Poniekąd to fakt, ale akcji też troszkę musi być, co ja akurat bardzo lubię (tak mi zostało po TR Legend ;) ). Blah, Legend przeszedłem kilka razy, więc wiesz ocb. Jednak Tomb Raider nie mógłby być tylko i wyłącznie zbiorem zagadek, strzelaniny też muszą być, tyle tylko, by oba te elementy dobrze się uzupełnialy w jednej całości. A jak jak bym sobie chciał postrzelać to poszedłbym na strzelnicę, o.
 10. Arthizo

  Tomb Raider Underworld - temat ogólny

  Póki co mam troszkę mieszane uczucia co do gry (jestem po pierwszej misji). Na razie więcej zagadek, aniżeli akcji, ale myślę, że jakieś rozwałki jeszcze przede mną. Sterowanie jest ok, momentami miałem drobne problemy z kamerą, ale zbytnio to nie przeszkadzało. Grafika bardzo ładna, podobnie jak Lara. Liczę, że kolejne misje będą lepsze, a i zarzucę pewnym screenem. ;D
 11. Arthizo

  Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

  Wiedźmin ukończony, a swoje wrażenia odnośnie jego opisałem sobie na swoim gramsajcie ( http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=210865&n=239 ). Krótko mówiąc, naprawdę świetne RPG, oceniam na 9+/10. :]
 12. A zna ktoś tutaj album Pharoahe Moncha "Desire"? Jeśli nie, to polecam, IMO bardzo dobry rap. Poza tym ostatnio - jak wszyscy wiedzą - wyszła nowa płytka Gurala i mnie nie zawiodła, tłuste bity, sam Gural w wysokiej formie, ale ciężko mi stwierdzić, czy lepsza od "Drewnianej...", chyba troszeczkę słabsza, ale niedużo. ;)
 13. Jednak słabszy, pierwsza część miała lepszy scenariusz i była zdecydowanie bardziej klimatyczna.
 14. Skarb Narodów: Księga tajemnic - czyli kontynuacja przygód Gates''a, który i tym razem zmierza do znalezienia iście cennego skarbu. Film prezentuje w miarę dobry poziom. Oczywiście rolę główną zagrał Nicolas Cage, który spisał się standardowo dobrze. Scenariusz może nie zachwyca i momentami wydaje się być trochę naciągany i naiwny (zwłaszcza ta cała akcja z "porwaniem" prezydenta to wg mnie śmiech na sali). Ogólnie film można obejrzeć, aczkolwiek nie należy spodziewać się po nim niewiadomo czego. 7/10.
 15. Arthizo

  Poza firewallem: książki

  Już od dłuższczego czasu czaję się na tą książkę, już wkrótce ją zakupię i skonsumuję. ;-)