S1G

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  14194
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O S1G

 • Ranga

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Sytuację z obrazka mamy gdzieś tak od 25 lat, co zaś się tyczy samego wyniku sondaży, to: 1) Zjednoczona lewica i Korwin są w granicach "błędu" tego sondażu (ok 2%) i mogą dostać się do sejmu,zaś PSL z niego wypaść. A to może dość znacznie zawirować przekładem procentów na miejsca, bo rozkład takowych zależy od ilości partii nad progiem wyborczym. 2) PiS ma na swoich listach ludzi Ziobry i Gowina, a że panowie już raz z PiSu wylecieli, ta kadencja może potrwać nie tyle 2 lata co 2 tygodnie ;) czasem już na pierwszym posiedzeniu parlamentu możemy się dowiedzieć że ponieważ nikt nie jest w stanie stworzyć większości będą bardzo mocno przyśpieszone wybory. Ps Jako że dalej nie widzę możliwości zwinięcia zbędnych mi podforów, znowu opuszczam forum. Tak tylko wpadłem zobaczyć jak to teraz wygląda i napisać co napisałem wyżej.
 2. > Co do edycji postów to tak jak wspomniałem wiele elementów będzie do tego wszystkiego > dochodzić, To trzeba było poczekać aż dojdzie przynajmniej to co było na starym forum a dopiero potem zmieniać, a nie w piątek jak skoro wiadomo że nic nie ma i będzie "kiedyś tam". ps co za problem zrobić pustą wersję testową na nowej bazie danych? ps niniejszym odchodzę, i w zasadzie nie wiem czy jeszcze tu wpadnę za jakiś czas sprawdzić czy wasze forum znowu nadaje się do czegokolwiek
 3. > Czy można gdzieś zmienić skórkę na jakąś ciemniejszą? Na chwilę obecną w zasadzie niczego nie można, i biorąc pod uwagę że mamy weekend i forum w wersje pre-alfa szybko się to nie zmieni.
 4. > Na 11 urodziny będzie poprawiona wersja #potwierdzoneinfo Ale czy ciągle będą tu użytkownicy? Bo ja mam wrażenie że za kilka dni przestanę tu zaglądać, a potem być może ew za jakiś czas sprawdzę czy tego forum da się już używać. Gdybym teraz wszedł tu pierwszy raz, uznał bym to forum za niewarte choćby odrobiny uwagi.
 5. Skoro już i tak trzeba będzie wywalić obecną pomyłkę i robić forum od nowa (a w tzw międzyczasie wrócić do poprzedniego), to przydał by się guzik oznacz wszystkie tematy jako przeczytane.
 6. Jak dla mnie tragedia, w zasadzie to niczego niema. Podobnie jak poprzednicy chcę: 1) możliwości wyłączenia awatarów (zwłaszcza że aktualnie olbrzymy sprawiają wrażenie ważniejszych niż posty) 2) przypinania tematów 3) ukrywania podforów tych których nie używam Czyli w zasadzie powrotu do starego, ale lepszego od tego pod każdym względem forum. ps czy to forum wciąż jest przystosowane do oglądania na urządzeniach z ekranem większym niż te śmieszne kilka cali z dotykowych zabawek?
 7. S1G

  Problem z ładowaniem systemu

  A przeinstalowałeś Windowsa? Do tego który SP w Windows? Bo xp na początku swojego istnienia obsługiwał dyski do 130 GB, większe dodano później jak już powstała stosowna specyfikacja. ps Windows nie Linux, i bez reinstalacji raczej ci działała po takiej podmianie nie będzie.
 8. S1G

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Wyluzować to ty powinieneś, nawet jeśli masz akcje ACTION S.A. (to chyba aktualny właściciel gram.pl), to dochody są z sklepu a nie forum więc nie masz się czym martwić.
 9. OCR to raczej do PDF-a zawierającego zdjęcia/skany tekstu, a on go będzie sam z DOC-a robił.
 10. Windows 10 możesz teraz zainstalować od razu (aktualizacja jest wymagana tylko przy za pierwszym razem), jak nie pobierałeś przy aktualizacji iso/nie masz go już to możesz ściągnąć stąd https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO. Czy poprawi to wydajność nie wiem, ale możliwość usunięcia wszystkiego powinna być w instalatorze systemu.
 11. Najuczciwsze to było by zlikwidowanie parlamentu, i zamiana obecnej parodii demokracji na system szwajcarski. Bez żadnego dolnego limitu w referendum, jak pójdzie na nie nawet te 7% to oznacza po prostu że pozostałe 93% ma decyzje których dotyczą pytania w d...pie i można ich zignorować.
 12. Systemów wyborczych jest sporo, kiedyś chyba w dziale matematycznym "młodego technika" czytałem ich przegląd na przykładzie zmyślonych wyborów które mógł wygrać każdy kandydat, a to który obejmie stanowisko zależało od przyjętego systemu. Aczkolwiek chyba był tam i taki że ostatni "odpada" a reszta przechodzi do następnej tury (i tak aż zostanie tylko jeden), dość ciężki do zastosowania w warunkach realnych. Zwłaszcza przy głosowaniu papierowym.
 13. O ile dobrze kojarzę to jest "wiążące" dla rządu przy frekwencji ponad 50%.. A coś takiego stało się chyba tylko i wyłącznie przy referendum z pytaniem czy wstępować do UE. Zresztą ogólnie u nas nawet przy wyborach takiej frekwencji niema, więc i referenda niestety niezbyt ważne.
 14. Zmieniono by sposób finansowania partii z budżetu, np wzór którym obliczano by należną kasę. Pamiętaj że pytanie nie było o fiansowanie jako takie, tylko o sposób finansowania. Więc w przypadku gdyby zagłosowano za "NIE" mogli by np uznać uznać za sygnał do podniesienia dotacji. Naturalnie jak już kolega wspomniał już po wyborach, żeby ludzie zdążyli do następnych zapomnieć jak władza zagrała im na nosie.
 15. W takim razie chyba faktycznie coś z laptopem