Shito

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  199
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Shito

 • Ranga
  Przodownik
 1. Ostatnio kupiłem sobie lapka Acera Aspire 5820 z Radeonem 5650 HD na pokładzie i chciałbym zaktualizować sterowniki. Obecnie zainstalowany jest ATI Catalyst Control Center (wer. 8.713.3.3) a po uruchomieniu linka ,,aktualizuj sterowniki" wyświetla się strona AMD i do pobrania jest AMD Catalyst Control Center. Ściągnąłem instalkę, włączyłem i wyświetlił się komunikat: Nie można pobrać programu AMD Catalyst Mobility, ponieważ w komputerze jest zainstalowany niezgodny sprzęt lub oprogramowanie. Używasz nieobsługiwanej wersji sterownika karty graficznej. Skontaktuj się z producentem komputeraz przenośnego, aby uzyskać aktualizację sterownika karty. I teraz moje pytanie: czy odinstalować ATI Catalyst i dopiero wtedy próbować z wersją spod znaku AMD czy zastosować się do polecenia zawartego w komunikacie i poszukać aktualizacji na stronach acera?
 2. Mam problem z darmowym programem do konwersji SUPER. Polega on na tym, że konwersja mkv lub mp4 w rozdzielczości 1280x720 jest zakończona niby dobrze ale tak: plik wejściowy ma od jakichś 250 MB do 350 MB a wynikowy niezależnie od rozmiaru tego pierwszego gdzieś koło 130 MB. Plik wynikowy da się odtworzyć ale jest on za krótki (ma od 8 do 10 minut zamiast 25) i z poważnym desynchro AV - dźwięk ucieka obrazowi. Kodeki video dla każdego z tych plików to AVC. Ciekawą sprawą jest to że konwersji poddałem mkv o rozdzielczości 640x480 i wszystko poszło gładko i bez problemów (kodek też AVC). Wolałbym, żeby uruchomić ten konwerter niż użyć innego bo tylko na tym udało mi się uzyskać wystarczająco dobrą jakość bez windowania bitrate do kosmicznych wartości i pomnażania rozmiaru pliku przez 4. I zapomniałbym napisać kluczowej informacji - rzecz się tyczy konwersji mkv i mp4 do avi (Divx lub Xvid)
 3. Shito

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Mam zadanie z fizyki: Na tabliczce znamionowej czajnika można odzczytać napięcie zasilające U = 230V. Spirala grzewcza jest wykonana z nikieliny, której opór właściwy wynosi 4 x 10(do potęgi -7) Ωm. Pole powierzchni przekroju przewodnika, z którego wykonano spiralę wynosi 1 mm2. Do czajnika wlano 2l wody o temperaturze 20°C. Ciepło właściwe wody wynosi 4200J/(kg°C). Oblicz czas zagotowania wody w czajniku. W miarę możliwości proszę o opis kolejnych kroków i wzory. Z góry dzięki za zainteresowanie.
 4. Shito

  Awatary

  Miałem podobny problem ale stwierdziłem, że poczekam i tak jak wspomniał piorunek działa :)
 5. Ale fajnie :p Już czekam z niecierpliwością bo jedynka była bardzo fajna :D
 6. Dzięki za pomoc, miałem nadzieję, że obejdzie się bez reinstalki ale wygląda na to że nic z tego. Obecnie na moim komputerze panuje zaraza (zainstalowany avg free ale to nie dużo daje) raz na jakiś czas wywali BSoD, znikąd pojawiają się dźwięki błędu i procesy IEXPLORER.exe a na dodatek avg wykrywa wirusy a po ich usunięciu są wykrywane nadal i nie można ich usunąć bo ich już po prostu nie ma. Poza tym ostatnio chciałem odinstalować neostradę (sagem f@st to był teraz mam livebox - narzędzie szatana) i byłem po raz pierwszy w życiu świadkiem padnięcia Windowsa "na żywo" bo zazwyczaj było tak, że się włączyć nie chciał. A tym razem taka niespodzianka, zaraz po odinstalowaniu zniknęły ikony z pulpitu i wszystko z menu start a potem już koniec :D. A teraz jest tak popie... że Win mam na D, z pierwotnego D zrobiło się F, E -> G itd. toteż w tym momencie czekam tylko na głośny huk. Tak czy siak dzięki za poświęcenie czasu na ten problem i powodzenia w pomaganiu innym.
 7. Eee... cześć Mam problem z dodaj/usuń składniki systemu windows w dodaj/usuń programy w panelu sterowania. Otóż rzecz w tym, że po naciśnięciu tej opcji po prostu nic się nie dzieje, tak samo jeśli próbuję zainstalować z płyty WinXP - wyskakuje Autorun i opcja zainstalauj dodatkowe składniki windows też nie działa (podczas gdy inne działają). Muszę się dostać do składników żeby reinstalować IIS (problem z NET Framework), więc proszę o pomoc z tym dodaj/usuń... lub może jakiś alternatywny sposób instalacji składników. Z góry dzięki.
 8. Shito

  Dr. House - Temat Ogólny Serialu

  Teraz w czwartki leci III seria...
 9. Shito

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Jedyne rozwiązanie jakie mi się nasuwa to takie że oni nie mają zmiany czasu z zimowego na letni i z powrotem
 10. Shito

  Prace domowe - łamią prawo czy nie?

  Może i łamią prawo ale są potrzebne bo można coś zapamiętać np. z matematyki w jaki sposób się coś oblicza itd., a ci którzy ściągają to już ich problem, jak nie robią homework to siłą rzeczy trudniej im będzie napisać sprawdzian lub kartkówkę...
 11. jaki program będzie najlepszy do odzyskania danych?
 12. nie robiłem nic takiego, gdyż było to zbędne
 13. mam problem z kompem config: amd athlon 1,25 GHz msi kt6 delta 1,5 Gb RAM Geforce 7300 GT 128 Mb galaxy HDD 160 Gb Samsung problem: system przestał działać (przedtem działał wolniej i wolniej - być może dlatego że został zainfekowany sirwnmi.exe) zacinał się na czarnym ekranie po ,,obrazku" okien z latającym paskiem. początkowe założenie było proste - przeinstalować usuwając tylko C: (mam 3 partycje c, d, e) ale instalator po dłuuugim badaniu dysku (przy pierwszym podejściu po zaznaczeniu C wyskoczył błąd że nie może zainstalować systemu - opis dotyczy podejść następnych) wyświetlił napis ,,instalator nie może uzyskać dostępu do tego dysku" w tym momencie do wyboru są trzy możliwości, które i tak prowadzą do BSOD który siedzi na ekranie do resetu ręcznego. I teraz moje pytanie co zrobić żeby choć trochę danych ocalało? fixmbr - nie przejdzie bo z mojego instalatora nie ma dostępu do konsoli odzyskiwania (instalator pomija ten krok) programy samsunga ,,hutil", ,,shdiag" - nie działają - brak pliku ntldr (czy jakoś tak) magic participer - na klawiaturze nie działa może na zwykłej myszy pójdzie (mam na USB) ktoś podsunął mi pomysł wykorzystania jakichś systemów, które nie wymagają instalacji - działają przez usb (ja nic o tym nie słyszałem, może ktoś mi powie) z góry dzięki za pomoc
 14. Shito

  Sprawdź swoją percepcję

  U mnie na początku obracała się w prawo, potem oczyściłem umysł popatrzyłem bezmyślnie na podskakującą stopę i zaczęła się kręcić w lewo, ale jak tylko oderwałem wzrok żeby z kimś porozmawiać natychmiast zaczęła się kręcić w przeciwnym kierunku.
 15. Shito

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Angielski nie jest wcale taki trudny - wiem bo uczę się (chcąc, nie chcąc) francuskiego