Dawid17

Gramowicz(ka)
  • Zawartość

    752
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Dawid17

  • Ranga
    Brygadzista
  1. Dawid17

    Jakie studia?

    Z tego co mi wiadomo to stypendium przyznawane jest za cały rok. Musisz przeczytać regulamin uczelni i tam powinno wszystko pisać. Osobiście nie spotkałem się z przypadkiem stupendium za 1 semestr, ale mogę się mylić.
  2. Dawid17

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Ogólnie tak. Jedynie co, to mógłbym Ci polecić lekkie modyfikacje: 1) W paliwie zawarta jest energia chemiczna, która uwalniana jest podczas spalania powodując wytworzenie energii cieplnej (in. termicznej). 2) Przekazywanie ciepła z grzejnika do otoczenia odbywa się za pomocą zjawiska zwanego konwekcją. 3) Kaloryfery są zazwyczaj ożebrowane. Powoduje to zwiększenie powierzchni grzejnej wymiennika ciepła. To ostatnie zdanie jest niezbyt poprawne - chodzi mi o jego ostatnią część. Swoją drogą jak robisz prezentację o energii wewnętrznej to powinieneś zwrócić uwagę co wchodzi w jej skład (energia kinetyczna ruchu postępowego i obrotowego drobin, energia ruchu drgającego atomów w drobinie, energia potencjalna w polu wzajemnego przyciągania się drobin, energia chemiczna związana z możliwością przebudowy drobin, energia stanów elektornowych oraz energia jądrowa). Moim zdaniem powinieneś także uwzględnić w prezentacji sposoby doprowadzania i wyprowadzania energii.
  3. Dawid17

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Tu masz podstawowe zagadnienia - gdybyś czegoś nie rozumiał lub chciał poszerzyć to śmiało pytaj - http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie.
  4. Dawid17

    Kącik Pracy Domowej [M]

    >Niestety, obawiam się, że mogę w tym popełnić gapę. I tak popełniłeś, ale nie myli się ten kto nic nie robi - na przyszłość - popełnić to można gafę. Na jakim etapie kształcenia jesteś? Od tego zależy co można do prezentacji wrzucić. Powiem szczerze - nie spotkałem się z instalacją grzewczą (domową) na parę wodną... Jeszcze żeby się ona unosiła "po rurach". Zobacz jaką masz temperaturę na wypływie z pieca i przeanalizuj swój obieg ciepła. Mogę Ci pomóc jak najbardziej, ale najpierw powinieneś poznać podstawowe zagadnienia z których robisz prezentację.
  5. Dawid17

    Rower - temat dla maniaków rowerowych

    Dzięki! Taa... chyba po pokoju :) Przyjechałem nim ze sklepu, oczyściłem opony i odstawiłem do domu (na całe szczęście był to dzień kiedy cały śnieg zszedł i było względnie sucho). Teraz stoi i go oglądam - musi mi to minąć i po nacieszeniu się w końcu pojedzie na pierwszą dłuższą wycieczkę. Wiadomo jak to nowy - musi się dotrzeć, a po 100 km mam się stawić w serwisie. Początkowo oglądałem niższy model bo ten był niepewny (ma wejść dopiero w kwietniu do sprzedaży), ale jednak wolałem poczekać - mimo że i cena była sporo wyższa. Nie żałuję, chociaż jak szedłem zapłacić to serce ściskało, że to tyle gotówki :) Zobaczymy jak się będzie sprawował.
  6. Dawid17

    Rower - temat dla maniaków rowerowych

    Witam ponownie! Jakiś czas temu (kilka stron wcześniej) przymierzałem się do zakupu nowego roweru. Wtedy interesował mnie Kross, Author i Leader Fox. Człowiek wyczekał, odłożył więcej gotówki i w końcu kupił... Wybór się zmienił i padł na niemieckiego Haibike''a Edition SL. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony i dziękuję wszystkim za pomoc :)
  7. Dawid17

    Matematyka

    Powiedz zanim zaczniemy cokolwiek robić - zadanie z termodynamiki czy z mechaniki płynów? Oczywiście można oba połączyć, ale dowiemy się co w tym konkretnym przypadku jest ważniejsze. Rozumiem, że stałe ciśnienie sprężarki to jest przyrost z ciśnienia otoczenia (0,1 MPa) do tych 0,65 MPa, tak? I przydałby się schemat jeżeli go oczywiście posiadasz (np. przy liczeniu strat dla przewodów).
  8. Dublujesz posty w dwóch różnych tematach, a nie precyzujesz co byś chciał mieć lub co potrzebujesz...
  9. Dawid17

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Makro ma być napisane czy zarejestrowane i czego ma dokładnie dotyczyć? Co potrzebujesz, żeby się w tym arkuszu zawierało? Żadnych danych nie podałeś...
  10. Witam! Mam problem ze strony technicznej - kiedy oglądam filmy na różnych serwisach (głównie YT) to głos wydobywający się z głośników jest zniekształcony, a co moment przerywa i występują trzaski. Owszem, da się rozumieć co w danym momencie filmiku się dzieje, ale jest to uciążliwe i bardzo irytujące. Co ciekawe - kiedy puszczę muzykę normalnie z dysku twardego, dźwięk jest czysty i niczym nie przerywany. Gdzie może leżeć problem?
  11. Dawid17

    Jakie studia?

    Uchyl rąbka tajemnicy - co studiujesz? ;)
  12. Witam! Ze względu na estetykę dokumentu postanowiłem się zgłosić tutaj po pomoc. Korzystając z wbudowanego narzędzia do pisania równań w MS Word 2010 (ale nie Microsoft Equation 3.0 - co ciekawe w tym narzędziu moje trudności są banalnie proste w rozwiązaniu) spotkałem się z problemem. W przypadku pisania równania, które składa się z pierwiastka, a pod nim ułamka, w którym w liczniku występuje tzw. "duży" operator sumy powoduje to wyrzucenie indeksów (to samo dzieje się w przypadku całki - granic) w prawo - jest to efekt braku miejsca, na te granice u góry i u dołu tego operatora. Niby wszystko jest w porządku, ale niestety czytelność odczytu równania drastycznie spada. Czy ktoś wie jak w przypadku pierwiastka i ułamka wyświetlić te indeksy w "normalnych" miejscach? Załączam obrazek, aby mój opisany problem stał się czytelniejszy ;) Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  13. Tak rok temu (widziałem go wcześniej), a w dodatku dotyczył ogólnie CAD''a, a nie tylko programu, który opisałem w temacie. I chciałem stworzyć topic poświęcony wyłącznie AutoCAD''owi. Zresztą co ja się tłumaczę - przecież widzisz sam w temacie co chciałem zawrzeć. Jakby się czepiać to też mogę - nie udzieliłeś odpowiedzi na pytanie, więc nic do tematu nie wniosłeś... :) charnjit013 - Dzięki za odpowiedź. Wiele mi to ułatwiło i wiem, że nie muszę tego uporczywie szukać.
  14. Witam serdecznie! Postanowiłem założyć temat, który moim zdaniem jeszcze się nie pojawił. Chciałbym aby opisywać tu swoje problemy, a osoby które mają do czynienia z tym programem pomogły je rozwiązać. I tak ja zacznę pierwszy. Czy istnieje możliwość wykonywania wymiarowania okręgów (zgodnie z normami) pod kątem 45 stopni? Bo jeżeli mamy takich okręgów 15 i każdy z nich będzie miał inny kąt wymiaru to cały projekt traci na estetyce. I jeszcze jedno - czy istnieje możliwość łatwego wyświetlania osi symetrii (np. w przypadku brył obrotowych) czy należy je nanosić samemu? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
  15. Dawid17

    Jakie studia?

    Według mnie inżynier (niezależnie od kierunku - informatyka czy budownictwo) powienien znać fizykę !co najmniej! w stopniu rozszerzonej matury z tego przedmiotu i rozwiązywać pewne problemy od ręki i bez zastanowienia. Jak to wygląda, że osoba posługująca się tytułem inżyniera nie zna zagadnień fizyki i wszystkiego na czym ten świat stoi... Sam fakt, że to tytuł techniczny to zobowiązuje on do posiadania pewnej wiedzy z zakresu fizyki i matematyki. Przecież jest ona wszechobecna w każdej z dziedzin w których politechniki kształcą przyszłych inżynierów. I co do wykorzystywania fizyki na przyszłych semestrach - może na informatyce nie, ale na innych kierunkach nie pozwala ona o sobie zapomnieć i pojawia się w 40% wszystkich przedmiotów. U nas na którymś z przedmiotów (teraz już nie pamiętam na jakim, ale właśnie coś związanego z fizyką) po usilnych staraniach rozwiązania jakiegoś problemu wykładowca powiedział: "Nie każdy musi zostać inżynierem." i w sumie miał chyba rację, bo wszystkie studia są wyborem dobrowolnym.