Jaracz

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1436
 • Dołączył

 • Ostatnio

Jaracz ostatnio wygrał w dniu: 10 Lipiec 2017

Jaracz miał najwięcej polubień!

Reputacja

14 Dobra

O Jaracz

 • Ranga
  Przewodniczący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Aha, czyli mamy do czynienia z kolejnym "marketingowym ekspertem", dla którego wyznacznikiem skuteczności jest klikalność artykułów. Krótkowzroczne podejście, o którym gram.pl się właśnie przekonuje. Nie wiem, kogo masz na myśli, bo nie wdawałem się w dyskusje pod "postępowymi" artykułami dwóch redaktorów-ancymonów przynajmniej od kilku miesięcy. TigerowiXP i kilku nielicznym chyba zdarza się coś odpisać, ale z grubsza większość ludzi również poszła moim tropem i najpierw przestała komentować - bo nie warto się kopać z koniem; potem czytać - bo wiadomo, czego się spodziewać; by na końcu skonstatować, że inne serwisy robią rzeczy lepiej i profesjonalniej, a główną siłą trzymającą tutaj jest nostalgia i przyzwyczajenie (z powodu których zresztą zdarza mi się wejść).
 2. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, skąd malejąca popularność serwisu. Większość też nie czyta, bo mają dość nachalnego forsowania określonego światopoglądu z innych mediów. Na serwisie o grach chciałoby się poczytać i porozmawiać o grach. Nie, żeby mnie to dziwiło - zawsze jest łatwiej uprawiać propagandę niż rzetelne dziennikarstwo.
 3. Jaracz

  Żółwie Ninja zawitają do Splatoon 2

  Ale to brzydkie. :o
 4. Autor jest tak dumny z popełnionego artykułu, że nawet się nie podpisał. Co do samej treści - tropem zadymka, nie podzielam entuzjazmu. Stosunek ceny do jakości ciągle stoi po stronie stacjonarek, podobnie jak wrażenia, wygoda i ergonomia pracy. Dla osób spędzających przynajmniej kilka godzin dziennie przed kompem laptop może być najwyżej gorszym zamiennikiem.
 5. Jeśli Twoja wiedza na temat stosowania suplementów stoi na równi z wiedzą ekonomiczną, nic dziwnego, że nie masz miłych doświadczeń. Są suplementy wartościowe, jak próby oszustwa i wyciągnięcia z ludzi pieniędzy. Mądry konsument wybierze mądrze, głupi - głupio. Uroki wolnego rynku. Klasycznym samozaoraniem nazwałbym twoje selektywne wybieranie wygodnych fragmentów, bo na odniesienie się do reszty jesteś zbyt umiarkowanie mądry, () ale teraz już naprawdę kończę.
 6. O, znowu nieudolnie przejaskrawiamy? Może nie czołg, ale akurat pojazd opancerzony nietrudno zbudować - można średnich lotów auto obłożyć blachami albo kamizelkami kuloodpornymi, jak to chociażby robili nasi żołnierze na pierwszych misjach w Iraku na papierowych Honkerach. Jest też wiele tanich konstrukcji, które bazują na podwoziach z ciężarówek cywilnych, choćby brytyjski Saxon. Jedno i drugie to straszny badziew swoją drogą, co nie zmienia faktu, że trochę Honkerów kupił od nas któryś kraj trzeciego świata w Afryce, a zdezelowane Saxony Brytyjczycy opchnęli Ukraińcom po rosyjskiej agresji na Krym. Myślę, że i na garażowe wynalazki znalazłby się jakiś chętny. No i szkoda, że nie powołałeś się na rynek farmaceutyczny, bo tutaj przykład jest tak jaskrawy, aż wali po oczach. Omijając wymagania rządów/organizacji międzynarodowych dotyczących długotrwałych testów wypuszczanych leków, ktoś wymyślił, że będzie wypuszczać de facto środki lecznicze pod etykietą suplementów diety. No i oczywiście nowi producenci wyżej wspomnianych rosną jak grzyby po deszczu (dodajmy do tego trend na medycynę naturalną). Pomysłowość ludzka, w szczególności ludzi przedsiębiorczych, nie ma granic. W przeciwieństwie do urzędasów, którzy w większości nic innego w życiu nie robili poza siedzeniem na państwowym stołku. Over and out, bo szkoda mojego czasu na kopanie się z koniem.
 7. Sensu to nie ma Twoje wypowiadanie się w kwestiach ekonomicznych, o których niestety nie masz pojęcia. Masz w tekście podstawy wyłożone jak chłop krowie na miedzy, ale zostałeś tak głęboko zindoktrynowany, że nic do Ciebie nie dociera. Wystarczy spojrzeć na dziedziny najbardziej obłożone regulacjami, by wymienić kilka: przemysł motoryzacyjny, farmaceutyczny, zbrojeniowy. Ile nowych firm powstaje i wybija się w tych branżach? Mamy co najwyżej oligopole, w których od kilkudziesięciu lat wiodą prym te same spółki (taki Samsung, który większości znany jest z produkcji telewizorów, monitorów i elektroniki, robi również choćby podwozia do pojazdów opancerzonych) i nikt spoza hermetycznego kółka nie jest w stanie wejść do tej elitarnej grupy, bo nie może finansowo/prawnie/korupcyjnie przeskoczyć progu wejścia (pomijając próg technologiczny). I nie - nie twierdzę, że wszystkie regulacje są złe lub niepotrzebne, bo zaraz średnio mądry redaktor zarzuci mi, że chcę sprzedawać od ręki leki nieprzebadane klinicznie lub wypuszczać na ulice auta bez atestów. PS. Wracam do mojej radosnej absencji na gramie, może wrócę na następny artykuł Pana Mucharzewskiego, bo na pozostałe nie warto (z całym szacunkiem dla pozostałych redaktorów, którzy piszą na temat gier i nie silą się na tematy polityczne/ekonomiczne, nie mając o nich pojęcia).
 8. Jaracz

  Age of Empires IV zapowiedziane

  Co się stało, że Relic robi grę dla Microsoftu, skoro jest własnością Segi? W każdym razie po pokpieniu sprawy z Dawn of war 3 nie należy spodziewać się po nich niczego dobrego. Pewnie znowu spróbują przemycić elementy MOBA do klasycznego RTSa - wraz z rozwojem cywilizacji po linii będą biegać silniejsze minionki czy coś.
 9. Ja bym jeszcze zaproponował temu Starkcośtam (widać, że nieudolny troll, więc szkoda przywiązywać uwagę do nazwy) używania więcej emotek "xd", aby zyskać poważanie i wiarygodność wśród gimbusiarskiej braci, ale chłopak jeszcze dowie się w liceum, że to niekoniecznie działa w ten sposób. W sumie zabawne byłoby podrzucenie Sapkowskiemu tego artykułu, aby dowiedział się, że jest lewicowym propagandystą, a wiedźmiński miecz służył w rzeczywistości na nacjonalistów, jak to zostało wyżej napisane. Ciekawe, czy redaktor od siedmiu boleści lepiej zna interpretację od samego autora, jak to było choćby w przypadku zagadnień maturalnych w przypadku Szymborskiej.
 10. TigerXP już to napisał, ale muszę Cię wybudzić ze snu o swoim nonkonformizmie. Wyróżniasz się tylko z tego powodu, że komentujący to normalni ludzie z odrobiną rozsądku i brakiem złudzeń na temat świata. Sam natomiast bezmyślnie łykasz propagandę sączącą się z mediów głównego nurtu i środowisk lewicowych niczym młody pelikan chapiący łapczywie rybę od rodzica. Pół biedy, gdybyś zachował ją dla siebie i nabawił się niestrawności - na nasze nieszczęście musisz się nią dzielić, opluwając wszystkich wokół.
 11. Póki co niektóre grafiki mi się nie podobają, ale tak poza tym jestem ciekaw, co z tego wyjdzie.
 12. Sprytny zabieg z podaniem jednego autora, którego się toleruje, aby wyjść na obiektywnego i bezstronnego. Nie znam poglądów Chmielarza, ale czyżby był wystarczająco ugodowy lub mało skrajny, żeby lewicowi tolerowali jego punkt widzenia? Oczywiście zdefiniowanie siania nienawiści należy wyłącznie w kompetencjach panów Nowackiego i Serafina, ewentualnie innych wskazanych postępowców. Nikogo innego, broń Boże! Jeszcze takim gościom z ONRu przyszłoby do głowy podpiąć pod mowę nienawiści postulaty lewicy, żeby zdelegalizować ich organizację.
 13. No nie, apelujesz w nim tylko o wykreślenie z debaty publicznej osób o niepasujących ci poglądach. Czyli w zasadzie wprowadzenie cenzury. Pomijając przy tym zupełnie dorobek artystyczny bądź intelektualny danego twórcy. To rzeczywiście pikuś, towarzyszu.
 14. Specjalnie katolicka też nie jest, bo nie słyszę zbyt często, aby politycy PiS powoływali się na Boga, Biblię czy wyższe wartości - religia raczej służy im jako pretekst do zebrania określonego elektoratu lub wygodna wymówka do wprowadzania niektórych zmian. Ponoć budżet na ten rok wygląda całkiem nieźle i mają nawet nadwyżkę, ale to pewnie zasługa socjalisty Morawieckiego, który gania przedsiębiorców i wprowadza ukryte opłaty zwiększające wpływy do budżetu. Może i dadzą wybranym 500, ale tyle samo zabiorą w kilku różnych podatkach. Możliwe, że przy utrzymującym się niskim przyroście naturalnym i kilku pokoleniach dzieciaków objętych tym programem za kilkanaście lat budżet rzeczywiście tego nie wytrzyma, ale poczekamy - zobaczymy. A jeśli ktoś 20-30-letni liczy w tym momencie na emeryturę z ZUSu... ten naiwniak.
 15. No na pewno tęczowi nie są, szczególnie że walczą cały czas dla siebie o inne przywileje. Poza tym teoria, jak wszystkie twoje "bystre" socjologiczne obserwacje, się nie klei, bo po sukcesie 500+ populiści z PO zaczęli obiecywać 500 złotych już od pierwszego dziecka. I jakoś poparcie społeczne ani słupki sondażowe im się nie ruszyły. Tak, ludzie kierują się jeszcze innymi wartościami w życiu niż pieniądz.