G_S_PattoN

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  226
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O G_S_PattoN

 • Ranga
  Przodownik
 1. Powtórka: Chciałbym przypomnieć ostatni wpis opiekuna tego wątku: "Kochani, z końcem sierpnia kończę długą przygodę z gram.pl (oczywiście w roli pracownika, bo jako Klient/czytelnik powrócę tu pewnie nie raz w przyszłości). Bardzo dziękuję Wam wszystkim za lata wyrozumiałości i zrozumienia." Zatem zadawanie pytań w tym miejscu jest chyba już bezcelowe. Raczej należy zadawać je w drugim wątku, którym zajmuje się pracownik GRAM.pl.
 2. Powtórka: Chciałbym przypomnieć ostatni wpis opiekuna tego wątku: "Kochani, z końcem sierpnia kończę długą przygodę z gram.pl (oczywiście w roli pracownika, bo jako Klient/czytelnik powrócę tu pewnie nie raz w przyszłości). Bardzo dziękuję Wam wszystkim za lata wyrozumiałości i zrozumienia." Zatem zadawanie pytań w tym miejscu jest chyba już bezcelowe. Raczej należy zadawać je w drugim wątku, którym zajmuje się pracownik GRAM.pl.
 3. Chciałbym przypomnieć ostatni wpis opiekuna tego wątku: "Kochani, z końcem sierpnia kończę długą przygodę z gram.pl (oczywiście w roli pracownika, bo jako Klient/czytelnik powrócę tu pewnie nie raz w przyszłości). Bardzo dziękuję Wam wszystkim za lata wyrozumiałości i zrozumienia." Zatem zadawanie pytań w tym miejscu jest chyba już bezcelowe. Raczej należy zadawać je w drugim wątku, którym zajmuje się pracownik GRAM.pl.
 4. Mi się wydaje, że CDP.pl Sp. z o. o. to jest byłe CD Projekt Sp. z o. o. (czyli tzw. Niebieski CD Projekt). Natomiast wyżej jest CD Projekt S.A. (wcześniej CD Projekt RED S.A przez jakiś czas). GOG Ltd.jest jakby na równi z CDP.pl w stosunku do CD Projekt S.A. CD Projekt S.A. - RED Studio (lub studio CD Projekt RED) - GOG Ltd. - CDP.pl Sp. z o. o. Więcej informacji i schematów: https://www.cdprojekt.com/Grupa_kapitalowa/Struktura_Grupy_Kapitalowej_CD_Projekt https://www.cdprojekt.com/Grupa_kapitalowa/Historia_korporacyjna
 5. Bardzo możliwe, że ze względu na podział praw do lokalizacji. Może NG nie ma pełnych praw do polskiej lokalizacji (tę robił CD Projekt)? Natomiast angielską wersję gry robił sam NG.
 6. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  Kilka: Ładniejsza mimika Ładniejsze tekstury Zmienione tutoriale Poprawione włamywanie Chyba też poprawiona walka wręcz Dużo jest ogólnie zmian względem wydania premierowego - ale nie są to jakieś krytyczne zmiany, a raczej dopracowania.
 7. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  Właśnie tego spolszczenia będę się "czepiał" - ale już ostatni raz. Tutaj mamy 2 podmioty - producenta gry i producenta spolszczenia. W tym wypadku chcesz zapłacić jednemu za grę, a drugiemu ukraść spolszczenie. I tego się czepiam - zabierania pracy producentowi spolszczenia. A nie tego, że ktoś kupił grę z CDA. Nawet gdyby to było spolszczenie tylko tekstowe, to i tak kosztowało - tłumaczenie, poprawki, testy. A dodatkowo tutaj jest jeszcze audio i występuje znany aktor (zapewne liczy sobie za to dodatkowo). O tym mówię - ktoś wydał pieniądze na to, aby stworzyć PL wersję, a ktoś inny bierze sobie to za darmo. Później dziwimy się, że nie opłaca się tworzyć polskich wersji, a już na pewno nie wersji z dubbingiem. To, że kiedyś wszystko było piracone (gry, muzyka, filmy), a potem wszystko tłumaczone bez praw - to było, zaprzeczyć się nie da. Nawet wypożyczalnie Video z pirackimi filmami. :) Czasy jednak się zmieniają, normy prawne się zmieniają, świadomość ludzi się zmienia. Pewnie i tak Ciebie nie przekonam. Ale fajnie się wymieniało argumenty! :-)
 8. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  Pogram jutro więcej. Może mi też się przytrafi? A robisz sobie kopie zapasowe sejwów po checkpointach? Ja sobie na wszelki wypadek robie kopie zapisu i profilu - tak na wszelki wypadek, żeby mieć coś bliższego, a nie zaczynać od początku.
 9. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  Nie może posłużyć się spolszczeniem, a może poczekać na patch do jego edycji gry. Nie wiem jakie jest to spolszczenie, ale jeśli zawiera teksty z oficjalnej polskiej wersji, to jest to nielegalne. CD Projekt nie stworzył polskich tekstów za darmo - musiał wydać na to pieniądze, które może odzyskać jedynie poprzez sprzedaż swojej wersji gry. Oddawanie, wymienianie się tymi plikami za darmo jest nie fair w stosunku do firmy, która przygotowała polską wersję, a dodatkowo nie jest legalne. To trochę tak, jakbyś kupił Harrego Pottera po angielsku, ale że nie znasz angielskiego, to byś dodatkowo ściągnął z internetu albo zrobił ksero polskich wydań - bo przecież chcesz przeczytać i wiedzieć o co chodzi. Albo kupiłeś Windowsa Home, ale potrzebujesz funkcji z Professional, to użyjesz pirackiego klucza, żeby odblokować te funkcjonalności. Jeśli natomiast spolszczenie jest 100% robotą fanów, którzy wszystko sami przetłumaczyli - wówczas sprawa jest bardziej zawiła i sporna. W takim wypadku głos powinien zabrać ktoś, kto zna się na prawie autorskim.
 10. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  Nabył legalnie wersję angielską i ma prawo do wersji angielskiej. Nie nabył jednak prawa do wersji polskiej. Granie nie jest wymagane do życia. Zagra po powrocie :-) I ja nikomu nie zarzucam "głupoty". To niegrzeczne.
 11. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  Pograłem, doszedłem do Rozdziału 5 - tam, gdzie dostaje się pistolet drugi. W między czasie wychodziłem z gry i wczytywałem - wszystko działa mi dobrze. Można też wczytywać nie przez kontynuuj, a przez wczytywanie rozdziałów - też działa prawidłowo. Może jeśli ktoś ma stare save'y, to się coś psuje? Ja nie miałem starych zapisów, bo zmieniałem system. P.S. Te rozmazania ekranu są tylko w śnie.
 12. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  A jest oficjalne (legalne) spolszczenie? Chyba nie, więc stosowanie takich zabiegów jest złamaniem licencji. To można zaczekać do poniedziałku - skoro czekało się już tak długo.
 13. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  Grałem tylko 15 minut. Nie wiem :( jeszcze. "spolszczonym Afterfallem" - CD Projekt nie wydawał oficjalnego spolszczenia. Hmmm... a czy wersja 2.0 do CDA nie wyszla też? A "pożyczenie" chyba nie jest uwzględnione w licencji - kupując możesz używać sam, a nie dawać innym. Chyba, że sam odinstalujesz grę ze swojego komputera.
 14. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  Wiem o co chodzi. O takie regularne bzzzyyytttt na ekranie. Jak gubienie kanału w TV. Moim zdaniem to celowy zabieg twórców.
 15. G_S_PattoN

  Afterfall: Insanity - Temat Ogólny

  Ten pierwszy to chyba nie bug - ja raczej to odczytuje jako paranoje głównego bohatera. To jest celowe i pokazuje, że coś nie do końca gra.