tsk

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  391
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O tsk

 • Ranga
  Delegat
 1. tsk

  Rozdaję klucze

  Mini doładowanie Play, kod z promocji fanta/sprite: 339F M344 A7N4
 2. tsk

  Rozdaję klucze

  Jeszcze jeden z fanty:
 3. tsk

  Prace w Photoshopie

  Tu ktoś wstawił czyste i są też pozostałe plakaty: http://ratohnhaketon645.deviantart.com/art/The-Avengers-Age-of-Ultron-Poster-11-Sca-Wtch-521656287
 4. tsk

  Rozdaję klucze

  Kod z fanty na mini doładowanie play: 259Y 6XQ2 13V1
 5. System komentarzy nie jest za dobry, ale da się z tego korzystać. Poza oczywistym sprawdzeniem komentarzy negatywnych i neutralnych, warto również porównać liczbę stron komentarzy otrzymanych oraz wystawionych. Jeżeli jest ich około tyle samo, lub wystawionych jest więcej - to wszystko super i śmiało można kupować, prawie na pewno będzie dobry kontakt (nie zdarzyło mi się inaczej). Tylko data musi być świeża, bo niektórzy nabili pozytywów, a później im się odechciało i aktualna jakość obsługi może być gorsza. Natomiast, gdy u kogoś brakuje wystawionych komentarzy, lub daje wyłącznie negatywy - to polecam omijać, zazwyczaj kontakt będzie zerowy. Komuś nie chce się wystawić pozytywa, nie będzie mu się też chciało na nic odpisywać. Również nie ma co liczyć, że przeczyta informacje z formularza dostawy. Paczkę wyśle jak mu się zachce, a ewentualna reklamacja będzie kłopotliwa. Więc kupując dość łatwo upatrzyć dobrego sprzedającego. Sprzedając niestety klientów się nie wybierze, więc zebranie komentarzy może trochę zająć. Ale nawet dobrze, że komentarze nie wystawiają się automatycznie, dzięki temu łatwiej kogoś sprawdzić. Inne zmiany by się jednak przydały.
 6. Oczywiście masz rację, ale skoro nie odpisują, to co innego poradzić. Można dalej próbować przez formularz lub złapać na forum jakiegoś pracownika sklepu, np. chyba tutaj jest na to szansa: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=81832
 7. Napis "z tej strony" jest odnośnikiem do: www.wirtualnypunkt.pl/to_the_moon_[dobra_gra]_[wersja_esd],0,3398.html jednak tam wyświetla się "Produkt chwilowo niedostępny". Może zapytaj dystrybutora tej gry - Techland, skoro do nich kieruje ten odnośnik.
 8. I dzisiaj zapowiedź zwiększenia też ceny paczki mini do 8,50 zł. Więc jutro ostatni dzień na zrobienie zapasów, a później ogólna podwyżka pewnie w związku z przetargiem, jak Narmo pisał. Ale i tak mniej więcej wychodzi, że listy będą opłacalne do 1 kg, a na cięższe do 2 kg zostaje mini.
 9. tsk

  Prawo - temat ogólny

  Powinno wystarczyć. Tak, jak zwrot z ustawy, to obowiązują jej zapisy. Oczywiście nie znaczy to, że sklep będzie się do tego chętnie stosować, ale powinien. Jak nie będzie, to można napisać np. do rzecznika konsumentów (wcześniej informując sklep, że sprawa zostanie zgłoszona w odpowiednie miejsce, bo może zmieni zdanie).
 10. tsk

  Prawo - temat ogólny

  Właściwie to już znalazłeś, najwyżej można podać źródło tej klauzuli niedozwolonej: http://decyzje.uokik.gov.pl/nd_wz_um.nsf/0/AFBC8949F90E80EBC125793C003F7A28 Ogólnie, jak reklamacja lub zwrot z ustawy, to nie trzeba koniecznie paragonu (może być inny dowód np. potwierdzenie przelewu). Ale w przypadku reklamacji z gwarancji (sklepu, producenta), to już obowiązują zapisy jakie sobie wymyślili, wtedy paragon może być potrzebny.
 11. Różnica pewnie stąd, że dla przesyłek są dwie ustawy: prawo pocztowe i prawo przewozowe. Listy podpadają pod pierwszą. Według drugiej za opóźnienie tak od po prostu nie trzeba oddawać (musi powodować szkodę), więc kurierzy skoro nie muszą, to tego nie robią. Zaproponują dopłacenie do gwarantowanego terminu doręczenia. Poczta sama z siebie też nie sypnie złotówkami, jak polecony priorytet mi się sporo spóźnił - ale trochę przed terminem niewykonania usługi, to wypłacili dokładnie 75 groszy (czyli zwrot za opcję priorytet, jak ustawa każe). Ale rzeczywiście plus, że Poczta w miarę szybko odpowiada na reklamacje i przestrzega zasad.
 12. Jak doręczą za późno, to i tak odszkodowanie się należy, więc dobrze, że bez problemów wypłacili :) Niewykonaniem usługi powszechnej jest: 1) utrata przesyłki rejestrowanej w obrocie krajowym, przy czym za utraconą uważa się przesyłkę rejestrowaną, niedoręczoną w terminie 30 dni od dnia nadania, 2) doręczenie przesyłki rejestrowanej lub zawiadomienia o próbie jej doręczenia po upływie 14 dni od dnia jej nadania. Też o tym słyszałem. W pewnych rejonach będzie fajny bajzel, za to w niektórych było terminowo, przynajmniej niedawno. Jednak mapa placówek InPost... oj, ktoś się działających może naszukać. Pojawiła się jakaś w pobliżu w sklepie. Zajrzałem i nic. Zapytałem przez formularz... odpisali, że już aktywna. Kilka razy jeszcze poszedłem i zawsze nic. Później odpisali, że już zamknięta i niedługo usuną. Raczej nigdy nie działała, ale przez jakieś 5 miesięcy była zaznaczona. Więc z mapą placówek Poczta na razie wygrywa, zdarzają się zaznaczone 120 m dalej, ale jednak są.
 13. Od 1 lutego niektóre znaczki podrożeją, pewnie będzie warto zrobić małe zapasy beznominałowych. Niżej zmienione zwykłe i polecone, a cały nowy cennik tutaj: www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2014/01/14-004_UZ_za%C5%82-2_publik.pdf List ekonomiczny: A: 350 g → 1,60 +0,15 = 1,75 zł List polecony ekonomiczny A: 350 g → 3,80 +0,40 = 4,20 zł B: 350 g → 5,95 +1,55 = 7,50 zł 1 kg → 6,95 +1,35 = 8,30 zł List polecony priorytetowy A: 350 g → 4,55 +0,95 = 5,50 zł 1 kg → 6,70 +0,50 = 7,20 zł B: 350 g → 7,30 +1,00 = 8,30 zł 1 kg → 9,30 +1,70 = 11,00 zł 2 kg → 13,10 +1,40 = 14,50 zł Widać chcą przekonać do tej Paczki Mini (na razie 7,50 zł). Zostaje chyba brać polecone tylko dla A (350g, 1kg). Najwyżej jak coś większego, to wtedy B (większy od mini) może wyjdzie taniej od zwykłej paczki. Jak chodzi o szybkość, to i tak zostaje mini. Opóźnienia da się najwcześniej reklamować: - priorytetów: D+5 (zwrot tylko za opcję priorytet), - mini: D+4 (zwrot 2x opłata nadania).
 14. tsk

  Prizee - zarabiaj grając w gry

  Po dość długiej przerwie Prizee ponownie wysyła do nas nagrody, dodali też tłumaczenie: www.prizee.com/pl/ Jednak wysyłka jest płatna, więc raczej opłaca się brać tylko większe rzeczy, a te znowu bardzo trudno dostać. W sklepie potrzebne są Bubzy i Zeepy. Ale jak ktoś się nudzi, to chwilę pograć można - znowu dają 10 darmowych żetonów na dzień.