marcinsud

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2991
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez marcinsud

 1. > > Xbox One opiera się na architekturze x86 > A nie mówili coś czasem o 64 bitach? x86 może być 64 bitowe przecież
 2. Witam potrzebuję zestaw procesor ze zintegrowana grafiką + płyta główna, który będzie w stanie odtworzyć filmy w fullhd 3D w technologii top-bottom. najlepiej jakby to był Intel, bo ma lepsze wsparcie na linuksie niż AMD. Obraz docelowo ma być przesyłany przez HDMI na telewizor. Całość mozliwie najtańsza, pamięć na ddr3 i resztę komponentów posiadam.
 3. Jak dla kogoś netflix, youtube, facebook, twiter i instagram to narzędzia do pracy to chyba trochę rozminęliśmy się w pojmowaniu pracy jako takiej.
 4. Kiedys na smartfonach przed ios i androidem strony po prostu działały. W sumie rozumiem ten trend telefon stał sie maszynką do pochłaniania treści, a nie urządzeniem ułatwiającym pracę i ktos na tym zarabia co nie jest złe.
 5. A większość aplikacji nie będących grami to klienty stron www. Trochę żart, a nie smartfony.
 6. beatani jak na ironię jesteś pierwszym który przyhejcił w tym wątku, a próbujesz być opozycja dla hejterów konsol. Więcej luzu mniej epitetów, bo tylko sobie opinie wystawiasz.
 7. Akurat w singlu DS nie można narzekać na brak amunicji czy apteczek
 8. marcinsud

  Windows 8 już na 60 milionach komputerów

  Jak się chce to się dostanie komputer bez systemu. Czasem to tylko kwestia poczekania, bo najczęściej sklepy stanie mają to co schodzi czyli kompy z systemem. Asus oferuje większość modeli bez systemu.
 9. Ten oblivion nie jest na max detalach, bo by była trwa, albo pamięć mnie zwodzi. Wszak jakoś starsze gry zawsze wydaja sie w pamięci ładniejsze.
 10. Ciekawe czy wzorem Ipoda wywalili czujnik światła i będzie trzeba ciagle ręcznie korygować podświetlenie matrycy.
 11. Przecież wszystkie procki sa oparte na atomach :D //tak sobie trolluję//
 12. Widziały gały co brały, a że umowy nikt nie czyta to niech cierpi.
 13. jesteś właścicielem kawałka plastiku, ale program na nim zawarty nie jest twój, na szczęście jak zauważyłeś polskie prawo gwarantuje ci możliwość przeniesienia licencji na innego użytkownika, ale to nie robi z ciebie w żaden sposób właściciela. Gdybyś otrzymał prawa własności mógłbyś tytuł sprzedawać pod swoja marką, zmieniać dowolnie i rozprowadzać dalej. Takich praw nie otrzymujesz. Otrzymujesz je np. w licencjach typu BSD, czy trochę bardziej restrykcyjnym GPL lub jak kupisz cały produkt za grube miliony.. Mało gier jest nimi objętych wydawcy wolą restrykcyjne eula. Ogólnie trzeba uważać z doborem słów i człowiek z artykułu powinien o tym pamiętać.
 14. Chciałbyś być właścicielem niestety nim nie jesteś. Masz jedynie prawo do korzystania z danego dzieła, właścicielem dalej pozostaje firma sprzedająca dany program, czy grę i to ona decyduje o tym co możesz, a czego nie. Oczywiście licencja nie stoi ponad prawem, więc warunki niezgodne z prawem nie obowiązują.
 15. Nie nie jesteś właścicielem gry/programu (chyba że licencja ci to gwarantuje razem z pełnym kodem i prawami do niego) nie możesz z nim zrobić niczego co wykracza poza warunki licencji. Dlatego np. jeśli w licencji jest napisane, ze jest na 1 komputer instalując ją na 2 już jesteś piratem. Jedyne co dostajesz to prawo do korzystania z gry/programu. Jest ono zbywalne lub nie zależy od licencji.
 16. Ten człowiek zapomniał, że nie kupuje się zawartości płyty na własność, a "wypożycza" na warunkach opisanych w licencji. Kupując grę, czy program nigdy nie stajemy się właścicielami tychże. Przynajmniej w najczęstszych przypadkach. Co do samego DLC na płycie chamstwo i tyle, skoro mieli czas by wrzucić to na płytę równie dobrze mogłoby to być w podstawowej wersji gry.
 17. otóż nie są mac pc popularniejsze od windows pc w USA (odkąd apple przeszło na intele nic ich sprzętowo nie różni od pc). Według statcounter mają ledwo 15,5% rynku. http://gs.statcounter.com/#os-US-monthly-201103-201203 Poza trym niestety większość gier które wyszły na maka to nie natywne gry, a windowsowe gry opakowane w kod od transgaming. http://transgaming.com/business/cider Fajnie by było, gdyby wiesiek jednak był natywny, bo narzut warstwy tłumaczącej api jest zauważalny, a maki nie słyną z wydajnych akceleratorów.
 18. marcinsud

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  W innym kompie karta nie robiła żadnych problemów, bolce w kablu są ok. po podłączeniu do laptopa działa. W niedziałającym sprawdzałem na obu gniazdach. Podejrzewam płytę główną, może gniazdo pci-e padło, albo zasilanie z pci-e nie dochodzi do karty
 19. marcinsud

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Hmm mam teraz ciekawą sytuację, komputer po włączeniu pracuje prawidłowo (słychać dźwięk logowania) jednak monitor nie wychodzi z uśpienia. Monitor sprawny, bo jak podłącze laptopa to działa, karta graficzna też działa sprawdzana na innym kompie. Nie mam pojęcia co może powodować problemy. MSI K9NU-NEO-V, AMD X2 5000+, GF 8600GT, 2x2 GiB 800 MHz Kingmax. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek propozycje chętnie przeczytam.
 20. Dobrze, że to nie Apple, bo proces byłby pewny.
 21. Ja jestem leniwy i wolę machnąć centymetr myszką niż gimnastykować się przed ekranem, ale co kto woli.
 22. Dla siebie i swojej firmy zrobił wiele dla świata z tego co się orientuję nic, nawet rodzinę miał gdzieś. Gates może nie zrobił najlepszego systemu, ale prowadzi sporą działalnośc charytatywną za wikipedią Fundacja zapewnia środki na stypendia naukowe dla słabo reprezentowanych mniejszości, zapobieganie AIDS i innym chorobom powszechnym w krajach trzeciego świata oraz na inne dobroczynne cele. W 2000 Fundacja Gatesów wspomogła Uniwersytet Cambridge 210 milionami dolarów do wykorzystania w ramach projektu Gates Cambridge Scholarships. Fundacja podarowała też około 7 miliardów dolarów na różne cele, w tym miliard na United Negro College Fund. Według artykułu magazynu Forbes z 2004, Gates przekazał w latach 2000-2004 na cele charytatywne ponad 29 miliardów dolarów. Jego darowizny są zwykle przytaczane jako wywołujące pokaźną zmianę w nastawieniu bogatych ludzi do filantropii, która zaczęła stawać się wśród nich normą Chętnie przeczytam co zrobił Jobs dla świata. Więcej dla informatyki zrobił Dennis Ritchie, a jednak nikt go nie wspomina, bo nie da się zarabiać na jego wizerunku.
 23. Geniusz to może za dużo, ale dobrym marketingowcem i ekonomistą był. Poza tym co takiego zrobił dla świata? To już znienawidzony Gates robi więcej.
 24. Rob Zombie i od razu jakoś lepiej się ogląda.