Daviochlebak

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1218
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Daviochlebak

 • Ranga
  Delegat
 1. Daviochlebak

  Książki - temat ogólny

  Dostępne w księgarniach są tylko dwie: Gringo wśród dzikich plemion i Rio Anaconda. Polecam obie z racji świetnej narracji i przedniego humoru, co zresztą można zauważyć oglądając "Boso przez świat". Zacznij od Gringo..., jako, że w Rio Anaconda jest kilka odniesień do wcześniejszych podróży.
 2. Daviochlebak

  Książki - temat ogólny

  Najlepiej więc chyba będzie zacząć od serii o Rincewindzie. Swego czasu zniechęciłem się do Terry''ego, ponieważ gdy chciałem wypożyczyć coś w bibliotece pani poleciła mi właśnie Pratchetta. Słyszałem już o nim, no i myślę sobie: czemu nie? No i dała mi "Pomniejsze Bóstwa". Bardzo ciężko było mi się wczuć i czy to oznacza, że żadna z jego powieści mi nie podejdzie czy trafiłem po prostu na "trudny" tom?
 3. Daviochlebak

  Książki - temat ogólny

  Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy książki Terry''ego Pratchett''a z serii o Świecie Dysku są ze sobą ściśle powiązane czy mogę wziąć pierwszą, lepszą z brzegu i przeczytać?
 4. Daviochlebak

  Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

  Dlatego, że pada kilka śmiesznych tekstów na wskroś z przekleństwami? Prawda, czasami jest zabawnie, ale wystarczy obejrzeć kilka polskich dramatów choćby Smarzowskiego, Falka czy Krauze, by przekonać się, że Polacy kręcą nie tylko komedie. Pozdrawiam. PS. Nie mam nic do polskich komedii.
 5. Gothic, chyba najlepsza gra w jaką w życiu grałem, albo przynajmniej najmilej wspominam (Zaraz po Legend of Zelda A Link to the Past). Żadne następne części (w tym Risen) nie pobiły i nie pobiją pierwszej. Ten klimat, świat, fabuła, ech te czasy już nie powrócą...
 6. Daviochlebak

  Książki - temat ogólny

  A coś o "Oku Jelenia" możesz powiedzieć? Bo kolega ma wszystkie tomy wydane do tej pory i mnie zachęcał.
 7. Grę oczywiście znam, a i datę trafiłem. :)
 8. Daviochlebak

  Książki - temat ogólny

  Witam, słyszałem trochę o historii 47 roninów, więc zainteresowałem się książką "Opowieść o 47 roninach" Johna Allyna. Czytał ktoś? Może polecić? Wiem też, że jest taka seria "Opowieści Rodu Otori" Lian Hearn, ale też przydałyby mi się jakieś opinie. Pozdrawiam.
 9. Daviochlebak

  Z jakiej gry to cytat? - gra

  Hmmm... Nie wiem, Deus Ex?
 10. Daviochlebak

  Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

  No ja jestem w pierwszej liceum na profilu humanistycznym i mam 33 co mnie zaskoczyło.
 11. Daviochlebak

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Można wiedzieć jak długo kolekcjonowałeś te gry z PS3? I czy kupowałeś z allegro i wymieniałeś na gramie czy ze są sklepu?
 12. Daviochlebak

  Książki - temat ogólny

  Tak, miałem to jako lekturę w gimnazjum. Całkiem przyjemnie się czytało. Taka to typowa młodzieżowa książka.
 13. Daviochlebak

  Fallout

  Możesz wydłużyć ten czas o 50 dni, ale mi się to akurat nie przydało i spokojnie (grając Albertem) zdążyłem znaleźć hydroprocesor, robiąc po drodze questy poboczne. Te sto dni powinny ci wystarczyć.
 14. Daviochlebak

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Też jestem dumny z moich dużych pudełek, ale ja jestem fanem nie tyle dużych boxów, ale wydań premierowych i cieszę się z mojego premierowego, pierwszego Fallouta. Mam też duże kartony z Icewind Dale takim jak twoje, Warcraft III i dodatek, Fallout Tactics, Hidden & Dangerous, Settlers III i IV oraz dwie z Biedronki: Stubbs the Zombie i Enter the Matrix. Może niedługo dam zdjęcia :) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2037&pid=20814
 15. Daviochlebak

  Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

  >Ale że będzie to częściowo dokument to jestem pewien w 100%. Chyba mylisz pojęcia? Na filmwebie film ten nie jest zaliczony do kategorii "dokumentalny", a skoro miałby mieć elementy dokumentu na pewno by to uwzględnili, prawda? Jest on podpisany pod trzy kategorie: "Przygodowy", "Dramat" i "Kostiumowy", wiec coś jak "Ogniem i Mieczem". Jeśli film oparty jest o prawdziwe wydarzenia nie czyni go dokumentem. Tak więc uważam, że Ichibanboshi-kun ma rację. Edit: Ktoś mnie uprzedził.